Reklama 1

Nigerijoje per antskrydį prieš džihadistus žuvo 13 civilių

 

Nigerijos šiaurės rytinėje Borno valstijoje praėjusią savaitę per vyriausybės pajėgų antskrydį prieš puolimą surengusius džihadistus žuvo mažiausiai 13 civilių, sekmadienį pranešė vietos gyventojai ir saugumo šaltiniai.   

Maždaug už 50 km nuo sostinės Maidugūrio esančio Gadžiganos kaimo gyventojai sakė, kad lėktuvas praėjusį antradienį atakavo džihadistus iš grupuotės „Islamo valstybės Vakarų Afrikos provincija“ (ISWAP). Antskrydis buvo surengtas džihadistams užpuolus netoliese esančią karinę bazę.    

Nigerijos karinės oro pajėgos nurodė neturinčios duomenų apie žuvusius civilius. 

„Per bombardavimą žuvo 13 žmonių, patekusių į kryžminę ugnį“, – naujienų agentūrai AFP sakė vienas vietos gyventojas. 

„Daug žmonių per ataką buvo sužeisti“, – sakė jis. 

Anot vietos gyventojų, orlaivis buvo pasiųstas padėti bazėje buvusiems kariams atremti džihadistų puolimą.  

„Žmonės bijojo likti namuose, todėl puolė bėgti. Per klaidą jie buvo palaikyti užpuolikais ir apšaudyti iš lėktuvo. Žuvo 13 vietos gyventojų ir dar daug žmonių buvo sužeisti“, – sakė kitas šaltinis.  

Nigerijos oro pajėgų atstovas spaudai Ibikunle Daramola (Ibikunlė Daramola) naujienų agentūrai AFP sakė, kad nebuvo gauta duomenų apie žuvusius civilius. 

Tačiau saugumo šaltinis Maidugūryje naujienų agentūrai AFP patvirtino informaciją apie incidentą. Jis kaltino vietos gyventojus, kad šie nepaisė kariškių nurodymų likti namuose.   

„Prieš teroristų ataką kaimo gyventojai buvo įspėti neiti iš namų, nes buvo gauta žvalgybinės informacijos, jog džihadistai rengiasi pulti“, – sakė šaltinis. 

„Prasidėjus susirėmimui kai kurie vietos gyventojai puolė bėgti iš namų. Kaip tik tuo metu prasidėjo bombardavimas“, – sakė saugumo šaltinis, kalbėjęs su anonimiškumo sąlyga.  

„Mano turimais duomenimis, žuvo mažiausiai 13 kaimo gyventojų, dar kažkiek žmonių buvo sužeisti“, – nurodė jis.  

Vienas kariškis sakė, kad ISWAP kovotojai prie bazės atvažiavo devyniais pikapais su kulkosvaidžiais. Per antskrydį šeši automobiliai buvo sunaikinti.   

Kariuomenės atstovas brigados generolas Bulama Biu sakė, kad džihadistai mėgino užimti bazę, bet susidūrė su įnirtingu karių pasipriešinimu. Sulaukę pastiprinimo iš oro, kariai puolimą atrėmė. 

ISWAP yra „Islamo valstybės“ remiamo džihadistų judėjimo „Boko Haram“ padalinys. Ši grupuotė nuo pernai liepos surengė virtinę kruvinų išpuolių prieš karines bazes ir vyriausybės taikinius šalies šiaurės rytuose. Per šias atakas žuvo dešimtys karių.    

Dešimtmetį trunkantis džihadistų sukilimas Nigerijoje jau pareikalavo 27 tūkst. gyvybių, maždaug 2 mln. žmonių dėl smurto paliko savo namus.   

Kanas, Nigerija, liepos 8 d. (AFP-BNS).

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Powered by BaltiCode