Jei padėtis blogės, Lenkijoje uždraus per Vėlines lankyti kapus

Daugelyje šalių stiprėja antroji pandemijos banga: Prancūzijoje per parą nustatyta daugiau kaip 40 tūkst. užsikrėtimų atvejų, po daugiau kaip 20 tūkst. – Didžiojoje Britanijoje ir Ispanijoje, po keliolika tūkstančių – Italijoje ir Lenkijoje. Ypatingą susirūpinimą kelia artėjanti Visų Šventųjų iškilmė ir Vėlinės, maldos už mirusiuosius diena, per kurias paprastai labai daug žmonių lankosi kapinėse.

Svarbiausi savaitgalio įvykiai

Svarbiausių savaitgalio naujienų Lietuvoje ir užsienyje apžvalga. 

Koronaviruso situacija:

*Per savaitgalį Lietuvoje patvirtinta 480 naujų užsikrėtimo koronavirusu atvejų, išauginusių bendrą susirgimų skaičių iki 7521. Šeštadienį koronavirusas nustatytas 228 žmonėms, sekmadienį – 252. Taip pat pranešta apie dar vieną mirtį, jų skaičius nuo pandemijos pradžios siekia 113. 

Lenkijoje – rekordinis su koronavirusu susijusių mirčių skaičius

Lenkijoje per praėjusią parą užregistruoti 7 705 nauji užsikrėtimo koronavirusine infekcija COVID-19 atvejai, taip pat mirė 132 užsikrėtusieji – daugiausiai nuo protrūkio pradžios, sveikatos apsaugos tarnybų informaciją ketvirtadienį citavo Lenkijos visuomeninis radijas.

Didžiausias COVID-19 atvejų paros prieaugis Lenkijoje buvo užfiksuotas ankstesnę dieną, kai infekcija buvo patvirtinta 8 099 žmonėms.

Lietuviai Britanijoje balsuoja dvigubai aktyviau nei prieš ketverius metus – ambasadorius

Lietuvos piliečiai Jungtinėje Karalystėje šiemet balsuoja dvigubai aktyviau nei prieš ketverius metus, sako Lietuvos ambasadorius Jungtinėje Karalystėje Renatas Norkus.

„Lyginant su praeitais Seimo rinkimais – 2016 metais – mes Jungtinėje Karalystėje turėjome apie 5,5 tūkst. rinkėjų, tai jau dabar yra daugiau nei dvigubai daugiau, dar nesuskaičiavus visų“, – BNS sekmadienį sakė ambasadorius.

Ukrainoje sudužus kariniam lėktuvui žuvo 25 žmonės

Ukrainos rytinėje Charkivo srityje penktadienį sudužus kariniam lėktuvui žuvo 25 žmonės, o tyrimų biuras prašo liudininkų pagalbos.

„Prašome žmonių, turinčių nuotraukų, vaizdo įrašų iš vaizdo įrašymo įrenginių ir mobiliųjų telefonų iš aviakatastrofos vietos, atsiųsti savo kontaktinius duomenis“, – sakoma naktį į šeštadienį paskelbtame Valstybinio tyrimų biuro pranešime.

Estija mini Nepriklausomybės atkūrimo dieną

Estija ketvirtadienį mini Nepriklausomybės atkūrimo dieną.

Savo kreipimesi šios šventės proga parlamento pirmininkas Hennas Polluaasas (Henas Peluasas) priminė, kad prieš 29 metus „blogio imperija subyrėjo“, ir Estija paskelbė apie savo nepriklausomybės atkūrimą ir atsiskyrimą nuo ją okupavusios Sovietų Sąjungos.

Turkijos parlamentas priėmė kontroversišką įstatymą dėl socialinių tinklų kontrolės

Turkijos parlamentas trečiadienį priėmė kontroversišką įstatymą, suteikiantį vyriausybei daugiau galių kontroliuoti socialinius tinklus, pranešė valstybinė Anatolijos naujienų agentūra.

Naujuoju teisės aktu numatoma, kad tokios socialinių tinklų milžinės kaip „Facebook“ ir „Twitter“ turės užtikrinti, jog Turkijoje veiktų jų vietos padaliniai ir kad būtų vykdomi šalies teismų nurodymai pašalinti vienokį ar kitokį turinį. Priešingu atveju bendrovėms grės didelės baudos.

Taip pat skaitykite:

Nuorodų sąrašas

Nuorodų sąrašas

Powered by BaltiCode