„Šalis ta Lietuva vadinas...“ Rietavas

 Šį kartą stabtelėsime Rietave. Miestelis, esantis Telšių apskrityje, netoli Plungės ir visai šalia Žemaičių plento – kryžkelėje. Didžiausia jo įžymybė – viena gražiausių Žemaitijos ir visos Lietuvos šventovių – Šv. Arkangelo Mykolo bažnyčia. Labiausiai Rietavo miestelį išgarsino Oginskiai. Jie įsigijo Rietavo dvarą 1775 m. ir XIX a. įsirengė didžiulius dvaro rūmus. Baudžiava čia buvo panaikinta jau 1835 m. Oginskiai (Irenijus ir jo sūnūs Mykolas ir Bagdonas) buvo dideli meno mecenatai, išlaikė orkestrą, steigė mokyklas valstiečiams.

„Šalis ta Lietuva vadinas...“ Plungė

 

Šioje projekto dalyje keliausime į Plungę. Pasakosime apie legendomis apipintą Gandingos piliakalnį, pristatysime Lietuvos nepriklausomybės paminklą Plateliuose.

„Šalis ta Lietuva vadinas...“ Kelmė

 

Šį mėnesį kviečiame keliauti į Kelmę. Šiame rajone įžymus Kriaučiaus akmuo, dar vadinamas Puntuko broliu.

Trečias pagal dydį

Kriaučiaus akmuo – masyvus riedulys Kelmės rajonePakražančio seniūnijojeVileikių kaime. Riedulys guli plyname ariamame lauke, prie KražiųJauniškės kelio, beveik ant aptakios 157 m aukščio kalvos viršaus. Šis riedulys yra trečias pagal dydį Lietuvoje. Gamtos paminklu paskelbtas 1990 m.

„Šalis ta Lietuva vadinas...“ Pasvalys

 

Šį mėnesį nukeliausime į Pasvalį. Supažindinsime su giliausio Lietuvoje urvo – Žalsvojo šaltinio – istorija, pavadinimo kilme.

Žalsvasis šaltinis – giliausias Lietuvos urvas. Jo dabartinis gylis – 20 m. Žalsvasis šaltinis yra Lėvens upės kairiajame krante, Pasvalio mieste, šalia Kalno gatvės. Iš urvo tekanti versmė įteka į Lėvens upę.

„Šalis ta Lietuva vadinas...“ Kėdainiai

Šį mėnesį pateiksime nemažai informacijos apie Kėdainius – Kunigaikščių Radvilų mauzoliejaus istoriją, pasakojimus apie žymias asmenybes, žmonių prisiminimus.

„Šalis ta Lietuva vadinas...“ Kaunas

Nukeliausime į seniausią Lietuvoje – Kauno – pilį. Dar viena šį miestą garsinanti vieta – Velnių muziejus. Pastarasis žymus tuo, jog yra vienintelis toks visame pasaulyje.

 

„Šalis ta Lietuva vadinas...“ Jurbarkas

 

Šis miestas pasižymi ilgiausiu Lietuvoje automobilių tiltu. Supažindiname portalo skaitytojus su jo istorija, duomenimis ir galimu nauju vardu.

Šiame rajone yra garsios Panemunės ir Raudonės pilys, kiti paveldosaugos objektai. Pasižvalgysime po juos.

„Šalis ta Lietuva vadinas...“ Jonava

 

     Šį kartą kviesime apsilankyti Jonavoje, Survilų sodyboje įrengtame Basakojų take, Barborlaukio dvare.

Basakojų takas

Survilų sodyba įkurta vienkiemyje, netoli Šveicarijos gyvenvietės, Jonavos rajone, vos 28 km nuo Kauno. Tai – puiki vieta ramiam ar aktyviam poilsiui, įmonių renginiams, šeimos šventėms. Sodyboje įrengtas  basakojų takas, kurį sudaro daugiau nei 10 skirtingų dangų. Šis takas leidžia patirti visą netikėtų pojūčių gamą ir priverčia nusišypsoti ar suspigti iš netikėtumo kiekvieną nutolusį nuo gamtos šiuolaikinį žmogų. Vos keliolikos minučių pasivaikščiojimas padeda pajusti teigiamų emocijų ir energijos antplūdį, pažadina iš snaudulio. Pasivaikščiojimo metu atpalaiduojamos pavargusios pėdos, pagerinama kraujo ir limfos cirkuliacija, sustiprinamas sąnarių paslankumas galūnėse, pėdų oda tampa švelni, užplūsta lengvumo pojūtis. Basakojų takas sumažina stresą.

 

„Šalis ta Lietuva vadinas...“ Alytus

 

Trečiojoje šio projekto dalyje supažindinsime www.budas.lt skaitytojus su Alytumi: Pirmuoju ir Antruoju, apžvelgsime Pirmojo Alytaus istorinę aikštę, aukščiausią Lietuvoje Baltosios rožės pėsčiųjų ir dviračių taką...

„Šalis ta Lietuva vadinas...“ Elektrėnai

 

Šį sykį pasisvečiuosime Elektrėnuose. Pasidomėsime Abromiškių dvaro istorija, Abromiškių miestelio pavadinimo kilme, lankytinais objektais.

 

„Šalis ta Lietuva vadinas...“ Anykščiai

 

Netrukus minėsime Lietuvos valstybės atkūrimo 100-ąsias metines. Tuo tikslu portalo skaitytojams norėtume pateikti informaciją apie Lietuvos įžymiausias vietoves, svarbias šalies kultūrai, istorijai ir valstybingumui.

Powered by BaltiCode