Reklama 2
Reklama 1

Klausk teisininko

 

Prekybos centro aikštelėje greta stovėjusio automobilio vairuotojas netyčia trinktelėjo durelėmis į mano automobilį ir paliko įlenkimo žymę, tačiau po ilgų diskusijų dėl žalos atlyginimo nuspręsta deklaracijos nepildyti, nes tai nėra draudiminis įvykis. Kaip toks vairuotojas turi atlyginti man padarytą žalą?

Atsakymas

 

Jūsų nurodyta problema dažnai pasitaiko praktikoje. Norime informuoti, kad dviejų stovinčių transporto priemonių kontaktas durelėmis ilgą laiką nebuvo laikomas draudiminiu įvykiu, tačiau praėjusių metų pabaigoje Europos Sąjungos Teisingumo Teismas vienoje byloje priėmė sprendimą, kuriame nurodė, jog automobilio naudojimas pagal paskirtį nėra vien tik važiavimas ar vairavimas, bet apima ir keleivių įlipimą ar išlipimą, taip pat krovinių pakrovimą, todėl nuo šio teismo sprendimo priėmimo dienos dviejų stovinčių automobilių kontaktas durelėmis laikomas draudiminiu įvykiu. Maža to, tokia draudimo apsauga turi apimti ne tik vairuotojų, bet ir keleivių, pavyzdžiui vaikų, padarytą žalą. Atkreipiame dėmesį į tai, kad toks teisinis reguliavimas taikomas ne tik KASKO draudimą turintiems vairuotojams, bet ir privalomojo civilinės atsakomybės draudimo atveju.

Taigi esant Jūsų klausime nurodytai situacijai pirmiausia patariame pildyti eismo įvykio deklaraciją ir su ja kreiptis į draudikus, tačiau tuo atveju, jeigu deklaracijos nepildote, abi šalys galite susitarti dėl žalos atlyginimo dvišaliu susitarimu, į ginčo sprendimą neįtraukdami draudikų.

Informuojame, kad atsakymas į pateiktą klausimą yra bendrojo pobūdžio ir negali būti traktuojamas kaip individuali teisininko konsultacija. Jeigu turite klausimų dėl konkrečios situacijos tikslaus įvertinimo, kviečiame kreiptis į teisinių paslaugų centrą „Teisės profesionalai“ telefonu 8 622 38 543 bei el. paštu Šis el. pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį. arba į biurą Laisvės g. 14, Mažeikiai, antrame aukšte.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Powered by BaltiCode