Meksikoje nužudyta žurnalistė

 

Pietryčių Meksikoje antradienį buvo nužudyta žurnalistė, pranešė jos buvusi darbovietė ir kiti leidiniai.

Norma Sarabia (Norma Sarabija) 15 metų dirbo laikraštyje „Tabasco HOY“, tačiau pastaruoju metu dirbo kitiems leidiniams Tabasko valstijoje, nurodė laikraštis, paskelbęs apie savo buvusios darbuotojos mirtį.

Meksikoje šiemet nužudyti jau šeši žurnalistai.

Kinijoje per potvynį žuvo mažiausiai 19 žmonių

 

Pietų Kinijoje liūčių sukeltas potvynis pareikalavo mažiausiai 19 gyvybių, trečiadienį pranešė oficialioji naujienų agentūra „Xinhua“.

Guangsi regione, esančiame šalia Vietnamo, savaitę nesiliovusios liūtys šešiuose miestuose sukėlė potvynius. Žuvo 12 žmonių, stichija regione paveikė per 570 tūkst. gyventojų, nurodė „Xinhua“, kuri cituoja nelaimių valdymo departamentą.

Jungtiniuose Arabų Emyratuose sudužus autobusui žuvo 17 žmonių

Jungtiniuose Arabų Emyratuose 17 žmonių žuvo sudužus iš Omano važiavusiam autobusui, anksti penktadienį pranešė Dubajaus policija.

Pasak pareigūnų, autobusas įsirėžė į kelio ženklo stulpą Šeicho Mohammedo bin Zayedo (Mohamedo bin Zajedo) plente. Konkreti avarijos priežastis nebuvo įvardyta, bet policija perspėjo, kad "kartais menka klaida arba aplaidumas" gali būti mirtini.

Vokietijoje buvęs slaugytojas nuteistas už 85 žmonių nužudymą

 

Vokietijoje dėl 85 kaltinimų nužudymu nuteistas buvęs slaugytojas, kuris sustabdydavo pacientams širdį, nes jam patikdavo jausti, kad jis gali juos atgaivinti.

Vokietijos šiaurės vakaruose esančio Oldenburgo teismas ketvirtadienį 42 metų Nielsui Hoegeliui (Nilsui Hėgeliui) skyrė įkalinimo iki gyvos galvos bausmę ir akcentavo, kad dėl „ypatingo nusikaltimų sunkumo“ jis kalės ilgiau nei standartinius 15 metų, pranešė naujienų agentūra DPA.

Vatikanas pradeda transliuoti naujienas lotynų kalba

Vatikano radijas pradeda transliuoti savaitinę naujienų laidą ir tinklalaidę lotynų kalba – oficialia, bet pamažu nykstančia Šventojo Sosto kalba.

Pirmoji penkių minučių trukmės laida „Hebdomada Papae“ („Popiežiaus savaitė“) išeis šeštadienį. Tinklalaidės versija bus su vertimais į įvairias kalbas, kad būtų lengviau pradedantiesiems lotynų kalbos gerbėjams.

Meksika blokavo 1,2 tūkst. migrantų iš Centrinės Amerikos „karavaną“

 

Meksikos pareigūnai trečiadienį blokavo maždaug 1,2 tūkst. migrantų iš Centrinės Amerikos „karavaną“, kuris pateko į šalies teritoriją ir keliavo į Jungtines Valstijas, meksikiečių vyriausybei reaguojant į JAV prezidento Donaldo Trumpo (Donaldo Trampo) grasinimus įvesti muitus, jeigu nebus stabdoma nelegali imigracija.

Kariai ir policininkai privertė didelę migrantų, daugiausia atvykusių iš Hondūro, grupę sustoti pietiniame Metapa de Domingeso miestelyje maždaug už 12 km nuo Meksikos sienos su Gvatemala.

Budapešte nuskendus laivui žuvo septyni turistai, dar 21 žmogus dingo

Budapešte Dunojaus upėje nuskendus laivui žuvo septyni turistai iš Pietų Korėjos, o dar 21 asmuo dingo, ketvirtadienį pranešė vengrų ir korėjiečių pareigūnai.

Nelaimė įvyko Budapešto centre netoli parlamento pastato apie 21 val. 15 min. vietos (22 val. 15 min. Lietuvos) laiku, kai tas turistus plukdęs laivas susidūrė su didesniu laivu, pranešė vietos žiniasklaida. Incidento metu smarkiai lijo.

Spartėja Amazonės miškų naikinimas Brazilijoje

 

Ne pelno organizacija „Imazon“, stebinti Amazonės atogrąžų miškų padėtį, pirmadienį pranešė apie padidėjusį šių miškų kirtimo tempą.

Organizacijos teigimu, palydovinės nuotraukos rodo, jog per laikotarpį nuo praėjusių metų rugpjūčio iki šių metų balandžio mėnesio regionas neteko 2 169 kvadratinių kilometrų miško.

Brazilijos kalėjime per kalinių susirėmimus žuvo 15 žmonių

 

Šiaurinėje Brazilijos Amazonės valstijoje per kalinių susirėmimus vienoje įkalinimo įstaigoje sekmadienį žuvo 15 žmonių, pranešė pareigūnai.

Neramumai kalėjime, esančiame apie 28 km nuo valstijos sostinės Manauso, įsiplieskė apie 11 val. vietos (18 val. Lietuvos) laiku, įkalinimo įstaigos lankymo valandomis, nurodė pareigūnai.

Vašingtono valstija įteisins galimybę kompostuoti žmonių palaikus

 

Vašingtonas antradienį tapo pirmąja JAV valstija, įteisinusia galimybę paversti žmonių palaikus kompostu, ekologinėms idėjoms prijaučiančiam gubernatoriui Jay Inslee (Džėjui Inzliui) pasirašius įstatymą, turintį padėti sumažinti atmosferos taršą šiltnamio efektą sukeliančiomis dujomis, atpalaiduojamomis laidojant įprastu būdu arba kremuojant.

Ukraina su NATO pagalba likviduos radioaktyvių atliekų saugyklą

 

Ukraina antradienį pasirašė sutartis, prisidėdama prie NATO projekto dėl radioaktyviųjų atliekų tvarkymo, susijusio su šių pavojingų medžiagų saugykla Kirovohrado srityje.

Projektui dėl Gynybos ministerijai priklausančios Cybulevės radioaktyvių atliekų saugyklos vadovauja Vokietija, o viena iš jo finansuotojų yra Norvegija. Pagrindinė vykdomoji partnerė yra NATO paramos ir pirkimų agentūra (NSPA), atsakinga už projekto valdymą ir užbaigimą.

Powered by BaltiCode