Reklama 2

Vidurio Nigerijoje užpuolikai nušovė 11 prekeivių

Vidurio Nigerijos regione, kurį ištisus dešimtmečius krečia etninio ir religinio pobūdžio konfliktai, užpuolikai nušovė mažiausiai 11 prekeivių, trečiadienį pranešė policija.

Tie prekeiviai antradienį keliavo iš kaimo turgaus Rijomo rajone Plynaukštės valstijoje, tačiau juos iš pasalų užpuolė „nežinomi užpuolikai“, nurodė policijos atstovas Tyopevas Terna (Tjopevas Terna).

„11 grįžtančiųjų iš savaitinio turgaus Makeros kaime buvo nušauti vakar apie 19 val. 30 min. vietos (20 val. 30 min. Lietuvos) laiku“, – sakė jis naujienų agentūrai AFP ir pridūrė, kad sužeisti keturi pardavėjai per tą patį išpuolį, buvusį kelyje apie 30 km į pietus nuo valstijos sostinės Džoso.

Pareigūnai aiškinasi atakos motyvus bei bando nustatyti aukų tapatybes. Manoma, kad jie priklausė fulanių etninei grupei.

Plynaukštės valstija yra įsikūrusi centrinėje Nigerijos dalyje, kur susiduria krikščioniški pietūs ir musulmoniška šiaurė.

Šiame regione tarp vietinių krikščionių žemdirbių bendruomenių ir gyvulių ganymu užsiimančių pusiau klajoklių musulmonų fulanių jau seniai verda etniniai ir religiniai nesutarimai.

Tarp šių grupių įtampa kyla dėl abipusio smurto kovoje dėl žemės ir išteklių bei dėl politinės kontrolės.

„Neįsivaizduojame, kas buvo aukos ir ar ta ataka buvo etniškai motyvuota, ar tai veikė banditai, kurių toje vietovėje yra apstu“, – sakė Plynaukštės valstijos gyvulių piemenų sąjungos pirmininkas Nura Abdullahi (Nura Abdulahis).

„Dar per anksti daryti kokias nors išvadas“, – teigė jis.

Džosas, Nigerija, lapkričio 8 d. (AFP-BNS).

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Powered by BaltiCode