I. Šimonytė: manau, kad su S. Skverneliu man pavyktų dirbti

 

 

Į antrąjį prezidento rinkimų turą patekusi konservatorių kandidatė Ingrida Šimonytė neabejoja, jog jai pavyktų dirbti su Sauliumi Skverneliu, jei šis liktų premjero poste.

„Nežinau, ką šiandien ryte sakys Saulius Skvernelis, pasikalbėjęs su savo žmona, bet manau, kad Konstitucinio Teismo nutarimai yra labai aiškūs: jei Seime yra ta pati dauguma, prezidentas yra įpareigotas teikti to paties premjero kandidatūrą“, – spaudos konferencijoje pirmadienį sakė I. Šimonytė.

Ji teigia, kad „Lietuvoje nėra priverstinio darbo“ ir S. Skverneliui nenorint užimti premjero posto, jis juo ir nebūtų.

„Bet jei vis dėlto visos šitos emocijos nurimtų ir „valstiečiai-žalieji“ laikytų, kad yra ta pati dauguma ir pasitikėjimas tuo pačiu premjeru, manau, kad dirbti su Sauliumi Skverneliu man tikrai pavyktų“, – tvirtino ji.

Kalbėdama apie „valstiečių“ pristatytus pirmalaikių rinkimų, taip pat konservatorių vadovaujamos mažumos Vyriausybės scenarijus, ji sakė: „Visiškai neatmetu jokios galimybės“. 

Anot jos, pirmalaikiai rinkimai galėtų būti naudingi pačiai Valstiečių ir žaliųjų sąjungai, nes ji „galbūt gautų naują mandatą ir naują įkvėpimą“.

Paklausta, ar „valstiečiams“ nusprendus trauktis iš valdžios, ją iškėlę konservatoriai imtųsi politinės lyderystės formuoti Vyriausybę, I. Šimonytė ragino palaukti Europos Parlamento rinkimų rezultatų, po jų neatmetė galimybės visoms politinėms partijoms tartis dėl mažumos Vyriausybės.

Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) pirmininkas Ramūnas Karbauskis sekmadienį teigė, kad po S. Skvernelio nesėkmės valdantiesiems pralaimėjus ir Europos Parlamento rinkimus, šie trauksis iš valdžios ir leis formuoti Vyriausybę opoziciniams konservatoriams.

„Jei tai yra retorikos dalykai, jie išsispręs, kada pasibaigs rinkimai. Jei tai ne retorikos dalykai raginčiau žmones, kurie nėra praradę sveiko proto, rasti savyje jėgų iš skirtingų partijų pakalbėti, kas gali būti tas baltas lapas (...). Galbūt ta pradžia nuo balto lapo gali būti mažumos Vyriausybė iki Seimo rinkimų – visiškai to neatmetu“, – tvirtino I. Šimonytė.

Nepaisant R. Karbauskio įspėjimų dėl galimo „valstiečių“ traukimosi iš valdžios, I. Šimonytė sako tikinti, kad partijoje yra „pakankamai žmonių, kurie jaučia atsakomybę prieš Lietuvos žmones ir neleis pakabinti viso parlamento ant bedugnės krašto“.

Pasak jos, jei ji taptų prezidente, galimos permainos ministrų kabinete priklausys nuo daugumos. Net ir likus „valstiečių“ vadovaujamai daugumai, jos nuomone, vertėtų baigti „beprasmišką priešinimą tarp profesionalumo ir politikos“ ir galbūt  „paieškoti profesionalių vyrų ir moterų, kad Vyriausybė turėtų parlamento pasitikėjimą“.

Sekmadienį pasiektą rezultatą ji vertina kaip „labai gerą“ ir antrajame rinkimų ture tikisi ne tik Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų rinkėjų paramos.

Antrajame ture siekdama rinkėjų palaikymo ji taip pat žadėjo kalbėtis su kitų politinių partijų ar politinių jėgų atstovais. Ji tikisi tų  politinių partijų paramos, kurios turi „nuoseklias politines pažiūras, nesvarbu, ar tai būtų liberalios, ar socialdemokratinės“. Sunkiausia, anot jos, būtų tikėtis paramos iš politinių jėgų, kurios remiasi „žmonių baimėmis“ ar populizmu.

Kaip savo pranašumą prieš Gitaną Nausėdą politikė įvardijo tai, jog yra „išbandyta pakankamai sudėtingose politinėse situacijose“, turi diskutavimo patirties su skirtingomis politinėmis jėgomis, priešingai nei, anot jos, G. Nausėda, kuris norą telkti politines jėgas tik deklaruoja.

I. Šimonytė taip pat sako matanti „prezidento lyderystę“ sprendžiant dvigubos pilietybės klausimą, šįkart referendume nepakakus rinkėjų balsų. Ji turėjo priekaištų dėl sudėtingos klausimo formuluotės, sakydama, kad būtent tai nulėmė dalies rinkėjų pasirinkimą referendume nedalyvauti.

„Problema niekur neišnyko, mes vis dar turime atsižvelgti į tai, kiek daug mūsų žmonių yra tarp kūjo ir priekalo dėl dabartinio reguliavimo. Kadangi tikrai pritariu pilietybės išsaugojimui, jei būčiau išrinkta, telkčiau politines jėgas sprendimui, kuris galimai per kitą referendumą, bet vis tiek, mano nuomone, turėtų būti priimtas“, – teigė ji.

I. Šimonytė taip pat sakė kol kas nesulaukusi prezidentės Dalios Grybauskaitės sveikinimų.

Vyriausiosios rinkimų komisijos duomenimis, Ingrida Šimonytė surinko 31,13 proc. balsų ir konkurentą Gitaną Nausėdą aplenkė 2647 balsais. Už G. Nausėdą balsavo 30,95 proc., už S. Skvernelį –  19,72 proc. rinkėjų.

Autorius Ignas Jačauskas

Vilnius, gegužės 13 d. (BNS).

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Komentarai  

0 #2 ayoqoqlevimav 2019-05-20 08:42
http://mewkid.net/buy-amoxicillin/ - Amoxicillin Amoxicillin Without Prescription ebz.kcji.ftp.budas.lt.qxw.wt http://mewkid.net/buy-amoxicillin/
Cituoti
0 #1 ezaziqi 2019-05-20 08:21
http://mewkid.net/buy-amoxicillin/ - Amoxicillin 500 Mg Amoxicillin Without Prescription sem.bxee.ftp.budas.lt.nvd.up http://mewkid.net/buy-amoxicillin/
Cituoti

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Powered by BaltiCode