Kaliniams bus ribojamas turimos taros dydis ir įsigyjamų vaisių kiekis


 

Siekiant užkirsti kelią alkoholio raugo gamybai įkalinimo įstaigose, kaliniams bus ribojamas leidžiamos turėti taros dydis ir įsigyjamų vaisių kiekis, antradienį pranešė Teisingumo ministerija.

Pasak ministerijos, įkalinimo įstaigose ieškant draudžiamų daiktų, pastebėta, kad dalis kalinių iš pataisos namuose esančių parduotuvių vaisius ar daržoves įsigyja ne tik vartojimui, bet ir alkoholio raugui pasigaminti, o tokiam gamybos procesui naudoja čia pat įsigytą didelės talpos tarą.

„Uždraudus įkalinimo įstaigose laikyti didelės talpos tarą, ženkliai sumažėtų tikimybė nuteistiesiems pasigaminti alkoholio raugo, sumažėtų konfliktų tarp nuteistųjų,“ – sako teisingumo ministras Elvinas Jankevičius.

Pakeistose Vidaus tvarkos taisyklėse numatyta, kad sultys, kava, arbata, kakava gali būti laikomi ne didesnėse kaip pusės litro gamintojo pakuotėse (išskyrus stiklines ir metalines), o įvairūs padažai – ne didesnėse kaip 200 gramų pakuotėse (išskyrus stiklines ir metalines).

Taip pat įvesti ribojimai įsigyti vaisių ir daržovių: vienu metu nuteistieji galės įsigyti ne daugiau kaip du kilogramus šviežių, šaldytų ar konservuotų vaisių ar daržovių.

Nuteistieji krepšius ir lagaminus galės turėti tik atvykdami ir išvykdami iš įkalinimo įstaigos. Nuteistiesiems esant įkalinimo įstaigoje šie daiktai turės būti saugomi sandėlyje.

Pagal iki šiol galiojusias Vidaus tvarkos taisykles buvo leidžiama turėti ne daugiau kaip 30 kilogramų būtiniausių reikmenų ir kitų daiktų įskaitant maistą. Nuo šiol maisto produktai į šį svorį nebus skaičiuojami.

Per šių metų pirmą pusmetį kratų metu įkalinimo įstaigose rasta apie 4,5 tūkst. litrų alkoholio raugo: daugiausia jo rasta Kybartų pataisos namuose (beveik 1,8 tūkst. litrų) ir Pravieniškių pataisos namuose-atvirojoje kolonijoje (1,5 tūkst. litrų).

Vilnius, lapkričio 6 d. (BNS).

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Powered by BaltiCode