Savaitgaliais pradeda kursuoti traukiniai Vilnius–Daugpilis


Valstybės valdoma bendrovė „Lietuvos geležinkeliai“ nuo sausio 13 dienos vėl veš keleivius iš Vilniaus į antrą didžiausią Latvijos miestą – Daugpilį.

Traukiniai Vilnius–Daugpilis kursuos savaitgaliais, kelionė truks 2.30 val., pranešė „Lietuvos geležinkeliai“.

„Tai – jau antrasis tarptautinis traukinių maršrutas iš Lietuvos šiemet“, - pranešime sakė „Lietuvos geležinkelių“ keleivių vežimo direktorius Linas Baužys.

Pasak jo, kelionė bus patraukli dėl greičio ir komforto, tvarkaraščiai pritaikyti žmonėms, norintiems Daugpilyje praleisti dieną arba savaitgalį – atvykti galima rytą, o išvažiuoti atgal – popiet.

Pasak L. Baužio, kelionė autobusu iš Vilniaus į Daugpilį trunka 3 val., automobiliu – apie 2.30 valandos.

Iki šiol „ Lietuvos geležinkeliai“ keleivius vežė iki pasienyje esančio Turmanto, tačiau jau pernai siekė maršrutą pratęsti dar 15 kilometrų – iki Daugpilio.

Naujas maršrutas atidaromas po to, kai Latvijos geležinkelių inspekcija suteikė leidimą „Lietuvos geležinkeliams“. Tokio leidimo Lietuvos įmonė siekė dar pernai, tačiau dėl ilgiau užtrukusių procedūrų jo negavo.

Susisiekimo ministras Rokas Masiulis kiek anksčiau teigė, jog Latvijos nenoras leisti vežti keleivius į Daugpilį  gali būti susijęs su išardyto Rengės ruožo problema.

„Lietuvos geležinkeliai“ sausio pradžioje jau išbandė naują keleivinį maršrutą iš Klaipėdos į Karaliaučiaus srityje esantį Sovetską (Tilžę), be to, šiemet Klaipėdos regiono gyventojams bus pasiūlyta savaitgalio kelionė į Mažąją Lietuvą.

Vilnius, sausio 11 d. (BNS).

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Powered by BaltiCode