Romas

Indijoje išgėrę toksiško alkoholio mirė mažiausiai 99 žmonės

 

Šiaurės Indijoje mažiausiai 99 žmonės mirė ir dar daugybė buvo hospitalizuoti apsinuodiję užterštu alkoholiu pirmadienį pranešė pareigūnai.

Naujienos apie mirtinus apsinuodijimo svaigiaisiais gėrimais atvejus Utar Pradešo ir and Utarakando valstijose buvo skelbiamos pastarąsias tris dienas. Policija įtaria, kad žmonės apsinuodijo metanoliu užterštais gėrimais.

Kai kuriose kaimiškose Indijose vietovėse pigūs vietinės gamybos svaigalai yra labai paplitę.

Metanolis arba metilo alkoholis, kai kada naudojamas kaip antifrizas arba degalai, yra itin toksiška medžiaga, tačiau naminių svaigalų gamintojai kai kada jo prideda sąmoningai, kad gėrimai taptų stipresni. Apsinuodijimas metanoliu gali sukelti aklumą ir pažeisti kepenis, o didesnės dozės yra mirtinos.

Viename Utar Pradešo rajone nuo toksiško alkoholio mirė 59 žmonės, naujienų agentūrai AFP sakė policijos atstovas Shailendra Kumaras Sharma (Šailandra Kumaras Šarma).

Pasak vieno aukšto policijos pareigūno, viename kaimyniniame rajone mirtinai apsinuodijo devyni asmenys. Pareigūnas pridūrė, kad buvo suimti 66 įtariami neteisėto alkoholio gamintojai, o pas juos rastų svaigalų mėginiai buvo perduoti ištirti laboratorijoje.

Policijos duomenimis, kaimyninėje Utarakando valstijoje mirė mažiausiai 31 žmogus. Du asmenys buvo suimti įtariant neteisėtų svaigalų platinimu.

Žiniasklaidos pranešimuose sakoma, kad po šios tragedijos Utar Pradeše buvo sulaikyta apie 3 000 žmonių, siejamų su neteisėta prekyba svaigalais.

Kasmet apsinuodiję alkoholiu Indijoje miršta šimtai žmonių.

2015 metais viename Mumbajaus lūšnyne nuo užterštų svaigalų mirė daugiau kaip 100 žmonių.

Indijos tarptautinės stipriųjų gėrimų ir vyno asociacijos duomenimis, šalyje per metus suvartojama apie 5 mlrd. litrų alkoholio, bet tik apie 40 proc. šių gėrimų yra teisėtai pagaminti.

Naujasis Delis, vasario 11 d. (AFP-BNS).

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Powered by BaltiCode