Graži šalis ta Lietuva...

Atrodo, visai ką tik atšventėme Naujuosius, o jau vasaris. Jau nebe ateityje, nebe planuose, nebe mintyse, o jau čia – svarbiausias Lietuvos jubiliejus – 100-metis. Rengiamės tam, organizuojame ar dalyvaujame išankstiniuose renginiuose, puošiamės, kad net patriotiškos atributikos parduotuvėse nė kvapo neliko. Spaudoje, per radiją, televiziją nuolat apie tai girdime.

Tik Mažeikiai nepalieka savo „išskirtinumo“ir „kuklumo“ statuso. Tiesa, miesto centre, ant Kultūros centro pastato pakabintas plakatas su užrašu „100“, kai tuo metu per Užgavėnes kabojo rankų darbo nepagailėję vienos dienos papuošimai. Na, visgi būkime optimistai: nors kažką darome.

O štai privatininkų iniciatyva galime didžiuotis: UAB  „Hotrema“ savo lėšomis Šv. Pranciškaus Asyžiečio aikštėje stato 12 metrų aukščio Gediminaičių stulpus. Dėl žmonių. Jų sukurta konstrukcija pretenduos į Lietuvos rekordų knygą. Įmonės vadovai jaučia norą gražiai papuošti miestą ir išgarsinti jo vardą, kai to nedaro už tai atsakingi asmenys. Gaila dėl to, bet ir džiugu, kad vis dar turime patriotiškų mažeikiškių.

Šventės. Pastarąsias savaites nesuklysime, pavadinę švenčių maratonu. Užgavėnės, Pelenų diena, Šv. Valentino diena, abiturientų Šimtadienis... Žinoma, viską vainikuos Vasario 16-oji su gausybe renginių ne tik mieste, bet ir rajone. Visi švenčia. Švenčia jau kelias savaites. Kaip ir kiekvienoje šalyje, taip ir Lietuvoje turime didesnę ar mažesnę, bet nuolat pasitaikančią dalelę abejingų savo šaliai gyventojų, kurie, ko gero, šiomis dienomis „nerado laiko“ iškelti vėliavą, papuošti namus ar gražiu žodžiu užsiminti apie jubiliejų. Nepaisant viso to, jie yra Lietuvos dalis ir džiugu, kad šiais metais, šią dieną, visi, visi be išimties, galime švęsti. Labai gražu.

Prisiminkime 1918 m. vasario 16 dieną. Tuo metu niekas negalėjo nė nuspėti, kad ši data po 100 metų mums taps tokia brangi. Vilniuje pasirašytas dokumentas, skelbiantis, kad atkuriama Lietuvos valstybė, ir ji atsižada nuo visų valstybinių ryšių, kada nors buvusių su kitomis tautomis, šiandien turi didelę vertę. Įdomus faktas: Lietuva tada vienintelė Baltijos šalyse išliko drąsi – atkūrė nepriklausomybę, kai tuo tarpu Latvija bei Estija savo Nepriklausomybės šimtmetį švęs kiek vėliau.

Taigi, gerbkime, o ne abejokime, dalinkimės, o ne pavydėkime, mylėkime, o ne bijokime, švęskime, o ne minėkime! Būkime drąsūs, saugokime savo nepriklausomybę, mylėkime Lietuvą, nes ji tokia viena – maža valstybėlė, kurioje tiek daug patriotiškų nuotaikų ir didelių širdžių. Su Lietuvos 100-mečiu!

Powered by BaltiCode