Reklama 2

Telefoniniai sukčiai apsimetė telefoninių sukčių gaudytojais

Šakių rajone telefoniniai sukčiai ėmėsi neįprastos taktikos – patys apsimetė telefoninių sukčių gaudytojais.

Policija skelbia, kad 83 metų Šakių rajono gyventoja lapkričio 8 dieną pateko į „sukčių gaudytojų“ rankas ir prarado 1000 eurų.

Iš pradžių nukentėjusiajai paskambinusi „giminaitė“ verkšleno, kad pateko į avariją ir jai reikia pinigų. Tačiau moteris, girdėjusi apie sukčių pinkles, padėjo ragelį.

Netrukus jai vėl paskambino – šįkart vyras, prisistatęs pareigūnu. Jis močiutei pradėjo pasakoti apie tai, kad jie nori sugauti sukčius, kurie išvilioja žmonių pinigus. Paklausė, ar daug pinigų ji turinti. Močiutei pasakius, jog turi 10 eurų, vadinamasis „pareigūnas“ nepatikėjo ir pradėjo mulkinti pašnekovę, jog nori surengti sukčiams pasalą ir pagaliau juos sugauti. Tada močiutė prisipažino turinti 1000 eurų – ji nusprendė padėti „ policijai“, jei toks rimtas reikalas.

Vadinamasis „pareigūnas“ liepė pažymėti turimus pinigus – užlankstyti banknotų kampus ir taip įduoti atėjusiam sukčiui, kad šis būtų sučiuptas su įkalčiais. Po pasalos pinigus žadėjo grąžinti. O tuo metu „pareigūnai“, anot skambinančiojo, apsupę kiemą laukia pasaloje.

Netrukus atėjo ir sukčius. Jis beveik nieko ir nekalbėjo. Močiutė jam atidavė 1000 eurų ir ėmė stebėti iš tolo, kaip jį sulaikys. Šis ėjo ir nuėjo – jokios pasalos, jokio sulaikymo. Moteris, supratusi, kad pakliuvo į „sukčius gaudančių“ pinkles, kreipėsi į policiją.

„Policija kreipiasi į visus gyventojus: būkite budrūs, palaikykite kontaktą su artimaisiais, perspėkite apie sukčiavimo modelius savo senelius, tėvus, gimines. Gyventojai neturėtų telefonu atsakinėti į nepažįstamų asmenų klausimus, kiek pinigų jie turintys ir kur juos laiko. Perspėkite vyresnio amžiaus patiklius žmones, kad turėtų drąsos nutraukti pokalbį ir paskambintų artimiesiems, kad įsitikintų, jog jiems viskas yra gerai“, – ragina pareigūnai.

Vilnius, lapkričio 14 d. (BNS).

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Powered by BaltiCode