Reklama 2

Pasitinkant Sausio 13-ąją – visuomenė kviečiama į diskusiją apie grėsmes valstybės saugumui

„Sausio 13-oji yra viena svarbiausių datų Lietuvos istorijoje, kai piliečių sutelktumas ir valia gintis padėjo atremti priešiškos imperinės jėgos keliamas grėsmes mūsų valstybingumui, – pabrėžia Lietuvos karo akademijos prorektorė mokslui ir studijoms prof. Jūratė Novagrockienė. – Kartu neprievartinis pasipriešinimas yra labai svarbus ginklas ypač dabartiniame mišrių grėsmių kontekste. Apskrito stalo diskusijos tematika taip pat apims vieną iš aspektų – kiek piliečiai suvokia pilietiškumo ugdymo reikšmę užtikrinant nacionalinį saugumą.“

Sausio 12 d. 15.00 val. Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademija (LKA) kviečia į apskritojo stalo diskusiją apie grėsmes valstybės saugumui Lietuvos nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje.

Kas yra grėsmė valstybės saugumui? Kaip ji suprantama akademinėje erdvėje ir viešajame diskurse? Kaip šiandien suvokiame Rusiją? Kurias grėsmes svarbiausiomis laiko šalies elitas ir eiliniai jos piliečiai? Ką žinome apie hibridines grėsmes, kylančias Lietuvos saugumui šiandien?

Į šiuos ir kitus klausimus atsakys Lietuvos karo akademijos prorektorė mokslui ir studijoms prof. Jūratė Novagrockienė, LKA ir Vilniaus universiteto Tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto profesorius Gediminas Vitkus, LKA Politikos mokslų katedros vedėjas dr. Giedrius Česnakas.

Renginį moderuos Lietuvos karo akademijos laikinai einanti Mokslo centro direktoriaus pareigas Saugumo politikos ir socialinių tyrimų skyriaus vedėja dr. Sigita Trainauskienė.

Įėjimas laisvas.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Powered by BaltiCode