Kelionių planavimo klaidos: kai po atostogų norisi dar vienų atostogų

 

Pamestas bagažas, vėluojantys skrydžiai ar prastas oras – bene dažniausios priežastys, tampančios itin karčiais atostogų trikdžiais. Vis tik dar apmaudžiau, kai iš nežinojimo ir perdėto savarankiškumo už sugadintą poilsio kokybę tenka kaltinti ne ką kitą, o patį save. Kokių kelionių planavimo klaidų dažniausiai pridaro savarankiški poilsiautojai ir kaip keli, rodos, smulkūs sprendimai svajonių atostogas gali paversti savaitę ar dvi trunkančia kankyne?

Vyriausybė pritarė antialkoholinio variklio užrakto įteisinimui


Vyriausybė trečiadienį pritarė siūlymui įteisinti antialkoholinį automobilio variklio užraktą, neleidžiantį užvesti variklio, jei vairuotojas – neblaivus. Tam dar turės pritarti Seimas. 

Susisiekimo ministras Rokas Masiulis teigė, kad siūloma priemonė – greta prevencinio ir baudžiamojo pobūdžio sprendimų – turėtų sumažinti neblaivių vairuotojų skaičių Lietuvos keliuose. 

Mokinio ugdymas mažoje mokykloje kainuoja 4,5 karto daugiau, o rezultatų nėra – VK


Mokinio ugdymas mažoje mokykloje kainuoja brangiau, mokytojui mokinių tenka mažiau, o rezultatai – prastesni, pažymi Valstybės kontrolė (VK).

„Kas mus neramina – mažoje mokykloje vieno vaiko ugdymas valstybei kainuoja daugiau nei keturis kartus, bet ji negali pasigirti gerėjančiais pasiekimais“, – Seimo Švietimo ir mokslo komitete trečiadienį sakė VK atstovė Lina Balėnaitė.

San Fransiskas uždraudė prekybą kailiais


San Fransiskas antradienį tapo didžiausiu JAV miestu, gyvūnų apsaugos sumetimais uždraudusiu pardavinėti kailius.

Šio politiškai liberalaus Kalifornijos miesto Prižiūrėtojų taryboje už draudimą prekiauti balsavo 10 narių, o „prieš“ – nė vieno.

Modelis rodo, kad Visatoje turi egzistuoti dar neregėto tipo žvaigždė

 

Neutroninės žvaigždės gali egzistuoti todėl, kad objekto, 1,5-3 kartus masyvesnio už Saulę, gravitaciją gali atsverti neutronų slėgis. Šis slėgis nėra toks, kaip mums įprastas šiluminis slėgis; jį sukelia ne dalelių judėjimas, o kvantinės jų savybės, neleidžiančios dviems neutronams priartėti pernelyg arti vienam prie kito. Toks „išsigimimo“ slėgis palaiko ir baltąsias nykštukes bei netgi planetas-milžines.

Kaunas trankiai švęs Tarptautinę laimės dieną


Antradienį Kaunas ketina trankiai ir smagiai paminėti Tarptautinę laimės dieną.

Laimės diena, paženklinta šūkiu „Laimė yra!“, bus pradėta švęsti nuo ankstyvo ryto – 6.30 val. Kauno geležinkelio stotyje vyks treniruotė su komanda „Šešios trim“, užsidegusia čia įsteigti „Laimės įkrovimo stotelę“.

Powered by BaltiCode