Gydymo įstaigos vadovo uždarbį siūloma susieti su darbuotojų atlyginimais

 

Sveikatos apsaugos ministro įsakymais nuo liepos 1 didinami gydytojų ir slaugytojų darbo užmokestis, sudarant sąlygas, kad gydymo įstaigų vadovai galėtų didinti jiems atlyginimus vidutiniškai 8 procentais. Skaičiuojama, kad neatskaičius mokesčių medikams algos turėtų vidutiniškai kilti apie 115 eurų, o slaugytojams – 58 eurais. Tam iš Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF)  biudžeto rezervo skirta 24,6 mln. eurų.

Tačiau šiuo metu, skirtingai nuo gydymo įstaigos darbuotojų, kuriems atlyginimai mokami iš  PSDF, Lietuvoje yra susiformavusi ydinga praktika, kai gydymo įstaigų vadovų atlyginimai mokami iš valstybės biudžeto pagal tą pačią tvarką, kaip ir teisėjams, Seimo nariams ir kitiems valstybės tarnautojams bei pareigūnams. To pasekmė – gydymo įstaigų vadovų atlyginimai nedidėja nuo 2008 metų.

Su kolega Juozu Oleka pateikėme Sveikatos priežiūros įstatymo pataisos projektą, kuriuo siūlome keisti darbo užmokesčio nustatymo tvarką gydymo įstaigų vadovams. Mūsų siūlymas – padidinti koeficientą, vadovų atlyginimus peržiūrėti kartą per metus ir susieti juos su gydytojų ir slaugytojų uždarbiu. Jei gydymo įstaigos gydytojų ir slaugytojų atlyginimai per metus nepadidėjo, o pinigai panaudojami kitiems reikalams, tos gydymo įstaigos vadovo atlyginimas nedidinamas.

Rimantė Šalaševičiūtė, LR Seimo narė

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Powered by BaltiCode