Reklama 2

Kauno ligoninėje gydoma atvira tuberkuliozės forma serganti moksleivė

Kauno klinikinėje ligoninėje gydoma atvira tuberkuliozės forma susirgusi moksleivė.

Kaip pranešė ligoninė, mergina spalio 31 dieną kreipėsi dėl kitų ligų simptomų, bet medikai nusprendė atlikti tyrimus ir dėl džiovos, nors akivaizdžių šios ligos požymių nebuvo.

Šiemet iki lapkričio ligoninėje gydyti 47 vaikai, iš jų aštuoni sirgo atvira tuberkuliozės forma. Šiuo metu skyriuje gydomi 23 vaikai, iš jų du dėl atviros džiovos.

Kaip BNS sakė ligoninės atstovas Saulius Tvirbutas, abu atviros tuberkuliozės atvejai tarpusavyje nėra susiję.

Kaip pranešime teigia Kauno klinikinės ligoninės Vaikų ligų II skyriaus vedėja Dalia Steponavičienė, tuberkuliozė dažnai nepasireiškia akivaizdžiai.

„Kartais tik kitos ūmios ligos metu galima aptikti ir tuberkuliozę. Nuo 30 iki 60 proc. vaikų džiovos susirgimų atvejų turi būtent tokią ligos formą“, – aiškino medikė.

Sergant uždara ligos forma organizme yra mikobakterijų, bet jos neišskiriamos į išorę ir nekelia pavojaus aplinkiniams. Užkrečiama tik atviros formos tuberkuliozė. Tokie ligoniai izoliuojami vienvietėse palatose su atskiru sanitariniu mazgu ir nekontaktuoja su kitais pacientais.

Tuberkuliozės gydymas gali trukti iki pusmečio.

„Ši liga plinta oro lašeliniu būdu. Užtenka bet kur viešoje vietoje įkvėpti sergančiojo iškosėtų ar iščiaudėtų bacilų ir, jeigu turime nusilpusią imuninę sistemą, galime susirgti šia liga netgi gyvendami visiškai tvarkingai ir švariai“, – pabrėžė D. Steponavičienė.

Pernai per metus Kauno klinikinėje ligoninėje tuberkuliozės diagnozė patvirtinta 21 vaikui. Keturi sirgo atvirąja forma. Daugelis vaikų turėjo kontaktą su sergančiu atvira tuberkulioze asmeniu artimoje aplinkoje – šeimoje, kaimynystėje.

Vilnius, lapkričio 8 d. (BNS).

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Powered by BaltiCode