JAV ir Lenkijos SGD sutartis – būdas Europai mažinti priklausomybę nuo Rusijos, sako Perry


 

Jungtinių Valstijų energetikos sekretorius Lenkijos ir JAV bendrovių pasirašytą 24 metų trukmės sutartį dėl suskystintų gamtinių dujų (SGD) tiekimo ketvirtadienį pavadino ženklu Europai, kaip galima užtikrinti energetinį saugumą ir sumažinti priklausomybę nuo rusiškų dujų.

Jau antroji per du mėnesius ilgalaikė sutartis su JAV bendrove buvo pasirašyta tuo metu, kai Varšuva ieško galimybių įvairinti savo dujų tiekimo šaltinius ir mažinti savo didžiulę priklausomybę nuo Rusijos.

„Tai ženklas visai Europai – štai kaip galima kurti savo energetinę ateitį, šalies saugumą, tiekimo įvairovę. Tai puiki diena Europai“, – pareiškė JAV energetikos sekretorius Rickas Perry (Rikas Peris) per Varšuvoje įvykusią sutarties pasirašymo ceremoniją, kurioje dalyvavo ir Lenkijos prezidentas Andrzejus Duda (Andžejus Duda).

Lenkija, kuri maždaug du trečdalius suvartojamų dujų šiuo metu perka iš Kremliaus remiamos Rusijos energetikos milžinės „Gazprom“, taip pat nori importuoti dujas iš Norvegijos ir Kataro.

Valstybinė dujų bendrovė PGNiG pranešė, jog su Teksase įsikūrusia bendrove „Cheniere Marketing International“ pasirašė 24 metų trukmės SGD tiekimo sutartį, pagal kurią įsigytas bendras SGD kiekis po išdujinimo sieks 40,95 mlrd. kubinių metrų gamtinių dujų.

„Šis sandoris Lenkijai užtikrins energetinį saugumą“, – pareiškė A. Duda ir pridūrė, jog ši sutartis parodo „tikrą transatlantinę partnerystę“.

Sutartis su JAV bendrove įsigalios 2019 metais, likus trejiems metams iki dabartinės Varšuvos sutarties su „Gazprom“ galiojimo pabaigos.

PGNiG vadovas Piotras Wozniakas (Piotras Vozniakas) pareiškė, kad sutarties sąlygos, įskaitant „konkurencingą kainą, yra visiškai patenkinamos“, nors bendrovės paskelbtame pranešime sutarties vertė nebuvo nurodyta.

Jis taip pat pažymėjo, kad planuojama pasirašyti dar dvi sutartis.

„Norime suformuoti pilną tiekimo portfelį“, – pareiškė PGNiG vadovas.

Spalio mėnesį bendrovė pasirašė 20 metų trukmės sutartį su JAV bendrove „Venture Global LNG“, pagal kurią jai bus pristatoma iki 2 mln. tonų SGD per metus.

Vašingtonas, lapkričio 8 d. (AFP-BNS).

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Powered by BaltiCode