Reklama 1

Mažeikių atgarsiai – tęsiasi

 

Nors Mažeikiai yra tik aštuntas miestas pagal dydį, atokiai nuo sostinės ir Lietuvos vidurio, pačiame respublikos pakraštyje, tačiau plačiai žinomas. Ir labai gaila, kad dažniausiai ne gerąja prasme. Kad ir kiek Mažeikius begarsintų mūsų moksleiviai savo pasiekimais olimpiadose, sporte, mūsų šokėjai ir kiti menininkai, kad ir kokius Rekordų knygos vertus statinius statytume, viską nustelbia kriminaliniai skandalai. Jau net pabodo nuolat vartoti trumpinius specialiųjų tarnybų, su kuriomis, kaip jau ne kartą sakėme, glaudžiai siejasi mūsų valdžia. Ir buvome teisūs. Prieš kurį laiką prasidėjęs kriminalinis skandalas iki šiol tęsiasi su Sodų mokykla, kurios buvusi vadovė tebesibylinėja teismuose su visais, kas su tuo bent kiek susijęs. Net žurnalistų etikos inspektoriui apskundė žiniasklaidos priemones, pateikusias informaciją apie vykusių posėdžių eigą ir išvadas, o gavusi neigiamą atsakymą, apskundė teismui ir pačią Žurnalistų etikos inspektoriaus tarnybą, nors pati, po STT tyrimo, teisiama dėl turto pasisavinimo ir iššvaistymo.

Vis netylantis skandalas ir neigiamos ligonių ir jų artimųjų nuomonės apie maitinimą ligoninėse, tarp jų ir Mažeikių. Be to, už maisto ligoniams pateikimą prie maisto tiekimo sutarties mokama papildomai. Čia taip pat įsikišta specialiųjų tarnybų.

Teismai dėl neteisėtai perleistų „Butų ūkio“ akcijų grąžinimo ir t. t. Galima būtų vardyti dar ilgokai Mažeikių rajono savivaldybės teisminius ginčus. Dar gerokai anksčiau žmonės kalbėjo, kad specialiosios tarnybos per plauką neišvežė Savivaldybės administracijos direktoriaus su antrankiais. Šis spėjęs susirgti, o per tą laiką ir „malonę“ atitinkamų asmenų gauti.

Kalbos kalbomis, na, o Savivaldybės bendrovės vadovams jau be kalbų antrankiai uždėti buvo. Išvežti ankstų rytą. Pareikšti kaltinimai ne šiaip menki, o dėl kyšininkavimo. Dar paišoma ir didelės vertės svetimo turto pasisavinimas ir iššvaistymas bei piktnaudžiavimas siekiant turtinės naudos sau bei kitiems asmenims. STT atliko kratas net vadovų namuose. Įtariama, kad bendrovėje apgaulingai vesta buhalterinė apskaita.

Keistai šioje situacijoje atrodo mero ir Savivaldybės administracijos direktoriaus dangstymasis „lapais“: neva mes nieko nežinojome, pasiruošę STT pateikti visą dokumentaciją, nušalinti vadovą ir t. t. Atsiribojama keliomis tvoromis nuo partiečio, buvusio politiko, net buvusio kandidato į Seimą. Tai kelia dar daugiau įtarimų. Ko iki šiol nebuvo, net pranešimas išplatintas spaudai. Žinoma, su savireklama.

Tik kažin ar kita pusė norės viena prisiimti visas negandas ir negeroves. Juolab, kad suėmimas pratęstas dar dviem savaitėms. Kalbama, kad siūlas gali atsivynioti iki pat viršūnėlių. Tik ar šįkart pavyks laiku „susirgti“?

Siūlas prisivijo ir prie slėptų dokumentų dėl degalinės statybos. Eiliniam mažeikiškiui juos padėjus ant stalo, neva ir Savivaldybės Architektūros skyrius atradęs. Tik sutapimas koks – kartu. Bandyta apeiti įsipareigojimus gyventojams. Ir čia buvome teisūs, nors pats meras skleidė propogandą mūsų atžvilgiu. Kaip ir dėl Sodų mokyklos direktorės atleidimo. Neva, Savivaldybė pralaimėjusi bylą, kai visiems aišku, jog pralaimėta tyčia? Ir degalinės klausimas jau atsidūrė Šiaulių apygardos teisme.

Kalbama daug, bet, kaip faktai rodo, ne tuščiai. Smūgis į pašonę mūsų kritikos skeptikams, arba pagrindinės partijos šalininkams. Tai gal dabar jau ir jiems Mažeikiai – miestas, kuriame jau nesinori gyventi... Arba laikas iš pagrindų keisti visą Savivaldybės ir jos įmonių valdžią. Anot garsaus žurnalisto Andriaus Tapino, laikas užleisti vietas jaunimui. Nesugadintam sovietinio režimo. Kito pasirinkimo nėra.

O tam prireiks visuomenės atkaklumo ir sąmoningumo. Dėl savęs!

Tiesa, laisva Antikorupcijos komisijos pirmininko vieta. Taip jos siekę galės pretenduoti.

Su kalendoriniu pavasariu!

                                                                 Birutė Šneideraitienė

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Powered by BaltiCode