Karalaite
Poniai

Dvyniai

 

Auksinis ruduo vis labiau įgauna pagreitį. Jau beldžiasi pirmosios šalnos. Sinoptikai prognozuoja vietomis net iki minus penkių.

Koks bebūtų metų laikas ir kokie orai, gyvenimas vyksta savu tempu. Mažeikių valdžia suskubo posėdžiauti įvairiais klausimais. Visų tarybos komitetų posėdžius norėta surengti šią savaitę, kitą numatyta buvo tik šio mėnesio taryba.

Tačiau ne visada išeina taip, kaip norisi. Švietimo komiteto posėdį netikėtai blokavo du jo nariai. Kad ir kaip nenorėta, teko perkelti į pirmadienį, kitaip būtų pažeisti įstatymai. Neatsakingai pasielgusių politikų elgesį ketinama svarstyti Etikos komisijoje. O ar taip pasielgti nevertėjo ir kai konservatoriai ir socialdemokratai liepą boikotavo Tarybos posėdį? Tada taip pat nebuvo svarstomas labai svarbus klausimas.

Nors klausimų šį mėnesį ne itin apstu. Daugiausia – švietimo sistemos, taip vadinami procedūriniai bei keletas rimtesnių. Sveikatos komitete kilo diskusijos dėl jau veikiančio Nakvynės namuose kabineto priklausomybių turintiems asmenims. Net gydymo įstaigos apie tai nežinojo. Užslaptinta? Ar aplaidumas atsakingų asmenų darbe? Veiklos problemos posėdžiuose išsakytos ir dėl Savivaldybės kuruojamo „Mažeikių komunalinio ūkio“.

Be posėdžių, valdžiai veikti yra ką – pasitarimai, susitikimai ir išvykos į Savivaldybės kompetencijoje esančius objektus. Balėnose, Pikeliuose ir Leckavoje apžiūrėti buvusių mokyklų pastatai, svarstoma jų panaudojimo galimybė. Kalbėta apie galimybes vietoj uždarytų mokyklų steigti nedidelius daugiafunkcius centrus, kur galėtų įsikurti kaimo įstaigos: bibliotekos, kultūros centrai, bendruomenės ir kt.

Šiandien Mažeikiuose turėtų viešėti švietimo, mokslo ir sporto ministras Algirdas Monkevičius. Darbotvarkė įtempta: nuo susitikimo su rajono vadovais iki lankymosi Židikų Marijos Pečkauskaitės bei Merkelio Račkausko gimnazijose. Kokia bus iš to nauda, parodys laikas.

Grįžtant prie metų laiko, rudenį ir žiemą labiausiai atsiskleidžia kelininkų darbų kokybė. Lietuva gera kelių būkle nelabai gali pasigirti. O šios profesijos žmonės nuolat keiksnojami. Žinoma, ne viskas priklauso nuo kelininkų, tačiau, kad, galimai, jie dirba neskaidriai, rodo ir neseniai AB „Kelių priežiūra“ STT rasti pažeidimai. Nustatyta atvejų, kai pagal rangos ir subrangos sutartis užsakomi darbai ar paslaugos skiriasi, o tai reiškia, kad kai kurie tiekėjai, siekdami mažinti kaštus, galimai manipuliuoja subrangos kiekiais ir kokybe.

Nekokie reikalai ir pas kaimynus. Šiaulių apygardos prokuratūra Šiaulių apygardos teismui perdavė baudžiamąją bylą dėl galimos korupcijos Telšių rajono savivaldybėje. Šioje byloje prieš teismą turi stoti kyšininkavimu ir papirkimu kaltinamas buvęs Telšių rajono savivaldybės administracijos direktorius. Kaltinimai dėl kyšininkavimo pareikšti ir buvusiam jo pavaduotojui, Strateginio planavimo ir investicijų bei Statybos ir urbanistikos skyrių vedėjams. Dar trys privačių bendrovių vadovai bus teisiami dėl galimo Savivaldybės tarnautojų papirkimo. Specialiųjų tyrimų tarnybos Šiaulių valdybos pareigūnams atlikus ikiteisminį tyrimą, nustatyta, kad kyšininkavimu kaltinami Telšių rajono savivaldybės tarnautojai, būdami atsakingi už įvairias Savivaldybės vykdomų viešųjų pirkimų procedūras, priėmė kyšius iš pirkimuose dalyvaujančių minėtų įmonių vadovų už išskirtinių sąlygų sudarymą ir palankumą šioms įmonėms laimėti Savivaldybės organizuojamus pirkimus.

Telšiai ir Mažeikiai – tarsi broliai dvyniai... Tik viskam savas laikas.

Gražaus savaitgalio!

Powered by BaltiCode