Reklama 2

Prie Filipinų artėja smarkus taifūnas „Mangkhut“

 

Supertaifūnas „Mangkhut“ ketvirtadienį artėja prie Filipinų ir savaitgalį į šią dažnai stichijų niokojamą šalį turėtų atnešti smarkių vėjų ir liūčių, o vėliau nuslinkti Kinijos link.

„Mangkhut“, jau smogęs Marianos Šiaurės saloms, sparčiai juda virš Ramiojo vandenyno ir neša vėjus, kurio gūsių greitis siekia 255 km per valandą.

Pasak pareigūnų, audros kelyje Filipinuose gyvena apie 10 mln. žmonių. Audra taip pat grasina smogti tankiai apgyventoms Kinijos pajūrio teritorijoms.

Filipinų pagrindinės Lusono salos šiauriniame pakraštyje tūkstančiai žmonių pradėjo evakuotis iš pajūrio, kur audra anksti šeštadienį turėtų pasiekti sausumą.

„Mūsų pajūrio savivaldybėse – gyvenvietėse, galinčiose nukentėti nuo audros sukelto jūros potvynio, vyksta prevencinė evakuacija, – naujienų agentūrai AFP sakė vietos vyriausybės atstovas Rogelio Sendingas (Rochelijas Sendingas). – Ketiname evakuoti daugiau.“

Kasmet į Filipinus atslenka po 20 taifūnų ir atogrąžų audrų, paprastai pareikalaujančių šimtų žmonių gyvybių ir lemiančių milijonų žmonių beveik nuolatinį skurdą.

2013 metų lapkritį vidurio Filipinams smogė iki šiol pražūtingiausia audra – supertaifūnas „Haiyan“, per kurį žuvo arba dingo daugiau kaip 7 350 žmonių.

Valstybinė orų tarnyba pranešė, kad „Mangkhut“ bus kol kas stipriausias taifūnas šiais metais. Tikėtina, kad jam pasiekus Filipinus audros vėjo greitis bus apie 205 km per valandą.

Prognozuojama, kad taifūnas suintensyvins kasmetes musonines liūtis, jau sukėlusias didelių potvynio Lusono vidurio teritorijose, daugiausiai kaimiškuose regionuose į šiaurę nuo sostinės Manilos.

Prognozuojama „Mangkhut“ judėjimo trajektorija taip pat kerta Hong Kongą, kur irgi jau pradėta ruoštis artėjančiai audrai, nors ji tikriausiai atslinks tik sekmadienį.

Socialinių tinklų vartotojai ir radijo laidų pašnekovai Honkonge sakė jau kaupiantys maisto ir kitas atsargas.

Honkongo observatorija perspėjo gyventojus ruoštis audrai, nes taifūnas sukels „nemenką grėsmę“.

Filipinų valstybinė orų tarnyba nurodė, kad nuo penktadienio Lusono šiaurės ir vidurio teritorijose laukiama smarkių liūčių ir vėjo, o pakrantėse prognozuojamos didelės bangos.

Tarptautinė Raudonojo Kryžiaus ir Raudonojo Pusmėnulio draugijų federacija pažymėjo, kad „Mangkhut“ Filipinuose gali padaryti „reikšmingos žalos“.

Pajūryje audros sukeltos jūros patvankos aukštis gali siekti septynis metrus, be to, liūtys gali sukelti žemės nuošliaužų ir staigių potvynių, perspėjo federacija.

Manilos civilinės gynybos biuras nurodė, kad „Mangkhut“ kelyje esantys miestai ir gyvenvietės ruošiasi paversti vyriausybinių įstaigų pastatus evakuacijos centrais. Kaupiamos maisto ir kitų būtiniausių dalykų atsargos, o gelbėtojų brigados ruošiasi reaguoti į iškvietimus.

Manila, rugsėjo 13 d. (AFP-BNS).

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Powered by BaltiCode