Operos ir baleto teatrui laikinai vadovaus bankininkas S.Žutautas

 

Lietuvos nacionaliniam operos ir baleto teatrui (LNOBT) laikinai vadovauja bankininkystės ir projektų valdymo specialistas Sigitas Žutautas.

Jį nuo antradienio laikinuoju vadovu paskyrė Kultūros ministrė Liana Ruokytė-Jonsson.

S.Žutautas pakeis 15 metų įstaigai vadovavusį direktoriu Gintautą Kėvišą, kurį ministrė už šiurkščius darbo drausmės pažeidimus remdamasi ministerijos tyrimo komisijos rekomendacija atleido pirmadienį.

„Pagrindiniai laikinajam vadovui keliami uždaviniai – efektyvus ir skaidrus organizacijos valdymas bei veiklos tęstinumo užtikrinimas. Lietuvos nacionalinis operos ir baleto teatras turi tapti gero administravimo pavyzdžiu”, – ministerijos pranešime teigė kultūros ministrė Liana Ruokytė-Jonsson.

Ano ministerijos Savo karjerą S. Žutautas pradėjo audito bendrovėje „PriceWaterhouseCoopers“, o po to ilgą laiką dirbo DnB banke, kur buvo prezidento pavaduotoju bei valdybos nariu. S. Žutautas taip pat yra vadovavęs draudimo bendrovei „PZU Lietuva“.

Savo „LinkedIn“ profilyje S.Žutautas nurodo, jog pastaruoju metu kelis mėnesius vadovavo Bulgarijos TDI banko Indėlių departamentui, prieš tai beveik 6 metus dirbo kaip investuotojas ir investicijų patarėjas, 2015-2016 metais dirbo Norvegijos kapitalo kreditų vadybos įmonės „Lindorff“ Baltijos šalyse, vadovavo Bankinių portfelių padaliniui. 2011-2015 jis dirbo „Swedbank“ Mažų ir vidutinių įmonių paslaugų departamente, kurį laiką jam vadovavo.

S.Žutautas Vilniaus universitete yra įgijęs ekonimikos, bankininkystės bei audito ir sąskaitų tvarkymo išsilavinimą, kvalifikaciją kėlė Berlyne įsikūrusioje ESMT  Europos vadybos ir technologijų mokykloje, Baltijos šalyse veikiančiame Baltijos verslo valdymo institute. Jis teigia mokantis tris užsienio kalbas: rusų, anglų ir lenkų.

Anot ministerijos, S.Žutautas savo planus įstaigoje viešai ketina pristatyti trečiadienį.

Komisija, tyrusi galimą G. Kėvišo  privačių ir viešųjų interesų konfliktą, konstatavo, jog G.   Kėvišas, dirbdamas Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro (LNOBT) generaliniu direktoriumi, sistemingai painiojo viešuosius ir privačius interesus, kai priėmė sprendimus dėl sūnaus Martyno įmonės „Riverside music LTD“ organizuotų trijų užsienio atlikėjų ir orkestrų koncertų, už kuriuos jo vadovaujamas teatras sumokėjo 390 tūkst. eurų. G.Kėvišas pats sutarčių nepasirašė, bet, ministerijos teigimu, rūpinosi koncertų organizavimu komandiruočių metu, asmeniškai prašė Vilniaus savivaldybės paramos ir vienam koncertui gavo 30 tūkst. eurų.

Pats G.Kėvišas įmonėje dirba konsultantu, paskutiniais paties deklaruotais duomenimis, jis 2010-aisiais su įmone buvo sudaręs 607 tūkst. eurų sutartį.

Komisija įvertino tai, kad G. Kėvišas  greta savo darbo LNOBT G.Kėvišas dirbo ir „Vilniaus festivaliuose“ puse etato, kaip savo įsteigto Vilniaus festivalio organizatorius, pasirašė kelias sutartis su „Vilniaus festivalių“ vadovu Remigijumi Merkeliu, taip pat rūpinosi Vilniaus festivalio koncertais savo, kaip LNOBT vadovo, komandiruočių metu.

Autorius: Ignas Jačauskas

Vilnius, birželio 13 d. (BNS).

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Powered by BaltiCode