Reklama 2

Prie Hondūro krantų įvykęs smarkus žemės drebėjimas didelės žalos nepadarė, cunamių pavojus atšauktas

 

Vienas iš smarkiausių Karibų jūros regioną naujausiais laikais supurčiusių žemės drebėjimų, įvykęs antradienio vakarą prie Hondūro krantų, buvo juntamas sausumoje ir paskatino paskelbti cunamio pavojų, bet šis maždaug po valandos buvo atšauktas.

Po 7,6 balo žemės drebėjimo, įvykusio 20 val. 51 min. vietos (trečiadienį 4 val. 51 min. Lietuvos) laiku, pranešimų apie didelę žalą arba nukentėjusius žmones nebuvo. Hondūro pareigūnai sakė, kad požeminiai smūgiai buvo juntami didžiojoje šalies dalyje.

Kolono ir Atlantidos departamentuose ties šalies šiaurine pakrante ir rytiniame Olančo departamente buvo pranešimų apie pastatuose atsiradusius įtrūkimus.

Cunamių perspėjimo centrai buvo paskelbę rekomendacinių pranešimų ir perspėjimų Puerto Rike, Kaimanų Salose, Kuboje, Jamaikoje ir kitose Karibų salose, taip pat Meksikos ir Centrinės Amerikos pakrantėse. Prognozuota, kad gali susidaryti 0,3–1 metro aukščio bangų, bet jų nebuvo sulaukta.

Drebėjimo epicentras buvo maždaug už 44 km į rytus nuo Didžiosios Gulbės salos, nurodė JAV Geologijos tarnyba (USGS). Smūgių židinys buvo seklus, tik apie 10 km gylyje.

Arčiausiai epicentro esanti Hondūro šiaurinė pakrantė retai apgyventa, didelę jos dalį užima saugomos teritorijos. Šaliai priklausančios Gulbių salos yra negyvenamos, jose yra tik nedidelis karinių jūrų pajėgų postas.

Antradienį įvykęs žemės drebėjimas yra vienas didžiausių, kada nors užfiksuotų Karibų regione. 2010 metais Haitį smarkiai nuniokojusio drebėjimo stiprumas buvo 7 balai.

Tegusigalpa, sausio 10 d. (AP-BNS).

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Powered by BaltiCode