Romas

Įpusėjo žiema

      Žiema baltu drabužiu apvilko visą Lietuvą. Kiekvienas šalies kampelis paskendęs žiemos pasakoje. Apsnigti miškai, laukai, sušalę upeliai ir šaltiniai. Gamta, žiema ir šaltis mums kasdien dovanoja išties pasakiškus vaizdus. Po balta paklode paslėpti miškai ir šalčio sustingdytos ledo skulptūros puošia įvairius Lietuvos kampelius. Ne išimtis ir mūsų kraštas. Kokio tik meno nesukuria gamta, todėl niekas turbūt nepaneigs, kad kuriamas gamtos grožis nuostabus.

      Pažvelgus pro langą, gali susidaryti įspūdis, kad gamta aplink mus šiek tiek aprimo. Kad kažkas galbūt šiek tiek stabtelėjo. Bet tai būtų neteisingas įsivaizdavimas, nes gamtoje, kaip ir gyvenime, be perstojo kažkas vyksta ir mainosi, o sausio 25 d. jau sulaukėme ir pusiaužiemio. Daugelyje šalių tikima, kad šią dieną barsukas pasako, kaip toliau gyvens žiema. Visgi turėjome puikių progų pasidžiaugti, kad mūsų krašte ši žiema vis dar santūri, o jos charakteris nėra įnoringas ir nenuspėjamas.

      Jeigu jau labai pasiilgote pavasario, tai savoje muzikos kolekcijoje arba internete nesunkiai galite susirasti A. Vivaldi kompaktinę plokštelę „Keturi metų laikai‘, kurioje pirmuoju kūriniu įrašytas būtent „Pavasaris“. Tai turėtų sukelti malonių emocijų.

      Šią savaitę turėjome progą stebėti ir kitą retą gamtos reiškinį – Kruviną mėnulį. Toks nemokslinis visiško Mėnulio užtemimo pavadinimas egzistuoja seniai, nes žmonės jau prieš tūkstančius metų bijojo užtemimų. Kai Mėnulis staiga nusidažydavo raudona spalva, visi žiūrėdavo į dangų su neapsakoma baime. Reiškinys buvo laikomas pranašišku ženklu, jog įvyks kažkas baisaus. Mažeikiškiai taip pat intensyviai stebėjo žemai nusileidusį didelį Mėnulį, fotografavo jį ir dalijosi savais įspūdžiais su bičiuliais. Pasak įvairių šaltinių, kitas toks užtemimas žmonijos laukia tik 2021 m. gegužę.

      Įdomus atsitiktinis sutapimas, kad į Akmenės laisvąją ekonominę zoną (LEZ) iki 2021 m. planuojama investicijas padidinti nuo 15 mln. eurų iki 136 mln. eurų. Tai tikrai džiugi ir viltinga naujiena.

      Praėjusią savaitę pirmam posėdžiui rinkosi Mažeikių rajono savivaldybės mero potvarkiu sudaryta darbo grupė, kurios tikslas – šiais, Žemaitijos, metais parengti metų paminėjimo programos projektą ir skatinti visus dalyvauti įvairiuose renginiuose, edukaciniuose užsiėmimuose ir kuo plačiau skleisti žinią apie Žemaitiją.

      Šį mėnesį darbą baigė Mažeikių rajono švietimo įstaigų tinklo pertvarkos komisija, kuri aplankė visas kaimiškose vietovėse esančias mokyklas, kuriose mažėja mokinių. Dabar komisijos nariai sės prie apskrito stalo, analizuos surinktus duomenis ir Mažeikių rajono savivaldybės merui pateiks rekomendacijas dėl rajono švietimo įstaigų tinklo pertvarkos.

      Tik žiūrint pro langą atrodo, kad rajone mažai kas vyksta ir keičiasi, bet gyvenimas niekada nestovi vietoje.

      Drąsiai keliaukime permainų keliu ir patirkime atradimo džiaugsmą!

 

Powered by BaltiCode