Lietuvos kerlingo čempionatas Vilniuje startavo kilniais tikslais

Kerlingas priklauso visiems - tokiu šūkiu Lietuvos kerlingo asociacija praneša apie gegužės 2-5 dienomis Vilniuje startuosiantį Lietuvos kerlingo čempionatą, kuris nebus tradicinis sporto renginys orientuotas tik į sportininkus ir jų pasirodymus čempionate. Tai bus į visuomenę, lygybę ir neįgaliųjų sportą nukreiptas renginys. Čempionatas taps ne tik visuomeniniu renginiu kalbančiu apie socialinę lygybę, tačiau ir keturias dienas besitęsiančia sporto švente Vilniaus gyventojams ir miesto svečiams.

Šiais metais Vilniaus pramogų sostinės „Akropolio“ ledo arenoje vyksiantis čempionatas bus išskirtinis tuo, kad vyks ne uždaroje arenoje, o viename iš pagrindinių vilniečių ir miesto svečių traukos centrų, bus labiau nei bet kada matomas ir prieinamas, atviras visiems norintiems išbandyti šią sporto šaką.

Lietuvos kerlingo asociacija, visomis išgalėmis siekianti prisidėti prie visuomenės fizinio aktyvumo skatinimo Lietuvoje, ne tik pristatytys vilniečiams ir miesto svečiams vis labiau populiarėjančią dar vieną aktyvią laisvalaikio praleidimo formą, bet svarbiausia – sujungs įvairių socialinių ir galimybių asmenis bendram kerlingo žaidimui.

Pirmą kartą kerlingo čempionatas bus vykdomas 4 skirtingoms grupėms vienu metu, t.y. vienu metu skirtinguose takeliuose varžysis po vieną moterų, vyrų, jaunimo ir neįgaliųjų komandos.

Visos grupės žais vienu metu siųsdamos visuomenei žinutę, kad kerlingą gali žaisti visi, kad jis priklauso visiems ir, kad šis žaidimas skatina įvairių socialinių grupių komunikaciją ir įsitraukimą į aktyvią sportinę veiklą. Sieksime parodyti, kad kerlinge nėra jokių amžiaus, lyties ar fizinių apribojimų – kerlingą gali žaisti visi ir tai bus demonstruojama visas keturias dienas ant Vilniaus Akropolio ledo.

Pramoginiai renginiai č empionato metu vilniečiams

Kiekvieną dieną visi vilniečiai ir miesto svečiai bus kviečiami išmėginti šią sporto šaką patys čempionato metu vykstančiuose pramoginiuose renginiuose ir šiek tiek kitaip – žiemiškai praleisti pirmąjį gegužės savaitgalį. Lietuvos kerlingo asociaicijos generalinis sekretorius Vygantas Zalieckas ypatingai ragina į pramoginius turnyrus registruotis bet kokią fizinę negalią turinčius asmenis drauge su šeimomis. Kerlingas yra vienas iš nedaugelio sportų Lietuvoje visiškai pritaikytų neįgaliesiems, todėl mes vis garsiau kalbėsime apie neįgaliųjų integraciją į visuomenę per sportą.

Kerlingas – parolimpinė ž iemos sporto šaka

Neįgaliųjų organizacijos tvirtina, kad žmonių su negalia integracija Lietuvoje dažnai yra tik imituojama, nevykdoma Jungtinių Tautų Neįgaliųjų teisių konvencija, dar vis gajus neigiamas visuomenės požiūris į neįgaliuosius. Kerlingo asociaicija siekia prisidėti prie neįgaliųjų atskirties mažinimo per sportą, o šių metų Lietuvos kerlingo čempionatas taps viena iš šios iniciatyvos palaikymo priemonių.

Kerlingo asociacijos atstovas pabrėžia, kad sportas yra viena pagrindinių priemonių integruoti neįgaliuosius į visuomenę. Taip pat sportuojantys neįgalieji gali pamatyti pasaulį, rasti bendraminčių. Neįgaliųjų sportas yra specifinis ir labai įdomus. Lietuvos kerlingo asociacija ypatingai daug dėmesio skiria neįgaliųjų užimtumui skatinti ir stengiasi juos įtraukti į šį Lietuvoje vis labiau populiarėjantį žiemos sportą, kuris yra įtrauktas ir į parolimpinių žaidynių programą. Manome, kad neįgaliųjų sportas turi būti daugiau žinomas Lietuvoje ir šiuo čempionatu siekiame jį populiarinti. Kerlingą gali žaisti visi ir tai gali daryti vienu metu, po vienu stogu ir ant vieno ledo.

Lietuvos kerlingo č empionato programa

Lietuvos čempionate, vyksiančiame gegužės 2-5 dienomis, dalyvaus 13 komandų: 4 moterų, 5 vyrų, neįgaliųjų ir jaunimo komandos, kurios vienu metu žais 3 takeliuose.

Čempionatas prasidėjo gegužės 1 dieną ledo paruošimu ir treniruotėmis, gegužės 2 d. 10 val., startavo rato varžybos, o 13 val. vilniečiai pakviesti į atidarymo ceremoniją. Finalai bus žaidžiami 5 d. Keturias dienas truksiantis renginys į Vilniaus areną kvies Lietuvos kerlingo profesionalus, mėgėjus, entuziastus ir smalsuolius, norinčius susipažinti su šia sporto šaka ir, tikimasi – patiems išbandyti. Lietuvoje nėra kerlingo žaidimui pritaikytų ledo arenų. Dėl šios priežasties net 8 metus iš eilės ir Lietuvos kerlingo čempionatai buvo vykdomi kaimyninėje Latvijoje. Šįkart į Vilnių atvyksta specialistai iš Latvijos, kurie ilgajam savaitgaliui Vilniaus Akropolio ledą pavers profesionalia kerlingo aikšte.

Vilnius, gegužės 2 d. (BNS).

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Powered by BaltiCode