Per parą ugniagesiai 43 kartus vyko šalinti nuvirtusių medžių


 

Per praėjusią parą ugniagesiai 43 kartus vyko šalinti nuvirtusių medžių ir jų šakų, trečiadienį skelbia Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas.

Daugiausiai iškvietimų sulaukta Alytaus apskrityje – 19, dar 12 kartų vykta į Vilniaus apskritį, Klaipėdos – keturis. Kitose apskrityse buvo vienas-du tokie iškvietimai.

Krūvos nereikalingų daiktų namuose gali lemti antsvorį


 

Jei nuolat vėluojate, jaučiatės išsekęs, nežinote, kur dingsta pinigai ir iš kur atsiranda papildomi kilogramai, tikriausiai turite per daug nereikalingų ir niekam tikusių daiktų, sako apžvalgininkė Lauren Smith. Svetainėje goodhousekeeping.com. ji rašo, kad daiktų džiunglės namuose neduoda jokios naudos nei žmogaus fizinei, nei psichikos sveikatai, veikiau priešingai – tampa nepaaiškinamų nusiskundimų priežastimi.

Vyriausybė svarstys didinti stipendijas doktorantams

 

 

Ministrų kabinetas trečiadienį svarstys Švietimo ir ministerijos (ŠMM) siūlymą beveik dvigubai didinti stipendijas doktorantams. 

ŠMM siūlo, kad nuo kitų metų pirmųjų metų nuolatinės studijų formos mokslo ir meno doktorantų stipendijos siektų 722 eurus (dabar jos yra 395 eurai), o antrų–ketvirtų metų doktorantams jos būtų 836 eurai (dabar 456 eurai).

Avaringiausia buvo gegužė, daugiausia žuvusiųjų eismo įvykiuose – sausį


 

Avaringiausias pirmąjį šių metų pusmetį buvo gegužės mėnuo, daugiausia žmonių per eismo įvykius žuvo sausį, skelbia Lietuvos kelių policija.

Kelių policijos tarnybos duomenimis, per pirmąjį šių metų pusmetį šalies keliuose žuvo 82 eismo dalyviai. Iš viso 1 493 eismo įvykiuose buvo sužeisti 1 754 žmonės. Daugiausia žmonių – 25 šiais metais žuvo sausio mėnesį.

Ligoninėse darbą pradeda pirmieji specialiai paruošti skubiosios medicinos gydytojai


 

Ligoninėse darbą pradeda pirmieji specialiai paruošti ir licencijuoti skubiosios medicinos gydytojai.

Kaip informuoja Sveikatos apsaugos ministerija, iki šiol Lietuvoje skubiosios pagalbos skyriuose paslaugas teikė įvairių profesinių kvalifikacijų gydytojai: šeimos gydytojai, vidaus ligų gydytojai, medicinos gydytojai ir kiti, taip pat slaugytojai, paramedikai, o akušerijos stacionarines paslaugas teikiančiose įstaigose – akušeriai.

Medalius Europos čempionate iškovojusios dvidešimtmetės grįžo į Lietuvą


 

Pirmadienio vidurnaktį į Lietuvą grįžo šalies merginų jaunimo krepšinio rinktinė, kuri Rumunijoje vykusiame Europos čempionato B divizione iškovojo bronzos medalius ir vietą aukščiausiame divizione. Pavargusius, bet laimingus, rinktinės atstovus Kauno oro uoste pasitiko Lietuvos krepšinio federacijos generalinis sekretorius-direktorius Mindaugas Špokas, Lietuvos moterų krepšinio rinktinės vyriausiasis treneris Mantas Šernius ir LKF jaunimo rinktinių vadovas Justas Kalinauskas.

Naujo tyrimo rezultatai pradžiugins kavos mėgėjus


 

Kavos mėgėjai gali nebejausti kaltės, kai įsipila dar vieną šio kvapnaus gyvenimo džiaugsmo puodelį, rašo livescience.com.

Naujas tyrimas rodo, kad kava, net jei išgeriami daugiau nei aštuoni puodeliai per dieną, susijęs su mažesne mirties rizika 10 metų laikotarpiu. Vis dėlto mokslininkai pabrėžia, jog tyrimas nustatė tik sąsajas tarp kavos ir ilgesnio gyvenimo, kurios dar neįrodo, kad kava nulemia ilgesnę gyvenimo trukmę.

Netikėčiausios vestuvių tendencijos: sodybos primirštos – eilė atėjo muziejams

 

Beveik netenka organizuoti vestuvių tikroje kaimiškoje sodyboje – šiuolaikinės poros renkasi muziejus, terasas ant stogų ir prašmatnius dvarus, portalui LRT.lt teigia vestuvių planuotoja Teresa Ulozienė. Sodybų skelbimų portalo PrieEžero.lt atstovas Laurynas Šertvyčius tikina, kad tikrose kaimo sodybose niekas nebenori švęsti, tačiau tam prieštarauja kai kurių prašmatnesnių sodybų savininkai: „Patalpos rezervuojamos jau 2019 metams, o jei kažkam mažėja klientūra, reikia daugiau investuoti į reklamą.“

Stebuklingas bičių suneštų žiedadulkių poveikis: ką apie jas svarbu žinoti kiekvienam?

 

Tikra gamtos dovana – taip senojoje lietuvių literatūroje vadinamos žiedadulkės. Apie jų stebuklingą poveikį parašyta ne viena knyga, o medicinoje jos tapo nepakeičiama priemone imuniteto stiprinimui. Kodėl produktą, kurį žmogus savo poreikiams naudoja daugiau kaip 50 tūkstančių metų, verta naudoti ir šiandien, pranešime spaudai komentuoja ekspertai.

Savivaldybė žada atnaujinti Kauno rotušę

 

Kaunas planuoja atnaujinti miesto rotušę ir ją dar labiau atverti lankytojams.

„Kuomet į rotušės patalpas perkėlėme miesto muziejų, gerokai išaugo ne tik mūsų ambicijos, bet ir lankytojų lūkesčiai šiai vietai. Siekiame, kad kauniečiams ir miesto svečiams rotušė taptų įdomi, o ekspozicijos atspindėtų ne tik Kauno istoriją, bet ir miesto potencialą“, – savivaldybės pranešime teigia Kauno mero pavaduotojas Simonas Kairys.

Rastas būdas, kaip dar labiau sumažinti vaistų kainas pacientams

 

Nuo šiol žmonės už kompensuojamuosius vaistus turės primokėti mažiau, nes keičiasi kompensuojamųjų vaistų kompensavimo lygiai. Tai reiškia, kad valstybė Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) lėšomis kompensuos dar didesnę dalį pacientų mokamų priemokų už vaistus. Dėl to žmonėms primokėti perkant tam tikrus vaistus vaistinėse reikės mažiau arba išvis nereikės, priklausomai nuo to, koks vaistas bus įsigyjamas.

Pertvarkoma Sveikatos apsaugos ministerijos struktūra

 

Praėjus metams po reformos Sveikatos apsaugos ministerijoje (SAM) vėl nutarta pertvarkyti jos struktūrą – birželį daugiau kaip šimtui darbuotojų įteikti įspėjimai apie atleidimą.

SAM vadovybė aiškina, kad dalis lapelius gavusių darbuotojų turėtų likti dirbti ministerijoje, o ši procedūra reikalinga norint pertvarkyti įstaigos struktūrą.

Kokie simptomai išduoda, kad šuo nepatenkintas kelione automobiliu

 

Naminiai gyvūnai daugeliui tampa tikrais šeimos nariais, su kuriais norima praleisti kuo daugiau laiko, todėl šeimininkai jų nevengia pasiimti net ir į ilgesnes keliones automobiliu. Tačiau ne visada gyvūnai į keliones reaguoja teigiamai ir kartais jiems gali pasireikšti nemalonūs simptomai. LRT.lt kalbinti specialistai pasakoja, kaip suprasti, kad kelionė jūsų augintiniui nekelia malonumo.

Atpažinti narcizus padeda vienas veido bruožas

 

Tie, kuriems teko bendrauti su narcizu, veikiausiai žino, kaip paprasta pasiduoti gudrioms manipuliacijoms ir pasitarnauti narcizo siekiams. Naujausi moksliniai tyrimai rodo, kad viso to galima išvengti – paprastai narcizų antakiai yra išskirtiniai, todėl pažvelgus į juos galima pamatyti ir tamsiąsias asmenybės puses.

Ekspertai neturi vieno recepto, kaip po 2019-ųjų elgtis kaupiantiems pensijai


 

Seimo patvirtinta pensijų kaupimo reforma suteikia dar vieną galimybę antros pakopos pensijų fonduose dalyvaujantiems žmonėms atsisakyti privataus kaupimo ir grįžti į „Sodrą“. Dauguma BNS kalbintų ekspertų mano, kad grįžtančiųjų į „Sodrą“ neturėtų būti daug, jie taip pat pabrėžia, kad sprendimą turėtų priimti patys žmonės.

Powered by BaltiCode