Štangos spaudimo čempionate – įspūdingos pergalės

Kovo 16 d. Mažeikių kultūros centro Pramogų salėje vyko Lietuvos klasikinės štangos spaudimo čempionatas, kurį organizavo Lietuvos jėgos trikovės federacija ir sporto klubas „Mažeikių švyturys“. Jėgas jaunių, jaunimo, suaugusiųjų ir veteranų grupėse išmėgino per 200 dalyvių iš visos Lietuvos, sulaukta sportininkų ir iš kaimyninės Latvijos. Tarp nugalėtojų ir prizininkų – būrys mažeikiškių.

Triumfavo moterys

Šiame čempionate puikiai pasirodė Mažeikių sportininkės. Jaunimo grupėje nenugalimos buvo Laura Kleponytė(svorio kategorija iki 63 kg), išspaudusi 65 kg, ir Ramunė Vainauskytė(sv. kat. iki 72 kg), išspaudusi 82 kg. Pastaroji stipriausia pripažinta ir absoliučioje kategorijoje.

Suaugusiųjų grupėje užimtos 2-osios vietos: Raimonda Butienė(svorio kategorija iki 52 kg) išspaudė 45 kg, Lina Linkaitė(svorio kategorija iki 57 kg) – 62,5 kg, Jurgita Strazdauskienė(svorio kategorija 72+ kg) – 90 kg. Absoliučioje kategorijoje J. Strazdauskienė taip pat pelnė 2-ąją vietą.

Veteranių grupėje kovojusi Lina Liatukienė (sv. kat. iki 63 kg), išspaudusi 65 kg, pasiekė pergalę ne tik savo svorio, bet ir absoliučioje kategorijoje.

Jaunųjų sportininkų laimėjimai

Tarp vyrų jaunių grupėje pergalę pasiekė Vincentas Gintalas (svorio kategorija iki 105 kg), išspaudęs 127,5 kg. Eimantas Valeiša (svorio kategorija iki 53 kg), išspaudęs 57,5 kg, ir Paulius Pocius (svorio kategorija iki 66 kg), išspaudęs 82,5 kg, užėmė 2-ąsias vietas.

Jaunimo grupėje pirmą kartą tokio rango varžybose dalyvavęs Armandas Paulauskas (sv. kat. iki 59 kg) šventė pergalę, išspaudęs 95 kg. Svorio kategorijoje iki 105 kg nugalėjo Juozas Laivys, išspaudęs 180 kg. Absoliučioje kategorijoje jis užėmė 3-iąją vietą. Svorio kategorijoje 120+ kg stipriausias buvo Jonas

Petrauskas, išspaudęs 167,5 kg ir 2-ojoje vietoje palikęs brolį dvynį Vytą, išspaudusį 165 kg.

Tarp suaugusiųjų didžiausią svorį – 237,5 kg – išspaudė ir svorio kategorijoje iki 120 kg laimėjo Nerijus Strazdauskas, absoliučioje kategorijoje užėmęs 2-ąją vietą. Svorio kategorijoje iki 83 kg Dainius Vėžauskas, išspaudęs 165 kg, liko 3-iojoje vietoje.

Daugiausia medalių – veteranams

Gausiausią komandą sudarė veteranai, pelnę daugiausia čempionato apdovanojimų. Pirmojoje amžiaus grupėje pergales šventė Dainius Micius (sv. kat. iki 74 kg), išspaudęs 115 kg, ir Kęstutis Milkintis (sv. kat. iki 93 kg), išspaudęs 186 kg. Pastarasis nugalėjo ir absoliučioje kategorijoje. Vilandas Radvila (sv. kat. iki 83 kg) išspaudė 150 kg ir užėmė 2-ąją vietą. Taip pat 2-ąją vietą pelnė Andrius Narmontas (sv. kat. iki 120 kg), išspaudęs 180 kg. Gintaras Vitkevičius (sv. kat. iki 93 kg), išspaudęs 142,5 kg, ir Mindaugas Paulauskas (sv. kat. iki 105 kg), išspaudęs 162,5 kg, liko 3-iojoje vietoje.

Antrojoje amžiaus grupėje varžovus įveikė ir pergales pasiekė Vygantas Micius (sv. kat. iki 83 kg), išspaudęs 125 kg, Benjaminas Milis (sv. kat. iki 93 kg) – 150 kg, Arvydas Kleinovas (sv. kat. iki 105 kg) – 180 kg ir Nodaras Kryževičius (sv. kat. iki 74 kg), išspaudęs 102,5 kg. Darius Ereksonas(sv. kat. iki 105 kg), išspaudęs 175 kg, užėmė 2-ąją vietą. Gintautas Beišinas (sv. kat. iki 105+ kg), išspaudęs 190 kg, ir Gintaras Kairys (sv. kat. iki 74 kg), išspaudęs 107,5 kg, pelnė 3-iąją vietą.

Trečiojoje amžiaus grupėje svorio kategorijoje iki 83 kg Zigmas Širvinskas, išspaudęs 117,5 kg,užėmė 2-ąją vietą, o Antanas Micius, išspaudęs 100 kg, užėmė 3-iąją vietą. Absoliučioje kategorijoje Z. Širvinskas pelnė 3-iąją vietą.

Komandiniai pasiekimai

Sporto klubo „Mažeikių švyturys“ sportininkai komandinėje įskaitoje taip pat buvo tarp prizininkų. 1-oji komandinė vieta užimta moterų suaugusiųjų ir jaunimo bei vyrų veteranų grupėse. 2-oji vieta – vyrų suaugusiųjų bei jaunimo grupėse ir 3-ioji vieta – moterų veteranių ir vyrų jauniųgrupėse.

Nacionaliniai rekordai

Mažeikiuose vykusiame čempionate pasiekti du nacionaliniai rekordai. Jie priklauso Ievai Vinkšnaitei (sv. kat. 84+ kg), išspaudusiai 117,5 kg, ir mažeikiškiui veteranui K. Milkinčiui (sv. kat. iki 83 kg), išspaudusiam 186 kg.