Vyriausybė pritarė Šiaulių universiteto prijungimui prie Vilniaus universiteto


 

Vyriausybė trečiadienį pritarė siūlymui prijungti Šiaulių universitetą (ŠU) prie Vilniaus universiteto (VU) ir perduoda klausimą svarstyti Seimui.

Planuojama, kad nuo kitų metų liepos Šiaulių universitetas taps VU kamieniniu akademiniu padaliniu – Šiaulių akademija, skelbiama Švietimo ir mokslo ministerijos (ŠMM) pranešime.

 „Šiaulių universiteto prisijungimas prie Vilniaus universiteto sustiprins mokslo ir studijų potencialą Šiauliuose ir leis geriau atliepti miesto ir regiono bendruomenės bei darbo rinkos poreikius“, – sako ŠMM viceministras Giedrius Viliūnas.

Tikimasi, kad sujungus ŠU pajėgas su VU veikiančiomis mokslininkų grupėmis, bus sustiprintas bendras mokslo potencialas bei padidės pritraukiamos lėšos iš projektų.

Ilgametė ŠU patirtis vykdant e. studijas, mokymosi visą gyvenimą programas ir studijose taikant didaktines inovacijas sudarys prielaidas VU ir ŠU pedagogikos centrams bendradarbiauti rengiant naujos kartos pedagogus, nurodo ministerija.

Pedagogų rengimo centrai vystomi abiejuose svarbiausiuose universitetiniuose miestuose Kaune ir Vilniuje, o specialiosios pedagogikos – Šiauliuose.

Į besijungiančius Vilniaus ir Šiaulių universitetus investuojama 46 mln. eurų – iki 32 mln. eurų ES investicijų ir apie 14 mln. eurų vertės valstybės nekilnojamojo turto.

Kone dvigubai mažesnė suma pasieks besijungiančius Vilniaus Gedimino technikos ir Mykolo Romerio universitetus, jiems planuojami 17 mln. eurų, o į Vytauto Didžiojo, Lietuvos edukologijos ir Aleksandro Stulginskio universitetų junginį numatoma investuoti 16 mln. eurų. Likusios lėšos bus skiriamos universitetams, vykdantiems vidinę optimizaciją.

Vykdant valstybinių universitetų tinklo optimizavimo planą, 14 valstybinių universitetų persitvarkys į 9.

Universitetų tinklo optimizavimui skiriama 123 mln. eurų, iš jų 106 mln. eurų ES investicijų bus skirta sujungti ir perkelti fakultetams, atnaujinti įrangai bei rekonstruoti akademiniams miesteliams.

Į universitetus taip pat investuojama valstybės turto už 57 mln. eurų: iki šiol jau investuota – 34 mln. eurų, numatoma investuoti dar 23 mln. eurų.

Autorius Ramūnas Jakubauskas

Vilnius, gruodžio 5 d. (BNS). 

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Powered by BaltiCode