Šventė ar partijos demonstracija?

 

Įpusėjo pirmasis vasaros mėnuo. Ypač šiuo metu gausu miesto švenčių: didesnių ir mažesnių, vienų už kitas įvairesnių. Mažeikiuose prieš savaitę taip pat praskriejo Dainų, šokių ir muzikos šventė, subūrusi kolektyvus, svečius ir žiūrovus.

Natūralu, kad kažkam praėjus, pasklinda viešoje erdvėje vertinimai. Ir šį kartą neapsieita be jų: lyginta su kitų miestų šventėmis ir programomis. Vieni pavydėjo kaimynams telšiškiams, kiti antrino, jog ten visada rimtai – kartu su Bažnyčia ir aukštais hierarchais, treti palaikė savus. Nuomonių įvairių esama. Ir vieni, ir kiti teisūs. Tik, nepaisant visų nesklandumų ir trūkumų, norėtųsi dėkoti kolektyvams, kurie dar gerokai prieš šventę liejo prakaitą, kad pasirodymai būtų puikūs. Ir jiems tai pavyko!

Kalbant apie bendrystę su Bažnyčia, Mažeikiai niekada per daug nedraugavo, ypač valdant socialdemokratams. Jei Telšių meras ir administracijos direktorius net Naujuosius metus sutinka Mišiose kartu su dvasininkais ir bendruomene, Mažeikių valdžia (išskyrus tuos Tarybos narius, kurie prisijungia ir Telšiuose) gal tik pastaruoju metu ir keletą kartų buvo įkėlusi koją į bažnyčią. Pasigesta Gedulo ir vilties dieną bažnyčioje, kur be maldų vyko ir renginys. Pademonstruota nepagarba tautiečiams.

Grįžtant prie miesto švenčių – Telšiai siejo su atlaidais, tą patį daro ir Kretinga bei kiti rajonai. Ir Mažeikiuose praėjusį savaitgalį švęsti senosios bažnyčios tituliniai atlaidai. Deja, jie su miesto švente nebuvo susieti. Savo požiūrį į tai neabejotinai pademonstravo valdančioji partija. Netgi šventės eisenoje mojavo žiūrovams ne kaip Savivaldybės vadovai, o partija, nesvarbu, kad ir žemiausią postą užimantys koja kojon pirmose gretose žygiavo su meru, kas mačiusiems kėlė kreivą šypseną.

Kyla kitas klausimas – jei jau demonstravosi partijos, kas kai kur taip pat daroma, kodėl tik viena? Juk Mažeikiuose yra ir daugiau partijų. Net Savivaldybės vadovų esama kitų partijų, tačiau jie į eiseną šalia mero, matyt, netiko.

Artėja rinkimai. Reklama daroma visur. O valdantiesiems situacija dėkinga.

Jau ruošiamasi Tarptautiniam meno festivaliui. Dvyliktajam. Tai vienas rimčiausių ir garbingą publiką suburiančių renginių. Nors ir čia būna visokių negatyvų, tamsiąsias puses uždengia neeilinio lygio atlikėjai ir kūriniai.

Laukime.

Powered by BaltiCode