Sūkury...

Jau birželis. Atrodo, lyg vakar džiaugėmės prasidedančia vasara, tiesa, pernai ji kiek vėlavo, o dabar ir vėl apsisuko metų laikas. Vėl birželis...

Kiekvienais metais vasaros pradžioje nemenkas subruzdimas mokinių gyvenime. Vieni kankinasi mokyklos suole dėl karščio, na, o abiturientai – egzaminų metu – kai reikia apmąstyti itin svarbius filosofinius klausimus – mylėti ar būti mylimam? Tai viena iš 2018 m. VBE temų. Kitos, anot Švietimo ministerijos atstovų, taip pat skirtos gyvenimiškų problemų apmąstymui: „Ką gali padaryti vienas žmogus?“, „Susvetimėjimo problema literatūroje“, „Gyvybės vertė literatūroje“. Matyt, pats tinkamiausias laikas gyvenimo apmąstymams – per egzaminus. Žinoma, kaip ir kiekvienais metais, atsirado tokių, kuriems temos nebuvo itin sudėtingos, tačiau šiais metais tokių tik nedidelė dalis.

Turime ir kuo džiaugtis. Užvakar Mažeikių rajono savivaldybės kultūros centro Pramogų salėje pagerbti rajono mokiniai – 2017–2018 m. m. respublikinių olimpiadų ir konkursų laimėtojai. Šiemet jų buvo nemažai, net 32. Džiugu matyti, kai jaunoji karta jau mokyklos suole siekia kažko daugiau, nei paprastai „prastumti“ 45 pamokos minutes.

Aktyvi vasaros pradžia ne tik moksleiviams. Birželio 8–9 dienomis Mažeikiuose organizuojama Dainų, šokių ir muzikos šventė, kuri savo renginių gausumu turėtų suburti visus mažeikiškius. Kodėl gi ne... Šilta, smagi vasara – smagūs renginiai. Kad tik oras nesubjurtų...

Imtasi ir miesto gatvių remonto. Štai Vilties ir Sedos gatvių sankryža numatyta rekonstravimui – dar vienam eismo žiedui Mažeikiuose. Kol kas darbai pradėti sparčiai, yra kuo džiaugtis. Jei taip ir toliau, galbūt kada nors prieisime bent prie apmąstymų apie senus ir pamirštus duobėtus kelelius... Bet kol kas, važinėdami miesto gatvėmis, neapsirikite, nepravažiuokite apylankos.

Vasaros pradžia, geri orai, sujudimas... Smagu. Neužmikime jo sūkury, nešvaistykime per daug laiko filosofinėms temoms, būkime draugiški ir džiaukimės esama akimirka!

Powered by BaltiCode