Reklama 2

Lietus užtvindė pastatų rūsius, žaibas prakirto dujų trasą

 

Antradienio vakarą ir naktį lietus su perkūnija Lietuvoje pridarė nuostolių: vanduo užliejo pastatų rūsius, prakirto dujų tiekimo trasą.

Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo tarnybos duomenimis, apie 20.28 val. pranešta, kad Utenoje žaibui trenkus į žemę buvo pažeista dujų tiekimo trasa, nežymiai veržėsi bei degė dujos.

Atvykę ugniagesiai aptvėrė įvykio vietą ir budėjo iki kol atvyko dujų avarinė tarnyba.

Apie 18 valandą į ugniagesius kreipėsi Pasvalio gyventojai, kurie pranešė apie užpiltą namo rūsį ir garažą. Panaudojus motorinį siurblį, vanduo iš individualaus namo rūsio buvo ištrauktas.

20 valandą pranešta, kad apsemtas Širvintų ligoninės rūsys. Dėl to buvo atjungtas elektros tiekimas į pastatą, išsiurbtas vanduo.

21.35 val. pranešta, kad vandeniu užpiltos siurblinės Lietuvos elektrinėje. Ugniagesiai vandenį iš jų išpumpavo.

Kaip BNS informavo Hidrometeorologijos tarnyba, Vilniuje antradienį vakare ir trečiadienį naktį iškrito 45 milimetrai kritulių– mažiau negu per birželio pabaigoje įvykusią liūtį. Tada iškritusių kritulių kiekis siekė 55 milimetrus.

Daugiausiai per antradienio ir trečiadienio liūtį lijo Elektrėnuose – čia fiksuotas katastrofinis lietus – 80 milimetrų. Trakuose iškrito apie 78 milimetrai kritulių, Molėtuose 54 milimetrai – čia fiksuoti stichiniai lietūs.

Taip pat daug lijo Ignalinos rajone (53 mm), Švenčionyse (46 mm), Alytuje (34 mm).

Vilnius, liepos 12 d. (BNS).

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Powered by BaltiCode