Parama dėkojame




Sprogimas

Etikos komisija svarstys L. Rimkienės elgesį

 

Ernesta ŠNEIDERAITYTĖ

Pirmadienį Mažeikių rajono savivaldybės tarybos Etikos komisija tarėsi, ar pradėti svarstyti gautą prašymą dėl opozicijos lyderės, Tarybos narės Linos Rimkienės elgesio viešoje erdvėje. Politikė kaltinama šmeižtu, tiesos neatitinkančios informacijos skleidimu viešajame sektoriuje.

Būti pavyzdžiu

Susirinkime valdančiosios daugumos atstovai pakomentavo pateiktą prašymą. Pasak vicemerės Sigutės Bernotienės, opozicija privalo kritikuoti, tačiau neperžengiant kultūringo elgesio ribų: „Dauguma priėmė sprendimą, kad reikia ištirti L. Rimkienės elgesį. Manome, jog reikia pradėti tyrimą. Jei reikės daugiau informacijos apie ją, mes pateiksime. Pati esmė – žeminimas konkrečios specialybės žmonių, nesugebėjimas atsiprašyti. Žmogus, politikoje siekiantis aukščiausio posto, turėtų būti pavyzdys. Opozicija privalo kritikuoti, bet visame tame yra kultūra. Kovokime, bet gražiai.“

Naudojamas valstybinis turtas

Antikorupcijos komisijos pirmininkas Petras Kekys išvardino keletą jo netenkinančių L. Rimkienės citatų: „Manau, ponas, kuris dabar yra Antikorupcijos komisijos pirmininkas, tikrai imsis tyrimo dėl kostiumėlio. Štai, kur rimtas nusikaltimas.“ Pasak P. Kekio, taip ir yra tikrai: „Nežinau, kaip į tai pažiūrės komisija, bet aš galiu pasakyti, kad tai labai rimtas nusikaltimas, jeigu naudojamas valstybinis turtas asmeniniams poreikiams patenkinti. Mūsų tikslas nėra nubausti. Mes turime pristabdyti besaikį melą.“

Išklausyti pareiškėjos

Vicemerė Irena Macijauskienė teigė, jog, esant prašymui, reikėtų jį svarstyti: „Išklausyti reikia ir pačios pareiškėjos. Čia prirašyta labai daug, bet būtų įdomu sužinoti, kaip ji pati viską supranta. Jeigu pateiktas prašymas, siūlyčiau pradėti nagrinėti, o paskui priimti atitinkamą sprendimą.“

Kritikavimo ribos

Etikos komisijos nariui Pauliui Aurylai buvo smalsu išsiaiškinti ribas, kiek opozicijos lyderė gali kritikuoti valdančiąją daugumą: „Lina Rimkienė save pristato kaip opozicijos atstovę, todėl smalsu, kiek opozicijos atstovė galėtų kritikuoti valdančiąją daugumą. Suprantu, kad ji neturėtų nueiti į asmeniškumus, kai politikė iš išvaizdos, aprangos tyčiotųsi savo kalboje. Bet, kaip suprantu, kritikuojamas valdymo būdas, neveiklumas.“

Pasak P. Aurylos, nereikėtų teisti žmogaus dėl jo turimos nuomonės: „Jeigu žmogus mano, jog pasakė teisybę, tai jūs norite įrodyti, kad tai neteisybė. Dėl to gaunasi ginčas. Tai kaip mes galime nuspręsti, kieno pusėje teisybė?“

Nutarė svarstyti

„Manau, kad reikia pradėti svarstymą. Gal mes aiškinsimės garbingai ir draugiškai, pasitelksime lietuvių kalbos specialistą. Pirmiausia darbą reikia pradėti nuo savęs, o vėliau, jei nėra aišku, kreiptis į aukštesnes institucijas (Vyriausiąją tarnybinės etikos komisiją), – teigė Etikos komisijos pirmininkas Sigitas Kaktys. – Kadangi nusprendėme svarstyti, pirmiausia turime informuoti Liną Rimkienę dėl to, kas čia įvyko. Pridėti gauto prašymo kopiją ir suteikti galimybę išreikšti savo nuomonę.“

Vienam nariui susilaikius, komisija priėmė sprendimą svarstyti pateiktą prašymą.

Vertina teigiamai

„Būdui žemaičių“ L. Rimkienė teigė, jog posėdyje nedalyvavusi, nes nebuvo į jį pakviesta: „Niekas man nepateikė medžiagos taip pat. Patį skundą vertinu labai teigiamai – tai mano darbo įvertinimas. Tokiais metodais bandoma užčiaupti demokratiją ir susidoroti su opozicija – tai reiškia, dirbu gerai. Vis tik manau, kad Socialdemokratų partijos valdomi darbiečiai, vastiečiai, tvarkiečiai ir liberalai pasieks tik vieno – apsijuoks prieš visą Lietuvą. Jų skundo turinys vertas „Auksinių svogūnų“ premijos, o ne rimtos komisijos dėmesio.“

Gautas ir dar vienas skundas. Kadangi jis nepasirašytas, greičiausiai, pasak Etikos komisijos narių, į jį nebus reaguojama.

Autorės nuotrauka

Taip pat skaitykite:

Nuorodų sąrašas

Nuorodų sąrašas

Powered by BaltiCode