Reklama 1

Nyderlanduose prasidėjo parlamento rinkimai – ultradešiniųjų populiarumo Europoje barometras

 Milijonai olandų rinkėjų trečiadienį balsuoja svarbiuose visuotiniuose rinkimuose, temdomuose pikto diplomatinio kivirčo su Turkija, o didžiausia intriga juose – koks bus rinkėjų verdiktas kraštutinių dešiniųjų parlamentarui Geertui Wildersui (Gertui Vildersui).

Po pernai Senąjį žemyną sukrėtusio „Brexit“ referendumo Didžiojoje Britanijoje ir Donaldo Trumpo (Donaldo Trampo) pergalės JAV prezidento rinkimuose šis balsavimas Nyderlanduose laikomas savotišku lakmuso popierėliu, parodysiančiu kraštutinių dešiniųjų ir populistinių partijų populiarumą prieš vėliau šiais metais kitose Europos valstybės vyksiančius rinkimus.

Kadenciją baigiančiam vyriausybės vadovui Markui Rutte (Markui Riutei) surėmus ietis su savo antiislamiškų ir antiimigracinių pažiūrų varžovu G.Wildersu, viešosios nuomonės apklausos rodė, kad rinkimų išvakarėse nemaža dalis iš 12,9 mln. olandų rinkėjų dar nebuvo apsisprendę, už kurią politinę jėgą atiduos savo balsą.

Dauguma balsavimo apylinkių trečiadienį atsidarė 7 val. 30 min. (8 val. 30 min. Lietuvos laiku) ir veiks iki 21 val. (22 Lietuvos laiku). Pasibaigus balsavimui, netrukus turėtų pasirodyti balsavusių rinkėjų apklausų duomenys.

„Kai žmonės ieško lyderio, jie žvelgia į mane“, – sakė M.Rutte paskutiniuose televizijos debatuose antradienį vėlai vakare.

M.Rutte, liberalios pakraipos Liaudies partija už laisvę ir demokratiją (VVD) lyderis, siekia galimybės trečią kadenciją vadovauti vyriausybei ir 17 mln. gyventojų turintiems Nyderlandams, kurie yra viena didžiausių euro zonos ekonomikų ir vieni iš Europos Sąjungos valstybių steigėjų.

Haga, kovo 15 d. (AFP-BNS).

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Powered by BaltiCode