Reklama 1

Galvos

 

Pasak vienos dainos žodžių, „vasarėlė jau atėjo“... Tikra vasara. Šilta, gražu ir gera. Žiniasklaida gąsdina neregėtais karščiais, tačiau realybėje, bent jau mūsuose, ne taip ir baisu. Besišypsančią saulutę retkarčiais uždengia vienas kitas debesėlis, padvelkia gaivinantis vėjelis. Smagu.

Nuo gamtos teikiamų malonumų grįžtant į darbinį gyvenimą Mažeikiuose ne taip ir smagu bei gera. Vairuotojų nuotaiką kone porą savaičių drumstė atsiradęs diskomfortas dėl uždarytos pagrindinės miesto pervažos. Su tokiomis kliūtimis susidūrė ir Laižuvos link vykstantieji. Toje pusėje dar dvi geležinkelio pervažos remontuojamos. Negana to, kaip jau kalbėta, kad dėl visiškai nemąstančių (galbūt sąmoningai) buvusių valdininkų pasirinktas, pavadinkim, „piko“ metas, kai padidintas įvažiavimo į senamiestį poreikis, bet dar ir užsitęsę darbai. Dabartiniams Savivaldybės vadovams Rengės geležinkelio ruožo darbus atliekančią firmą „paspaudus“, buvo pažadėta darbus miesto pervažoje baigti viena diena anksčiau, nei buvo numatyta. Padaryta atvirkščiai – darbai užtęsti. Tą pripažino ir atvykę garbūs svečiai, kurie, beje, dar ir patys sutrukdė. O dar kiek sugaišta ruošiantis jų priėmimui. O darbai, kalbama, užtęsti dėl rangovų „nupjauto grybo“: norėta prakišti netinkamas, greičiausiai, pigesnes, medžiagas, tačiau, kelininkams pasipriešinus, teko parvažą perdaryti.

Suprantama, kad tokiomis „išdaigomis“ piktinasi visuomenė. Tačiau dar labiau žmones piktina toks Lietuvos buvusių valdininkų (premjero G. Kirkilo, susisiekimo ministro A. Butkevičiaus), kurie dabar tikina, kad net neprisimenantys to įvykio, tuometinis sprendimas išardyti geležinkelio ruožą iš Mažeikių į Rengę. Dėl konflikto su naftos perdirbimo gamyklos vadovais. Padaryta milžiniška žala, skaičuojama šimtais milijonų, sugadinti kaimyninių valstybių (Lenkijos ir Lietuvos) santykiai. Jie dabar lyg ir atstatyti. O kas atsakys ir padengs dėl politinių principų tyčia padarytą finansinę žalą?! Lietuva – lyg ir teisinė valstybė, tačiau to teisingumo labai jau maža. Belieka viltis, kad išrinktasis šalies vadovas, kaip tikina, neleis „išsukinėti“ kaltų ir visi turės atsakyti už savo nuopelnus.

Iš „viršūnėlių“ nusileiskime žemyn. Ką padarė Mažeikių savivaldybės buvę vadovai, kartu su Vietinio ūkio bei Strateginio vystymo skyriais ir visais kitais, kad Mažeikiai pagražėtų? O europinių lėšų buvo skirta daug. Labai daug. Kur jos šiandien? Bet koks įgyvendintas (net nesiverčia liežuvis taip sakyti) projektas – parodija. Kokia Laisvės gatvė, kiemai, aikštelės, keliai, parkai, daugiabučiai, ugdymo įstaigos, paplūdimys?!... Atvykusiems svečiams į akis krentantis miesto „makiažas“ kartais padaro ir neblogą įspūdį, tačiau po juo – raukšlės, nelygumai, spuogai, gumbai, byrantis ir griūvantis socialdemokratų valdžios triūso originalas. Kad ir dėl tos pačios pervažos. Kodėl buvo leista, vykdant Laisvės gatvės projektą, bėgius joje padaryti kryptimi, neatitinkančia geležinkelio linijos krypties?! Statyta, ardyta ir vėl statyta. Ir už visa tai įvairiais mokesčiais moka visuomenė. Kaip gali ji nesipiktinti? Socialiniuose tinkluose liejamos emocijos Mažeikių netvarkos klausimais, reikia pripažinti, teisingos. Tik buvusiesiems rajono vadovams visa tai – „dzin“. Jie labiau rūpinosi, kaip užsitikrinti ir išsisaugoti darbo vietas sau. Kai kurie – ir nelegalias, mat dar nesibaigė išeitinės kompensacijos terminas, leidžiantis įforminti naujus darbo santykius. O per langą juk nežiūrėsi. Neva dirbama be atlygio. O jei atlyginimas viešojoje įstaigoje išmokamas „vokeliais“?! Nebūtų ir keista: garbaus amžiaus žmogus socialines garantijas jau turi. Todėl žiniasklaidai ir sako, kad nedirba. Juk nemeluoja. Solidžiam, aukštas pareigas užėmusiam, medicininį išsilavinimą turinčiam asmeniui meluoti būtų negražu. Oficialiai nedirba, o nelegaliai – negali prisipažinti. Išteisinta. Tik žmonės akyli sako, kad atvykusi į naująją darbovietę buvusi vicemerė automobilį stato tolėliau nuo jos, kaip ir slepia jį. Kodėl?

Grįžtant prie projektų, net jų ataskaitas nesugebama parengti tinkamai. Kam? Daug vargo. Taip buvo leidžiama, praeidavo. O ir įsipareigoti padaryti gerai nenaudinga. Dar reikės įgyvendinti... Bet taip tik būdavo. Naujosios kadencijos nauji tarybos nariai dirba sąžiningiau. Sveikatos komiteto posėdyje neliko nepastebėtos abstrakčios frazės, iš kurių sudaryta 2018 metų strateginio veiklos plano įgyvendinimo ataskaita. „Išdrįsus“ komiteto nariui tai pastebėti ir daugiau pasidomėti, išprovokuota skyriaus vedėjos arogancija, netaktiškas tonas prieš kur kas pranašesnį, jei ne amžiumi ir pareigomis, tai išsilavinimu politiką. Įpareigota dirbti, o ne, kaip iki šiol buvo, į darbą eiti kaip į šventę. Gal todėl ir apranga ne oficiali, kaip dera valstybės tarnautojui, o „balinė“?

Socialiniuose tinkluose žmonės išreiškia nusivylimą ir „tais pačiais“ mero ir administracijos direktorės pavaduotojais. Taip, jie toliau jau kelintą kadenciją eina šias pareigas. Tai politinės rokiruotės pasekmė. Tačiau nusivilti, bent jau kol kas, nereikėtų. Nepamirškim, kad yra naujos valdžios galvos. Kur jos suks, ten ir sprandas turės suktis. O jos, bent jau iki šiol, suka teisingomis kryptimis. Padedant visuomenei, po truputį politinė ir ekonominė situacija keičiasi į gera. Kad tempas pagreitėtų, būtina „nukirsti“ nemažą dalį galvų. Ir panašu, kad taip bus. Pasipriešinimas didelis, savo pareigas prisiminė ir iki šiol Savivaldybėje už „miegojimą“ algą gavę teisininkai, sukrusta steigti profsąjungas... Juk nuo perpildyto lovio pasitraukti taip sunku...

Šiandien Gedulo ir vilties diena. Pastarosios nepraraskime!

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Powered by BaltiCode