Purvina politika

 

Pastarąsias dvi savaites Mažeikių rajono politikai daug posėdžiavo: kaip ir kiekvieno mėnesio antroje pusėje, vyko Savivaldybės tarybos komitetų posėdžiai, kuriuos dažniausiai paskutinį mėnesio penktadienį, kaip ir šiandien, vainikuoja Tarybos posėdis.

Posėdžiuose svarstomi ir priimami reikalingi ir svarbūs Mažeikių ir jų gyventojų labui sprendimai. Pasitaiko ir nepalankių politikų verdiktų.

Be posėdžių, kartkartėmis renkasi ir įvairios komisijos: Etikos, Antikorupcijos ir šiaip atskiru Savivaldybės vadovo nurodymu sudarytos atskiriems klausimams aiškintis.

Šį mėnesį posėdžių daugiau ir jie dažnai užtrunka ilgiau, mat pristatomos Savivaldybės vadovų, Tarybos bei Savivaldybei priklausančių bendrovių praėjusių metų veiklos ataskaitos. Gebantys koncentruotis jų pristatytojai apžvelgia esmę ir atsako į politikų klausimus, jei jų būna. Negebantys arba norintys pasireklamuoti savo veiklą (šiuo atveju tiesiogines pareigas), ypač, kai ne už kalnų nauji rinkimai, skaito kone iš eilės keliasdešimties ar net kelių šimtų puslapių „romanus“, kuriuose tarp eilučių gali būti paslėpti detektyvai ir kriminalai. Kaip visada, „prieteliai“ – valdančioji dauguma pritaria tokioms ataskaitoms, o opozicija balsuoja susilaikydama.

Minėtos komisijos ir kai kurie Tarybos komitetai įžvelgia bešeimininkiškumą Mažeikiuose. Anot jų, į kokį tik projektą pažiūrėsi, nors jis ir įgyvendintas, visur kyšo nepaslėpti galai: dažnai neveikiantis pėsčiųjų viadukas per geležinkelį, nesutvarkytas iki galo Viekšniuose vandentiekio projektas, nuniokotas ir niekam nerūpintis Melioratorių parkelis, susiaurintos gatvės, nereikalingi ir tinkamai neveikiantys šviesoforai ir t. t. Kaltų nėra, atsakingi gal 20 žmonių, pareikalauti nėra iš ko. Projektų techninę priežiūrą dažniausiai vykdo nekompetentingi tais klausimais patys Savivaldybės darbuotojai. O dar ir atsainus požiūris. Pvz. „Mažeikių vandenys“ į Viekšnių gyventojų kreipimąsi dėl atsiveriančios smegduobės atsakė, kad tvarkysią tik tada, kai ji atsivers.

Nesuprantamas valdininkų požiūris ir į akciją „Darom“. Surengta spaudos konferencija, prašyta žiniasklaidos kuo plačiau paviešinti ir pakviesti mažeikiškius prisijungti prie akcijos. Paskelbta data 21 d. 10 val. Deja, šią dieną talka nevyko, ji buvo tyliai atkelta viena diena anksčiau, tikriausiai, kad būtų galima darbo metu fiktyviai atlikti šią misiją. Ir vėl Mažeikiai apsijuokė savo nelogiškais ir nestabiliais sprendimais. Ir neaišku, kodėl. Kažkam, matyt, buvo labai naudinga.

Dar vienas nelogiškas Mažeikių rajono savivaldybės Antikorupcijos komisijos sprendimas – viršyti įgaliojimus. Atsistatydinus ankstesnei pirmininkei, laikinasis vadovas nusprendė svarstyti anoniminį, galimai, kolegų, inicijuotą skundą, galintį būti baudžiamojo pobūdžio, o ne Antikorupcijos komisijos vertinimo subjektu, ir tai gali atlikti tik teisėsauga. Kokia galinga Mažeikių rajono tarybos Antikorupcijos komisija!

Vėl skundai prokuratūrai, Etikos komisijai… Vėl Mažeikių politikai turės darbo ir bus sotūs rietenomis. O atgarsiai siekia toli…

Powered by BaltiCode