Iš tuščio – į kiaurą

 

2019-aisiais lietuviai turės savo balsą atiduoti net trijuose rinkimuose: savivaldybių, Europos Parlamento ir prezidento. Pastarųjų jau pirmasis etapas numatytas 2019 metų gegužės 12 d., antrasis — gegužės 26-ąją. Šią dieną numatoma Lietuvoje surengti ir Europos Parlamento rinkimus, kurie, pasak šalies žiniasklaidos, Europoje vyks nuo gegužės 23 iki 26 d.

Lietuvos prezidento rinkimuose ketina dalyvauti buvęs Europos Sąjungos ambasadorius Rusijoje Vygaudas Ušackas, galutinį sprendimą pateiksiantis visuomenei vasarą, turintis abejonių dėl pasilikimo konservatorių partijoje.

Prie Darbo partijos vairo grįžo ir Viktoras Uspaskich, manoma, kad dėl kandidatavimo rinkimuose.

Seime buvo pateiktas Konstitucijos pataisos projektas, kad būtų atvertas kelias kandidatuoti į prezidentus ir per apkaltą pašalintam Rolandui Paksui.

Neseniai atlikta apklausa parodė, jei rinkimai vyktų dabar, 15,6 proc. apklaustųjų balsuotų už SEB banko prezidento patarėją, ekonomistą Gitaną Nausėdą, 11,3 proc. – už ministrą pirmininką Saulių Skvernelį, 10,9 proc. balsų surinktų Kauno meras Visvaldas Matijošaitis.

Norinčių užimti šalies prezidento postą netrūks, tik ar išsirinksime patį tinkamiausią.

Netrūks norinčių, kaip visada, dalyvauti ir Europos Parlamento rinkimuose bei savivaldybių, kuriuos planuojama rengti 2019 m. vasario pabaigoje–kovo pradžioje. Pastaruosiuose ypač gausu visokio plauko veikėjų. Jau dabar vyksta neakivaizdžios kovos.

Mažeikių rajono savivaldybės Etikos komisijai buvo apskųstas meras, vicemerė, dabar opozicijos lyderė. Ir ne kokio tūlo piliečio, o valdančiųjų. Už nuomones, abstrakčius pasisakymus... Sveiku protu nesuvokiami ir kaltinimai, kaip už tautinio kostiumėlio skolinimąsi... Politikai, užuot dirbę naudingą darbą, gaišta laiką ir eikvoja visų mūsų pinigus rietenoms ir iki absurdo juokingiems kaltinimams. Dar išvis neaišku, ar „feisbuko“ paskyroje išsakyta nuomonė gali būti pripažinta kaip pažeidimas, kai tam reiktų teismo įsikišimo išaiškinti tikrąjį profilio savininką ar kūrėją. Visas pasaulis ir Lietuva mirga nuo ironijos ir sarkazmo politikoje. Teisę ironizuoti iš viešų asmenų turi visi. Negalima tyčiotis iš sveikatos ir fizinių duomenų, o iš veiklos – kiek tik nori.

Nepripažintas kaltu nei meras, nei vicemerė, nebus, greičiausiai, pripažinta nusikaltėle ir opozicijos lyderė. Pilstoma iš tuščio į kiaurą. Tokia politika.


 

Powered by BaltiCode