Ssc pirmasis
Dėl viršytų boro normų Žiežmariams uždrausta vartoti geriamąjį vandenį

 

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT) Žiežmarių gyventojams nurodė negerti ir nenaudoti maisto gamybai „Kaišiadorių vandenų“ tiekiamo vandens dėl viršytų boro normų.

VMVT informavo, kad tokios rekomendacijos pateiktos dėl Kaišiadorių rajone esančios Žiežmarių melioracijos statybos valdybos vandenvietės geriamojo vandens, nes jame boro kiekis siekė 1,87 miligramų litre (su 0,27 mg/l paklaida), tuo metu leistina norma – ne daugiau kaip 1,0 mg/l.

Kaišiadorių VMVT perspėjo Žiežmarių melioratorių gyvenvietės gyventojus negerti šio vandens ir nenaudoti maisto gamybai, tačiau pats vandens tiekimas nėra sustabdytas.

„Pagal turimą informaciją, Žiežmarių MSV vandenvietės tiekiamu geriamuoju vandeniu aprūpinami 965 gyventojai. Rekomenduota gyventojams naudoti fasuotą geriamąjį vandenį. Buitinėms reikmėms vandens vartojimas neribojamas“, – informuoja tarnyba.

Už vandenvietės vandens kokybę atsakingi „Kaišiadorių vandenų“ darbuotojai įpareigoti kuo greičiau spręsti susidariusią situacija.

Boro žmogaus organizmas gauna su geriamuoju vandeniu ir augaliniu maistu. Geriamajame vandenyje boras yra beskonis, bekvapis, bespalvis. Didžiausia šios cheminės medžiagos koncentracija aptinkama riešutuose (iki 14 mg/kg), vaisiuose (apie 2,4-3,4 mg/kg), žaliose daržovėse (iki 2 mg/kg), bulvėse ir kitose daržovėse (apie 1,2-1,4 mg/kg). Žuvis, mėsa ir pieno produktai turi labai mažai boro.

Vandenį, kuriame boro kiekis viršija leidžiamas normas, atsargiai turėtų vartoti nėščios moterys, kad nepakenktų vaisiaus vystymuisi.

VMVT pabrėžia, kad nėra daug duomenų apie neigiamą boro poveikį žmonių sveikatai, boro junginiai yra toksiški tik esant didelėms dozėms, tai gali sukelti apsinuodijimus. Pavojinga jo riba suaugusiam žmogui – daugiau kaip 20 mg per parą.

Vilnius, rugsėjo 10 d. (BNS).

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Taip pat skaitykite:

Nuorodų sąrašas

Nuorodų sąrašas

Powered by BaltiCode