Reklama 1

Siera Leonėje pastorius rado 706 karatų deimantą

Siera Leonėje vienas pastorius aptiko didžiausią per ilgiau kaip keturis dešimtmečius šioje Vakarų Afrikos šalyje rastą deimantą ir perdavė jį vyriausybei, reikšdamas viltį, kad šis radinys padės paskatinti ekonomikos plėtrą jo neturtingoje valstybėje.

Pastorius Emmanuelis Momoh (Emanuelis Momo) sąnašinės kilmės 706 karatų deimantą rado Jakadu kaime Siera Leonės rytuose, kur iškasama nemažai šių brangakmenių. Trečiadienį deimantas buvo įteiktas prezidentui Ernestui Bai Koromai, sakė valstybės vadovo atstovas Abdulai Bayraytay (Abdulajus Bairaitajus).

Kiek mažesnis negu ledo ritulys brangakmenis yra antrasis didžiausias Siera Leonėje rastas deimantas. 1972 metais vienoje deimantų kasykloje buvo rastas 968,9 karato akmuo, pavadintas "Siera Leonės žvaigžde". Jis buvo parduotas maždaug už 2,5 mln. dolerių.

E.Momoh sakė naujienų agentūrai "The Associated Press" atidavęs deimantą, nes yra įkvėptas pastaruoju metu dėtų pastangų išvystyti Kono rajoną, kur buvo rastas šis brangakmenis. Dvasininkas atkreipė dėmesį į vykdomas kelių statybas ir modernizuotus elektros tinklus regione, kuriame beveik 30 metų dažnai nutrūkdavo elektros tiekimas.

"Tikiu, kad vyriausybė gali nuveikti daugiau, ypač tokiu metu, kai šalis patiria ekonominių iššūkių", - aiškino jis.

Siera Leonės deimantų telkiniai paskatino dešimtmetį trukusį pilietinį karą, pasibaigusį 2002 metais. Nors ši valstybė turi nemažai gamtinių išteklių, ji tebėra viena skurdžiausių pasaulyje.

Kol kas tiksliai nežinoma, kaip pastorius rado deimantą.

Prezidentas išreiškė padėką, kad brangakmenio nemėginta kontrabanda išgabenti iš šalies, ir visus paragino sekti E.Momoh pavyzdžiu. E.Bai Koroma pažadėjo, kad deimantas bus parduotas pasiūliusiems didžiausią kainą ir kad gautos lėšos bus sąžiningai paskirstytos jo radėjui ir vyriausybei.

"Tai Dievo dovana, ir būtų siaubinga, jeigu kas nors mėgintų atlikti su ja kažką nusikalstama", - sakė prezidentas.

A.Bayraytay sakė, kad deimanto vertė dar nebuvo nustatyta. Brangakmenis kol kas bus laikomas Siera Leonės centriniame banke.

Prezidentas pateikė "aiškias instrukcijas Kasyklų ministerijai, kad vertės nustatymas, pardavimas ir gautų lėšų paskirstymas turi būti atliktas kuo skaidriausiai", pabrėžė atstovas.

Fritaunas, kovo 17 d. (AP-BNS).

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

 

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Powered by BaltiCode