Kinijoje dronų naudojimas apribotas įstatymu


Kinijoje priimtas mažųjų nepilotuojamų skraidyklių naudojimą griežtai reglamentuojantis įstatymas, sekmadienį pranešė Kinijos centrinė televizija, remdamasi Civilinės aviacijos valdyba.

Nuo birželio mėnesio įsigaliosiantis įstatymas įpareigoja visus dronų turėtojus gauti specialią licenciją bei prisiimti atsakomybę už dėl jų naudojimo kilusių incidentų padarinius bei pasekmes.

Nepilotuojamų skraidyklių naudojimą smarkiai griežtinančio bei atsakomybę už tai reglamentuojančio įstatymo priėmimą paskatino dronų populiarumo bumas šalyje. Naujasis įstatymas palies ne tik dronų naudojimą tiesiog pramogai, bet ir žemės bei miškų ūkyje, energetikoje ir kitose ūkio srityse, taip pat naudojimą filmavimui, įskaitant žiniasklaidos tikslais.

Įstatymas skelbia, jog registruotis ir civilinę atsakomybę draustis privalo kiekvienas droną turintis fizinis ar juridinis asmuo. Už neatsakingumą dronų naudojimo licencijos gali būti anuliuojamos vietos valdžios institucijų sprendimu.

Pekinas, balandžio 15 d. (AP-BNS).

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Powered by BaltiCode