Reklama 2

Viktorijos ežere apvirtus keltui nuskendo arti pusšimčio žmonių


 

Mažiausiai 44 žmonės žuvo ir dar kažkiek dingo ketvirtadienį didžiausio Afrikos ežero Viktorijos pietuose apvirtus keltui, pranešė Tanzanijos vyriausybės pareigūnai.  

„Kaip rodo informacija, kurią prezidentas Johnas Magufulis (Džonas Magufulis) gavo iš Mvanzos pareigūnų, šiuo metu aukų skaičius jau yra perkopęs 40“, – valstybinei televizijai sakė „TBC 1“ sakė prezidentūros atstovas spaudai Gersonas Msigwa (Gersonas Msigva). 

Tarnybos ruošiasi popiežiaus vizitui – kaip elgtis gatvėje išvydus švyturėlius?


 

Dėl savaitgalį šalyje laukiamo popiežiaus Pranciškaus vizito Vilniaus ir Kauno gatvėse ne tik bus taikomi eismo ribojimai, tačiau į jas išvažiuos ir nemažai specialiųjų tarnybų automobilių. Draudimo bendrovės ERGO Lietuvoje Žalų departamento direktorius Gytis Matiukas pranešime žiniasklaidai atkreipia dėmesį, kad išvydę artėjančią transporto priemonę su švyturėliais vairuotojai dar ne visuomet elgiasi tinkamai, o dėl to neretai kyla ir pavojingi eismo įvykiai.

Lietuvoje minima Diena be automobilio


 

Penktadienį Lietuva su kitomis Europos valstybėmis minės Tarptautinę dieną be automobilio.

Šią dieną dalis šalies savivaldybių suteiks galimybę miestų gyventojams nemokamai važiuoti miesto viešuoju transportu arba populiariais užmiesčio maršrutais.

Būsimų tėvelių dėmesiui: ką svarbu žinoti artėjant vaiko gimimui?


 

Artėjant vaiko gimimui ne viena jauna šeima susiduria su gausybe klausimų. Dažniausi iš jų: kiek kainuos gimdymas, ar nereikės mokėti už vaiko sveikatos patikrą ir skiepus. Valstybinė ligonių kasa prie Sveikatos apsaugos ministerijos (VLK) pranešime spaudai informuoja, kad visas gimdymo paslaugų ir vaiko sveikatos priežiūros išlaidas visiškai apmoka ligonių kasos Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) biudžeto lėšomis. Svarbu, kad gydymo įstaiga būtų sudariusi sutartį su teritorine ligonių kasa (TLK).

Maldininkų prašoma nevykti popiežiaus pasitikti į oro uostą, keliautojų – planuoti laiką


 

Maldininkų prašoma šeštadienį nevykti į Vilniaus oro uostą pasveikinti vizito į Lietuvą atvyksiančio popiežiaus Pranciškaus.

Keliautojai įspėjami atidžiai planuoti keliones, nes pasiekti oro uostą popiežiaus vizito metu gali trukti ilgiau nei įprasta, ketvirtadienį pranešė Lietuvos oro uostai.

Pasak Vilniaus oro uosto vadovo Dainiaus Čiuplio, oro uoste popiežių pasitiks tik oficiali delegacija bei kviestiniai svečiai, atvykstantys pagal iš anksto su aukščiausiomis institucijomis suderintą sąrašą.

Keičiami dviejų ministerijų pavadinimai


 

Parlamentarai ketvirtadienį ėmėsi pervadinti dvi ministerijas.

Švietimo ir mokslo ministeriją norima pavadinti Švietimo, mokslo ir sporto ministerija, o Ūkio ministeriją – Ekonomikos ir inovacijų ministerija.

Po pateikimo už tokį projektą balsavo 69 Seimo nariai, prieš buvo vienas, aštuoni susilaikė.

Viskonsine per šaudymo incidentą sužeisti keturi žmonės


 

Viskonsine vienos programinę įrangą gaminančios bendrovės biure trečiadienį buvo pašauti keturi žmonės, pranešė vienas Madisono miesto pareigūnas.

Šaudymas įvyko trečiadienį paryčiais Midltone. Anot miesto administratoriaus Mike'o Daviso (Maiko Deiviso), įtariamas šaulys taip pat buvo sužeistas. Informacijos apie aukų būklę dar nepaviešinta.

Seimas svarstys, ar įteisinti vertinimo kriterijus gydymo paslaugoms


 

Seimas po pateikimo pritarė Sveikatos apsaugos ministerijos (SAM) siūlymui pakeisti asmens sveikatos priežiūros paslaugų, apmokamų iš Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) lėšų, sąrašo sudarymo ir keitimo tvarką. Seimo komitetuose bus svarstomas siūlymas, jog į PSDF biudžeto lėšomis apmokamų gydymo paslaugų sąrašą būtų įtrauktos tik tos paslaugos, kurios atitiktų keliamus kriterijus.

Popiežiaus katechezė: Gerbkime tėvus, niekuomet jų neįžeiskime


 

Gerbkime tėvus, kad mūsų gyvenimas būtų laimingas. Šią auksinę gyvenimo taisyklę priminė Šventasis Tėvas trečiadienį bendrosios audiencijos katechezėje. Popiežius Pranciškus trečiadienį Šv. Petro aikštėje pratęsė pokalbių apie Dešimt Dievo įsakymų ciklą, primindamas ketvirtąjį Dievo įsakymą: „Gerbk savo tėvą ir motiną!“. Šis įsakymas slepia ilgo ir laimingo gyvenimo pažadą. Daugybė šventųjų mums liudija, kad su Jėzumi vaikystės žaizdos gali tapti naujų galimybių versme. Tereikia susitaikyti su savo gyvenimu, daugiau nebeklausti “kodėl?“, o klausti “kam?”: kam Dievas mane parengė per mano gyvenimą?

Neišvengiama rudens problema – „nematomi“ pėstieji: patarimai, kaip apsisaugoti


 

Trumpėjant dienoms šalies vairuotojai kaip ir kasmet vis dažniau susiduria su „nematomais“ pėsčiaisiais. Nors atšvaitai pamažu populiarėja ir tarp suaugusiųjų, ir tarp vaikų, tačiau pernelyg didelis pasitikėjimas savo jėgomis ir net tamsių spalvų drabužiai sumažina pėsčiųjų matomumą iki minimumo bei didina riziką pakliūti į eismo įvykį, rašoma pranešime spaudai.

Premjeras vėl žada stabilizuoti kainų augimą


 

Premjeras Saulius Skvernelis dar kartą pažadėjo skatinti smulkųjį verslą, didinti konkurenciją prekyboje bei stabilizuoti kainų augimą. Jis teigė nesutinkantis su prekybininkų nuomone, jog Lietuva – mažiausių kainų šalis, ir žadėjo, jog Vyriausybė kitą savaitę svarstys kai kurias priemones. 

Powered by BaltiCode