Atsakomybė

Pabaigon skuba dar viena gražuolės gegužės savaitė. Nors orai privertė „atsiprašyti“ jau į tolimesnę spintos lentyną padėtų šiltesnių drabužių ir vėl juos išsitraukti (tikėkime, trumpam), bet žiedų spalvų grožis ir taip išsiilgta žaluma gamtoje pranoksta bet kokį diskomfotrą dėl mus palikusios (tikėkime, trumpam) ir dar nesugrįžusios šilumos.

Nuaidėjo gegužės mėnesį minimos šventės. Gražiausi posmai ir dainos skambėjo pačiam brangiausiam žmogui – Motinai. Atšvęsta (ne visų) ir Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos diena. Nors su ja galima susieti kone kiekvieną žmogų, vis tik dar įprasta labiau sveikinti žiniasklaidos darbuotojus. Ačiū nepamiršusiems, pradedant Šiaulių apygardos ir apylinkės teismų vadovais ir kolektyvu ir baigiant pačiais artimiausiais bičiuliais ir draugais.

Pasidžiaugti yra kuo ir be profesinės šventės. Mažeikiai gerokai pirmauja Lietuvoje, lenkdami net ir didžiuosius miestus, gamtosaugos srityje. Net 14-oje mokyklų ir darželių mokoma tausoti ir mylėti gamtą. Pažvelgus į visos šalies rezultatus, ugdymo įstaigų, gaunančių šiemet Žaliąsias vėliavas, skaičiai siekia nuo 1 iki 6. O jei dar Mažeikiuose paskaičiuotume pagal įstaigas ir iš viso gautų vėliavų skaičius.

Taip ugdoma jaunoji karta ateityje gal būdama valdžioje ar atsakinga ir už bendruosius poreikius atliekų tvarkymo srityje, tikėtina, sugebės iš tikrųjų susitvarkyti. Dabar Mažeikių ugdymo įstaigos pirmauja gautų Žaliųjų vėliavų skaičiumi, o blogiausioje padėtyje šis rajonas šiukšlynų skaičiumi. Nekalbant apie kaimus, kur riogso krūvos sąvartynų, mieste, senamiesčio centre, situacija ne geresnė. Net paskelbus stambiagabaričių atliekų surinkimo grafiką, jos nebuvo surinktos. O žmonės vargo, tempė į nurodytas vietas baldus, buitinę techniką... O svarbiausia – skelbime įspėta, kad gyventojai bus baudžiami, jei nereikalingi daiktai gulės nurodytose vietose ne nurodytu, kai turėjo išvežti, laiku. Suprantama, tą daro iš kito miesto konkursą laimėjusi įmonė. Žmonės ne vietiniai, jiems nereikia gyventi tarp sąvartynų. Pinigus gyventojai ir įmonės sumoka vis tiek. Tačiau ką veikia Savivaldybės Vietinio ūkios skyrius ir specialistai, turintys kontroliuoti situaciją?! Matyt, sėdima tik dėl atlyginimo. Retas kuris Savivaldybės darbuotojas pareigas iki šiol ėjo ar bent jau bandė eiti atsakingai ir sąžiningai. Žinoma, tokių buvo.

Situacija keičiasi iš esmės. Jau pirmadienį turėtų būti patvirtintas naujas administracijos direktorius. O tai – mažeikiškiams gerai žinomas žmogus, iki šiol daugelį metų ėjusi „Sodros“ (tai vienintelė šalies įstaiga, likusi Mažeikiuose) vadovės pareigas, ne naujokė ir politikoje, turinti teisingą kryptį ir tvirtą charakterį, tarybos narė Laima Nagienė. Dėl paskyrimo į šias pareigas gegužės 13 d. balsuos Savivaldybės taryba. Tikėkime, kad magišku laikomas datos skaičius nesukliudys geriems sumanymams.

O dar prieš tai, sekmadienį, kiti rinkimai. Rinksime šalies vadovą. Mūsų atsakomybė didelė. Numatyti referendumai – smulkmė.

Būkime atsakingi!

Powered by BaltiCode