Reklama 2

Nauja tvarka Mažeikių mokyklose buksavo

 

Birutė ŠNEIDERAITIENĖ

Pastarąsias savaites po savivaldybių, kuriose kilo problemų dėl etatinio apmokėjimo įvedimo, mokyklas vykdo vizitus Švietimo ir mokslo ministerijos sudaryta etatinio koordinavimo grupė. Pirmadienį ši grupė kartu su ministre Jurgita Petrauskiene lankėsi Mažeikių Kalnėnų pagrindinėje mokykloje, mat Mažeikių rajono savivaldybės mokyklų mokytojai kone vėliausiai pasirašė darbo sutartis.

Muzika ir padėkomis pasveikinti rajono mokytojai

 

Spalio 4 d., šventės išvakarėse, į Mažeikių kultūros centro Didžiąją salę rinkosi pedagogai, švenčiantys savo profesinę šventę – Tarptautinę mokytojų dieną. Pasveikinti ir pasidžiaugti prasmingais darbo rezultatais atvyko Mažeikių rajono savivaldybės mero pavaduotoja, pavaduojanti Savivaldybės merą, Irena Macijauskienė, Lietuvos Respublikos Seimo narys Valius Ąžuolas su padėjėja Reda Šiauliene, Seimo nario Kęstučio Bartkevičiaus padėjėjai Virginija Steponavičienė ir Česlovas Čyžas.

Kūrybos vakaras ir parodos atidarymas

 

Gražina VERŠINSKIENĖ

Spalio 4-osios pavakarę Mažeikių r. savivaldybės viešoji biblioteka vos talpino norinčius pasiklausyti gyvo poetės mokytojos Liucijos Jagielienės žodžio. Ekrane keičiantis Liucijos nuotraukoms Tarptautinės mokytojų dienos išvakarėse į biblioteką rinkosi autorės draugai iš Mažeikių, Naujosios Akmenės, Plungės, Skapiškio, Trakų, Kapėnų, Viekšnių, Papilės. Čia vyko jos kūrybos vakaras „Moteris, jausmai ir gamta“ ir fotografijų paroda „Akimirkos“.

2018-10-12 „Būdo žemaičių“ skelbimai

 

Parduoda nekilnojamą turtą

Du sklypus Sedos mieste. Tel. +370 698 17 336.

Žemę, 40,36 ha, Sedos sen. arba išnuomoja.

Tel. +370 698 17 336.

Nebrangiai suremontuotą nedidelį namą mikrorajone (sklypas 6 a, ūkinis, garažas, miesto vanduo). Tel. +370 603 91 179.

Pažintys

 

Parduoda įvairias prekes

Pigiausiai cementą, polistireną, šiltinimo medžiagas, OSB plokštes ir kitas statybines medžiagas. Atveža.

Tel. 8 614 44403.

LIETUVIŠKĄ, svilintą KAIMIŠKAI, kiaulienos skerdieną puselėmis po 40–60 kg, perkant 2 puseles (visą kiaulę), kaina tik 2,18 Eur. Atveža.

Tel. 8 607 12690.

Parduodama malta betono skalda.

Tel. 8 670 39 788.

Malkas: sausas, skaldytas, rąsteliais.

Tel. +370 687 49 953.

Parduoda gyvulius ir gyvūnus

Mėsinių veislės triušių patelę. Vienų metų amžiaus. Kaina – 25 Eur.

Tel. 8 611 11070.

Perka mišką, medieną, malkas

MIŠKUS su žeme ar išsikirtimui, apvalią medieną, atsiskaito iš karto. Ruošia miškotvarkos projektus, atlieka kirtimo, traukimo paslaugą.

Tel. 8 671 83660.

Brangiai bet kokį mišką. Tel. 8 651 39039.

Brangiausiai Lietuvoje miškus (brandžius, jaunus, malkinius, iškirstus).

Tel. 8 676 41155.  

Perka transporto priemones

Superka įvairių markių automobilius, gali būti nevažiuojantys arba be TA.

Tel. +370 607 89 253.

Paslaugos

Gamina ir montuoja kaminų įdėklus, pristatomus apšiltintus kaminus, ardo kaminų pertvaras, didina angas, atlieka skardinimo darbus.

Tel 8 608 18556.

Jau 18 metų gamina ir montuoja kaminų įdėklus iš nerūdijančio plieno, apšiltintus dvisienius pristatomus dūmtraukius. Suteikia garantiją. Tel.: 8 655 78293, 8 677 68136.

Parduoda transporto priemones

Pigiai automobilį „Audi 80 B4“, 1994 m., 2.0 kub. cm, 85 kw.

Tel. +370 625 17 500.

Parduoda mišką, medieną, malkas

Beržines, alksnines malkas rąsteliais.

Tel. 8 616 21649.

Beržo ir mišrias atraižas, supjaustytas po 33 cm, alksnio, beržo, ąžuolo,      uosio malkas, skaldytas arba kaladėmis. Perka mišką.

Tel. 8 617 05035.  

Pjuvenų briketus, granules, durpių briketus, anglį. Atveža.

Tel. 8 673 94441.

Uosio briketus, granules, anglį, durpių briketus.

Tel. +370 673 94441.

Perka įvairias prekes

 

Reikalinga

Vairuotojai CE kat. Darbas Lietuva–Latvija.

Tel. +370 645 81 440.

Kretingos rajono laikraščiui reikalingas korespondentas (-ė).

Tel. 8 670 39 791.

Nuoma

Ilgam laikui išnuomoja

120 kv. m komercines patalpas senamiesčio centre,

Laisvės g. 26-1.

Tel. +370 698 26601.

Siūlo darbą

Reikalingi vairuotojai CE kateg. Darbas ratais Lietuva–Švedija.

Tel. +370 645 81 440.

Ieško darbo

Slaugytojos, valytojos Mažeikiuose.

Tel. 8 688 44483.

45 m. vyras ieško bet kokio darbo savaitgaliais.

Tel. +370 607 32 757.

Dovanoja

 

Perka nekilnojamąjį turtą

 

Mėgaujuosi tuo, kad galiu kurti

 

Rugsėjo 27 d. Mažeikių turizmo ir verslo informacijos centras sukvietė visus, neabejingus kelionėms, apsilankyti ir kartu paminėti Pasaulinę turizmo dieną. Vakaro metu įvyko Aldonos Butkuvienės knygos „Kalnai ant kalnų. Mažeikių krašto piliakalniai grafiniuose etiuduose ir fotografijose“ pristatymas ir tapybos darbų parodos „Baltas smilgos šokis“ atidarymas. Ta proga pakalbinome knygos autorę.

Sedos kautynių paminėjimas

 

Rudeniškai ūkanoto spalio 7-osios ryto tylą Sedos mieste sudrumstė Sedos pučiamųjų orkestro „Griaustinis“ atliekama melodija, tačiau prieš 74-erius metus čia skambėjo toli gražu ne muzikos garsai: čia vyko kruvina kova – saujelė ryžtingai nusiteikusių TAR apsaugos karių bandė sulaikyti kelis kartus didesnę sovietinio okupanto armiją. Kautynių baigtis buvo tragiška: žuvo virš 100 lietuvių karių, o kautynės pralaimėtos. Dabar Sedoje kasmet vyksta šių kautynių paminėjimai, kurie tampa vis įdomesni ir prasmingesni.

Šilumininkai tikisi, kad kaina neišgąsdins

 

Gražina VERŠINSKIENĖ

„Prasideda naujas šildymo sezonas, kaip ir visada, daugeliui gyventojų kyla klausimas – kokia bus kaina, – lyg nuspėdamas mano klausimą pokalbį pradeda UAB „Mažeikių šilumos tinklai“ direktorius Jonas Jurkus. – Po miškų urėdijų likvidavimo ir sujungimo į vieną įmonę, deja, biokuras ženkliai pabrango, todėl truputį brangs ir šildymas – vienur daugiau, kitur mažiau. Urėdija motyvuoja, kad jiems irgi reikia kelti algas, taip pat sako ir tiekėjai, pridurdami, kad brangsta kuras, technika ir panašiai.“

Susitikimas su Arvydu Juozaičiu

 

Spalio 10 dieną Mažeikių viešojoje bibliotekoje organizuotas susitikimas su žinomu filosofu ir rašytoju, sportininku, Atgimimo Sąjūdžio pirmeiviu, publicistu A. Juozaičiu, pristatyta viena iš naujausių jo knygų „Kraštai ir žmonės“.

Festivalis įgavo pagreitį: skambėjo pasaulinė premjera, netilo klausytojų ovacijos

 

XII tarptautiniame meno festivalyje „Mažeikiai 2018“ publikai buvo pristatyta ne tik laiko patikrinta žymių kompozitorių Karlo Marijos fon Vėberio, Volfgango Amadėjaus Mocarto, Johaneso Bramso muzika, bet ir pasaulinė premjera – Artūro Mikoliūno simfoninis kūrinys. Šią programą pristatė Vokietijos jaunimo simfoninis orkestras, vadovaujamas dirigento Vilmanto Kaliūno.

Dvitarininkas sužalojo pėsčiąją

 

Spalio 10 d., apie 22.00 val., Mažeikiuose, Burbos g., nereguliuojamoje pėsčiųjų perėjoje, nenustatytas asmuo važiuodamas dviračiu partrenkė moterį (gimusi 1938 m.) ir pasišalino iš eismo įvykio vietos. Moteriai ligoninėje diagnozuotas smilkininio ir momenkaulio lūžis, išvežta gydymui į Klaipėdą. Įtariamasis nustatinėjamas. Pradėtas ikiteisminis tyrimas pagal LR BK 281 str.

Rožinio malda

 

Rožinys (arba rožančius, rožinis, rožynas iš lot. rosarium – „rožių darželis, rožynas“) – meditacinė kartotinė  malda, skirta apmąstyti svarbiausius Jėzaus ir Marijos gyvenimo įvykius. Taip pat vadinamas šios maldos kalbėjimui naudojamas karoliukų vėrinys. Tradiciškai Rožinio maldą sudaro įžanga ir penki slėpiniai: Džiaugsmo, Šviesos, Kančios ir Garbės.

Tarybos posėdyje – ir aštrios diskusijos

 

Gražina VERŠINSKIENĖ

Rugsėjo 28 d. Mažeikių rajono savivaldybės tarybos posėdyje iš 27 Tarybos narių dalyvavo 19. Svarstomus klausimus, kurių buvo 29, vienas jų – pristatymas, išanalizavę komitetų posėdžiuose Tarybos nariai daugeliui sprendimų pritarė vienbalsiai.

Tarybos posėdis prasidėjo atiduodant paskutinę pagarbą tylos minuteį amžino poilsio vietą palydėtai Tarybos narei ir visuomenės veikėjai Laimutei Kačerauskienei.

Gyvenimas su filmavimo kamera

 

Šiandieninis mūsų puslapio svečias – mažeikiškiams labai gerai pažįstamas ilgametis regioninės televizijos vaizdo operatorius Vidmantas Varapnickas. Jo zodiako ženklas – Ožiaragis, o kitų metų lapkričio mėnesį mūsų pašnekovas minės gražų savo 50-ties metų jubiliejų.

„Bobų vasaros“ šventėje – staigmenos ir linksmybės

 

Rugsėjo 23 d. Mažeikių miesto centriniame stadione šurmuliavo tradicinė „Bobų vasara“, kurios tema – „spėka“ – jėga, tvirtybė. Šią idėją įgyvendino renginio organizatorių kurtos įdomios režisūrinės improvizacijos bei netradiciniai sumanymai. Žiūrovus džiugino seniūnijų įrengti kiemeliai, smagus koncertas.

Gen. P. Plechavičiaus gyvenimas, veikla ir atminimas...

 

Generolas Povilas Plechavičius, kilęs iš Mažeikių krašto, veikliai reiškėsi Lietuvos nepriklausomybės pradžioje. Jau 19l8 m. Žemaitijoje organizavo savo dalinius, partizanus. Savanoriu stojo į Lietuvos kariuomenę ir sėkmingai kariavo lenkų, bolševikų frontuose, prieš bermontininkus.

Paroda stebino išradingumu

 

Rugsėjo 25 dieną Mažeikių rajono neįgaliųjų centre surengta tradicinė rudens gėrybių paroda. Neįgaliųjų rankomis padaryti darbai stebino ir savo grožiu, ir išradingumu.

Kovingai, galingai, vieningai

 

Rugsėjo 21 d. Mažeikių centriniame stadione vyko 2018 m. Lietuvos moterų futbolo asociacijos Pirmosios lygos pirmenybės. Susitiko Mažeikių „Triumfas“ ir Klaipėdos FM „Atlantas“. Mažeikiškės nugalėjo svečius rezultatu 7:1.

Jėzus Kristus – mūsų Viltis!

 

                      Rugsėjo 22 d. kartu su 60 tūkst. laimingųjų Ukrinų ateitininkai ir Mažeikių r., uolusis tikintis jaunimas, turėjome garbės dalyvauti Šventojo Tėvo susitikime su Lietuvos jaunimu Vilniuje. Išvakarėse Telšių vyskupijos jaunimo centro direktorius kun. Karolis Petravičius padrąsino: „Kad ir snigtų, būkime kartu istoriniame mūsų Tautos susitikime su Šventuoju Tėvu!!!“ Mylinčiam blogo oro nėra.

„Pasirink ir judėk“

 

Rugsėjo 20 d. Mažeikių rajono savivaldybės viešosios bibliotekos Viekšnių filiale vyko edukacinis užsiėmimas „Pasirink ir judėk“, skirtas Europos judumo savaitei. Užsiėmimą vedė ugniagesys gelbėtojas, krašto apsaugos savanoris, breiko šokio mokytojas Donatas Vaičiurgis.

„Sidabrinė linija“ – kiekvienam po žodį

 

Rugsėjo 24 d. Plinkšių globos namų inicijuoto projekto „Sidabrinė linija“ pristatyme vyko regioninės plėtros ir viešinimo etapas. Tikslas – atrasti daugiau bendravimo stokojančių senolių. Pasak savanorių, bendravimas, ryšio su kitu žmogumi kūrimas ir palaikymas yra vieni svarbiausių žmogaus poreikių, o nemokami pokalbiai telefonu 8 800 80 020 „Sidabrinėje linijoje“ dovanoja draugystę.

Judumo savaitės renginys

 

Rugsėjo 21 dieną į Mažeikių rajono savivaldybės viešosios bibliotekos Sedos filialo ir Kredito unijos kiemelį susirinko Sedos darželio priešmokyklinukai su auklėtojomis Astra Stonkuviene, Raimonda Kontrimiene bei meninio ugdymo pedagoge Vilma Majauskiene. Linksmai ir išradingai, su muzika, daina, šokiais, mankšta buvo surengtas Europos judumo savaitės renginys „Pajudėkime kartu – vienu ritmu“.

Startuoja Meno festivalis

 

Birutė ŠNEIDERAITIENĖ

 

Šiandien prasideda XII Tarptautinis meno festivalis „Mažeikiai 2018“, truksiantis pusantro mėnesio ir suteiksiantis galimybę mažeikiškiams dalyvauti net 15-oje aukšto lygio koncertų, tarp kurių pirmą kartą festivalio istorijoje skambės opera. Pasak meno vadovo pavaduotojo Ričardo Grušo, tai parodo festivalio kartelės ir miesto kultūrinio lygio ūgtelėjimą.

Festivalio meno vadovas mažeikiškis Džeraldas Bidva.

Susirūpinta medikų pritraukimu

 

Gražina VERŠINSKIENĖ

Užvakar Mažeikių rajono savivaldybės tarybos Sveikatos priežiūros ir socialinių reikalų komiteto posėdyje nagrinėti penki klausimai bei išklausyta viena informacija. Trys klausimai buvo susiję su VšĮ Mažeikių ligoninė.

Maltiečiai aplankė Mažeikius

 

Pirmadienį į Mažeikių rajono savivaldybę aptarti organizacinių reikalų atvyko Maltos ordino pagalbos tarnybos generalinė sekretorė Dalia Kedavičienė, organizacinės plėtros vadovas Edvinas Regelskis, maltiečių kapelionas kunigas Vytautas Rapalis.

Mažeikių kraštą garsinančios bažnyčios – Užlieknės Šv. Marijos Magdalietės

 

Šį mėnesį keliaujame į Užlieknės Šv. Marijos Magdalietės bažnyčią. Į Lietuvos Respublikos kultūros vertybių registrą įrašyti kai kurie šios bažnyčios objektai: šviestuvas, du altoriai su paveikslais, kai kurie kiti pavieniai paveikslai. Tiesa, pati bažnyčia į kultūros vertybių registrą įtraukta nėra.

Pavasario mokykla – tarp nugalėtojų

 

Rugsėjo 18 d. Vilniuje, Valdovų rūmuose, vyko iškilmingas 2017–2018 m. m. Lietuvos mokyklų žaidynių nugalėtojų apdovanojimas. Šventės dalyvius sveikino švietimo ir mokslo ministrė Jurgita Petrauskienė, Lietuvos tautinio olimpinio komiteto prezidentė Daina Gudzinevičiūtė, Seulo olimpinių žaidynių čempionas Gintautas Umaras ir sidabro laimėtoja Laimutė Barkauskaitė.

Rašytojo Laimono Inio kūrybos vakaras

 

Vėlyvą rugsėjo 19-osios popietę Mažeikių viešojoje bibliotekoje vyko rašytojo, vertėjo, žurnalisto Laimono Inio kūrybos vakaras „Gyvenimas su plunksna ir knyga“. Šiuo renginiu pradėtas ciklas „Mūsų krašto šviesuoliai“, skirtas Lietuvos 100-mečiui paminėti.

Powered by BaltiCode