Reklama 2

Lenkija planuoja pirkti povandeninių laivų už 2,4 mlrd. eurų

 

Lenkija planuoja įsigyti tris modernius povandeninius laivus, o šiam pirkiniui planuojama skirti 10 mlrd. zlotų (apie 2,4 mlrd. eurų), trečiadienį paskelbė naujienų televizija TVN24

Šiuo metu Lenkijos karinės jūrų pajėgos turi keturis Vokietijoje 7-ame dešimtmetyje pastatytus „Kobben“ klasės povandeninius laivus ir vieną panašaus amžiaus Sovietų Sąjungoje pastatytą „Kilo“ klasės laivą – „ORP Orzel“. Pastarasis kelerius metus buvo nuolat remontuojamas ir neseniai buvo nuniokotas gaisro.

Kaip rašo TVN24, Lenkija planuoja iki 2030 metų įsigyti tris modernius povandeninius laivus. Konkursui pasiūlymus jau yra pateikusi Prancūzija, vokiečių ir norvegų konsorciumas bei Švedija.

Portalo Defence24.pl ekspertas kontrdmirolas Maksymilianas Dura (Maksimilianas Dura) sakė TVN24, kad prancūzų siūlomi laivai turi svarbų privalumą – jie gali būti apginkluoti sparnuotosiomis raketomis, pajėgiomis sunaikinti taikinius už kelių šimtų kilometrų.

Vilnius, lapkričio 9 d. (BNS).

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Powered by BaltiCode