Verslo liudijimų turėtojams siūlomos didesnės lengvatos

Verslo liudijimų turėtojams „valstiečiai“ siūlo dar didesnes mokestines lengvatas.     

Smulkiesiems verslininkams mokestį už verslo liudijimą, t.y. fiksuoto dydžio gyventojų pajamų mokestį, siūloma leisti sumokėti pasirinktinai – iš karto (kaip dabar), arba per 10 dienų, baigus galioti verslo liudijimui.

Socialinio draudimo įmokas, kai verslo liudijimas įsigyjamas trumpiau negu 3 mėnesiams, siūloma leisti mokėti kiekvieną mėnesį, o ne iškart, kaip dabar. Ilgesnius liudijimus įsigiję asmenys įmokas mokėtų, kaip ir iki šiol – kartą per ketvirtį. 

Tokias Valstybino socialinio draudimo ir Gyventojų pajamų mokesčio įstatymų pataisas įregistravo „valstiečiai“ Kęstutis Mažeika ir Tomas Tomilinas. 

Tačiau K. Mažeika BNS teigė, kad pataisa dar bus koreguojama ir siūlomas šiek tiek griežtesnis variantas – mokestį bus siūloma leisti mokėti kiekvieną mėnesį, o ne veiklai pasibaigus.   

Seimo Audito komiteto pirmininkė Ingrida Šimonytė sako, kad verslo liudijimas jau yra privilegija, leidžianti sumokėti fiksuotą mokestį, nepriklausomai nuo pajamų.

„Dėl tos priežasties jis sumokamas avansu, kadangi nuo pajamų nepriklauso, t.y. žmogus „išsiperka“ sumokėjęs tam tikrą fiksuotą sumą ir laikoma, kad jis už gaunamas tos veiklos pajamas yra atsiskaitęs“, – BNS komentavo parlamentarė.

Pataisų iniciatoriai sako, kad pataisomis siekiama palengvinti žmonių, gaunančių mažas pajamas, bet siekiančių pradėti savo verslą, finansinę padėtį.

Šiuo metu mokesčius, susijusius su verslo liudijimo išdavimu, reikia sumokėti iš anksto.

Parlamentarai sako, kad pradedantiems verslą gyventojams pradinės įmokos neretai yra nepakeliami kaštai, todėl jie nepradeda veiklos apskritai arba dirba be verslo liudijimų, nelegaliai. 

 Autorė: Sniegė Balčiūnaitė

 Vilnius, kovo 13 d. (BNS). 

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Komentarai  

0 #1 Taspac 2018-03-14 09:58
Kvailas straipsnio pavadinimas klaidina skaitytojus.
Iš jo susidaro įspudis, kad buvo sukurtos mokestinės lengvatos, o ir dabar valdantieji nori padaryti dar didesnes.

Priminsiu, kad zalieji-valstiečiai iš tikro neseniai priėmė "lengvatą" kai nusprendė dvigubai apmokestinti samdomą darbą dirbančiuosius, kurie papildomai išsiima verslo liudijimą.
Jūsų aprašoma ala "lengvata" yra paprasčiausias mokėjimo atidėjimas. Jis nesumažina nesamoningu mokesčių, tik juos atideda. Nes žmogeliai ir taip paskutines kelnes maunasi, kad tuos mokesčius kažkaip susimokėti.

Bandote intriguoti klikbaitiniais pavadinimais. Deja, tokia taktika atsiliepia reputacijai.
Cituoti

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Powered by BaltiCode