Neteksime vaikų – nebus ir ateities

 

 

Vaikų dienos centro „Būk su manimi“  iniciatyva lapkričio 15 d. susirinko tie, kas neabejingi jauno žmogaus problemoms – smurtui, prekybai žmonėmis. Visuomeninio judėjimo diskusijos tikslas – rasti saugų kelią į būrelius ir grįžimą namo, šviesti tėvus, mokyti vaikus, nelikti pasyviais stebėtojais. 

Jaunieji stalo tenisininkai – absoliutūs nugalėtojai

 

Lapkričio 12 dieną Joniškyje vyko 2002 metų gimimo ir jaunesnių sportininkų Lietuvos rajonų grupės finalinės stalo teniso pirmenybės.

Dirbusių pensininkų pensijų kompensavimas

 

Valstybinio socialinio draudimo fondo duomenimis, negautos pensijos kompensuojamosios sumos, mirus asmeniui, išmokamos paveldėjimo tvarka tam, kam pereina mirusiojo turtas. Tai apibrėžė įstatymai. Juos pakomentuoti paprašėme  SodrosMažeikių skyriaus direktorės Laimos Nagienės.

Vyko į Romą

 

Lapkričio 7–11 d. Mažeikių rajono savivaldybės meras Antanas Tenys Telšių vyskupijos kurijos ir Telšių rajono savivaldybės mero Petro Kuizino kvietimu dalyvavo padėkos piligriminėje kelionėje į Romą minint Žemaičių vyskupystės įsteigimo 600 metų jubiliejų.

Stengiasi sužadinti poreikį mokytis

 

Šią savaitę Mažeikių Pavasario pagrindinėje mokykloje lankėsi mokytojų delegacija iš penkių užsienio šalių. Viešnagės metu svečiai turėjo galimybę pakeliauti po Lietuvą, pažinti krašto papročius, tradicijas.

Projektas apie sveikatą

Mažeikių lopšelio-darželio „Pasaka“ vaikai, pedagogai ir tėveliai spalio 23-lapkričio 3 d. dalyvavo sveikatingumo projekte „Sveikas vaikas – laimingas vaikas“, kurį organizavo įstaigos gamtosauginė grupė.

Literatūros vakaras Palnosų bibliotekoje

 

Lapkričio 10 d. Palnosų bibliotekoje vyko literatūros vakaras ,,Gyvenimas duotas“, kuriame dalyvavo  dešimt Mažeikių krašto literatų ir menų mėgėjų sambūrio ,,Aura“ narių su vadove Janina Butnoriene.

Mažeikių rajono savivaldybė viešo aukciono būdu parduoda nekilnojamąjį turtą

 

Mažeikių rajono savivaldybė viešo aukciono būdu parduoda nekilnojamąjį turtą:

Kiekvieną savaitgalį – Mažeikių rajono krepšinio pirmenybės

 

Sekmadienį, lapkričio 12 d., prasidėjo 2017–2018 metų Mažeikių rajono krepšinio pirmenybės. Merkelio Račkausko gimnazijoje susitiko aštuonios komandos.

Ieškojimai veda teisinga linkme

 

Šiandien mūsų puslapyje svečiuojasi įdomi, darbšti ir nepaprastai kūrybinga asmenybė, naujai įkurtos meno studijos „Vilina-art“ šeimininkė Lina Videckienė.

Automobilių statymo kortelė

 

Neįgalių asmenų automobilių statymo kortelė dažnai painiojama su ženklu „Neįgalusis“, tačiau tiek jų įgijimo, tiek naudojimo sąlygos ir suteikiamos teisės skiriasi.

Šįkart plačiau apie neįgalių asmenų automobilių statymo kortelę – kas ją gali gauti ir kokias teises ji suteikia.

„Kadangi buvai ištikimas mažuose dalykuose, aš tau pavesiu didelius“ (Mt 25, 23)

XXXIII eilinio metų sekmadienio Evangelija mums atveria žmogaus ir jo talentų įvairialypį santykį. Vieni iš mūsų kalba, koks svarbus talentas (o gal net jų gausa) žmogaus gyvenimo kelyje. Kiti gi labiau akcentuoja darbštumo dorybę, kuri taip dažnai yra žmogaus laimės – lyg lietuviškųjų pasakų aitvaras. Tačiau šio sekmadienio Evangelijoje Jėzus tiems, kurie murma, primena, kad šioje žemėje nėra nė vieno žmogaus, kuris nebūtų apdovanotas bent vienu talentu. Evangelinio palyginimo talentas yra to meto pinigas, turtas, kuris yra šeimininko patikimas savo tarnams. Prieš Dievą panašiai ir mes kiekvienas esame tik tarnai, neretai besididžiuojantys savo talentais... O iš tiesų esame tik Dievo malonių patikėtiniai, kad tais talentais dalintumės ir juos gausintume Dievo ir artimo labui.

Madona čigonė

anta Montefiore

 

„Atmintyje iškilo ilgos žalių vynmedžių eilės, kiparisai ir saulės kepinamos smėlio spalvos akmeninės „château“, kuri kadaise buvo mano namai, sienos. Melsvos langinės buvo atidarytos, vėjelis atpūtė pušų ir jazminų kvapus, ir kažkur, minčių gilumoje, išgirdau balsą, dainuojantį „Laredą“.“

Mažeikiuose lankosi užsienio šalių mokytojų delegacija

 

Lapkričio 14 d. Mažeikių rajono savivaldybėje lankėsi mokytojų delegacija iš penkių užsienio šalių – Portugalijos, Ispanijos, Italijos, Turkijos ir Lenkijos. Svečius priėmė Mažeikių rajono savivaldybės meras Antanas Tenys, mero pavaduotoja Irena Macijauskienė ir Švietimo skyriaus vedėjas Apolinaras Stonkus.

Biblioteką papuošė meno kūriniai

Trečiadienį Mažeikių viešojoje bibliotekoje atidaryta Renatos Lauraitytės tapybos darbų bei vizualizacijos paroda.

Vis didėjanti problema – atsparumas antibiotikams

 

Dažnai norime kuo greičiau išgydyti savo vaiką. Bet kas už to slepiasi? Dažnas ir savavališkas antibiotikų vartojimas, vos tik vaikui susirgus. Tėvai dažnai vaikams duoda antibiotikų tikėdamiesi, kad vaikas greičiau pasveiks, nebus komplikacijų. Toks neatsakingas tėvų elgesys žalingas vaiko sveikatai, nes tokiu būdu didinamas atsparumas antibiotikams.

Vagys sulaikyti su įkalčiais

 

Lapkričio 9 d. naktį, apie 2.10 val., Mažeikių r., Fermos k., pastebėta, kad, išdaužus parduotuvės lango stiklą, įsibrauta į vidų. Nors suveikė pastatą sauganti signalizacija, įsibrovėliai spėjo pačiupti prekių ir dingti. Pradėję ikiteisminį tyrimą pagal LR BK 178 str. (Vagystė), Telšių apskrities vyriausiojo policijos komisariato Mažeikių rajono policijos komisariato Veiklos skyriaus pareigūnai ėmėsi intensyvių įtariamųjų paieškos veiksmų.

Grasino nukirsti galvą – už alų

 

Penktadienį, apie 23.40 val., Mažeikių r., Kapėnų k., vyras, gimęs 1988 m., paėmęs kirvį, grasino nukirsti galvą bei pagrobė keturis vieno litro talpos butelius alaus ir 5 eurus.

Sudėtingą širdies operaciją patyręs K. Smoriginas: padarė kapitalinį remontą

 

„Sugijau kaip šuva. Dirbu pilna koja“, – šypsosi roko operos „Jūratė ir Kastytis“ režisierius ir aktorius Kostas Smoriginas (64), su kolegomis besirengiantis legendinės roko operos atsisveikinimo turui po Lietuvos miestus. Niekas net neįtartų, kad jis tik prieš kelias savaites grįžo iš Palangos, kur reabilitavosi po sudėtingos širdies šuntavimo operacijos.

Įkvėpimai

 

Prasidėjo dar viena nauja savaitė. Už langų monotoniškai groja pamažu vėstančio šlapio oro orkestras. Buvę ryškiai raudoni ir geltoni medžių lapai parudavo, o vėjas juos išnešiojo ir išblaškė po nostalgiškai liūdinčio tuščio miesto gatves. Dar visai neseniai Lietuvos žiniasklaida „nudžiugino“ gyventojus antrašte: „Pernai Lietuva neteko beveik viso Mažeikių miesto“. Visgi gerai, kad tai tik antraštė, nes mūsų mieste vis dar gyvena, dirba (arba nedirba) ir mokosi tam tikra statistinė šalies gyventojų dalis.

Apie Astridą Lindgren

 

Mažeikių rajono savivaldybės viešosios bibliotekos Sedos miesto filiale lapkričio 8 d. vyko valandėlė „Prisiminkime Astridą Lindgren“. Į biblioteką susirinko Sedos darželio vaikai su auklėtojomis Zinaida Sakalauskiene ir Raimonda Kontrimiene.

Atidaryta akvarelės darbų paroda

 

apkričio 9 d. įvyko sutrikusio intelekto žmonių globos bendrijos „Mažeikių Viltis“ dailės užsiėmimų lankytojų akvarelės darbų parodos „Žmonės ir žuvys“ atidarymas.

Britai neturi išeiti iš ES nesumokėję...

 

Lietuvos derybininkai privalo pasistengti, kad Didžiajai Britanijai pasitraukus iš ES, mums patiems netektų mokėti britų dalies už Ignalinos AE uždarymą, teigia Lietuvos europarlamentaras Bronis Ropė. Taip pat turime pasipriešinti idėjoms apskritai nebefinansuoti uždarymo ir visas išlaidas permesti Lietuvai.

Pagrindiniai miško kirtimai – ką svarbu žinoti miško savininkui?

 

Nuo seno žinoma, kad tinkamiausias laikas miškui kirsti – ruduo, žiemos pradžia. Pašalus lengviau įvažiuoti į šlapius miškus, be to, mediena ne taip greitai genda ir neprarasdama kokybės gali išsilaikyti iki pavasario.

Jaunimo konferencija – kaip užauginti save

 

 

Daug laimingų vienuoliktukų – 11 mėnesio 11 dieną 11.00 val. – šiemet jau trečius metus iš eilės sukvietė jaunimą tiek iš Mažeikių, tiek iš kaimyninio Plungės rajono į konferenciją „Jungtinės pajėgos Mažeikių miestui“. Sėkmingos jaunų mažeikiškių istorijos – tai įrodymas, kad diskusija „Kodėl Mažeikiai, o ne Londonas?“ reikalinga.

Balėnų biblioteka – 50 metų kelias

 

Lapkričio 10 d. Balėnų biblioteka minėjo savo veiklos 50-metį. Pasveikinti atvyko gausus būrys svečių.Balėnų pagrindinės mokyklos mokiniai parodė meninę programą.

Bankomate – padirbti pinigai

 

Lapkričio 7 d., apie 12.30 val., gautas pranešimas, kad Mažeikiuose, Laisvės g., iš bankomato išimtas vienas galimai padirbtas 50 eurų vertės banknotas, neatitinkantis eurų banknotų spausdinimo reikalavimų.

Ieškomas automobilius apgadinęs vairuotojas

 

Mažeikių rajono policijos komisariato Veiklos skyriuje atliekamas tyrimas dėl lapkričio 3 d. Mažeikiuose, Pavasario g., namo Nr. 19 kieme, įvykusio eismo įvykio, kurio metu galimai žalios spalvos ne Lietuvoje registruotą automobilį vairavęs asmuo apgadino du stovėjusius automobilius „Opel Zafira“ ir „Audi A6“ bei iš įvykio vietos pasišalino.

Mažeikių įstaigose – pyragų aromatas

 

„Pyragų diena“ jau tapo gražia tradicija ir kasmet švenčiama vis plačiau. Tai puiki proga ne tik surengti jaukią šventę savo kolektyve, smagiai prie pyrago gabalėlio pabendrauti su draugais, bet kartu atlikti ir labai prasmingą darbą – pagelbėti mažiesiems ligoniukams. Ši diena organizuojama kiekvienam patogiu laiku – nuo lapkričio 6 iki 10 dienos.

Powered by BaltiCode