Reklama 2

Suomija mini 100-ąsias nepriklausomybės metines


Suomija trečiadienį oficialiai mini 100-ąsias nepriklausomybės metines, o iškilmių organizacinis komitetas pranešė, kad ryte visoje šalyje vyks šventinės pamaldos.

Bažnyčių chorai pamaldas pradės muzikiniu Jeano Sibelius (Jano Sibelijaus) kūriniu „Finlandia“. Vidurdienį Helsinkio katedroje įvyks ekumeninės pamaldos.

Prie karių, kritusių už nepriklausomybę, kapų budės garbės sargyba. Kariai bus tokio paties amžiaus, kaip ir kritę didvyriai.

Kuopijo mieste įvyks karinis paradas, kuriame dalyvaus tūkstančiai gynybinių pajėgų karių ir 48 karinės technikos vienetai. Virš parado praskris 24 naikintuvai.

Šalies miestuose taip pat rengiami iškilmingi koncertai, pagrindiniai sostinės muziejai lankytojus priims nemokamai.

Vakare prezidentūros rūmuose rengiamas iškilmingas priėmimas, į kurį pakviesta 1,9 tūkst. Suomijos piliečių ir garbingų svečių. Tarp pakviestųjų yra karo veteranai, valstybės ir visuomenės, kultūros, mokslo, sporto, ekonomikos veikėjai.

Šiemet priėmimas truks valanda ilgiau nei įprasta, iki 23 val. vietos laiku.

Jubiliejaus renginiai baigsis fejerverku virš sostinės Pietų uosto.

Nepriklausomybės metinės buvo pradėtos minėti jau gruodžio 5-ąją. Sostinės Turgaus aikštėje 18 val. buvo iškelta 100 šalies vėliavų.

Darbdaviai darbo vietose vaišino savo darbuotojus kava ir bandelėmis. Premjeras Juha Sipila (Juha Sipilė) pasitiko 600 iš visos šalies suvažiavusius dešimtmečius vaikus, kurių kiekvienam paspaudė ranką.

Suomijos nepriklausomybės šimtmetis minimas ištisus metus; pagal šią programą liepos 27 dieną Suomijoje lankėsi Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas, kuris susitiko su suomių prezidentu Sauli Niinisto (Sauliu Nyniste). Po susitikimo abu valstybių vadovai padarė virtinę pareiškimų tarptautiniais klausimais.

Helsinkis, gruodžio 6 d. („Interfax“-BNS).

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Powered by BaltiCode