Ebolos karštligės protrūkio Kongo DR aukų padaugėjo iki 164

 

Ebolos karštligės potrūkis Kongo Demokratinės Respublikos rytuose jau nusinešė 164 gyvybes, skelbia vietos sveikatos priežiūros tarnybos.

Spalio viduryje Kondono valdžia pranešė apie antrąją potrūkio bangą Beni mieste, esančiame pasienyje su Uganda. Iki tol ligos epicentru laikytas Manginos miestas, esantis už maždaug 20 kilometrų nuo Beni.

Iš viso šiame regione nuo protrūkio rugpjūčio pradžioje užfiksuoti 257 atvejai: 222 buvo patvirtinti, o 35 laikomi galimais, penktadienį pranešė Kongo sveikatos apsaugos ministerija.

Specialistai aiškina, kad antroji mirtino viruso banga kilo dėl to, kad vietos bendruomenės priešinasi priemonėmis, kurių iki šiol buvo imtasi ligai suvaldyti.

Rugpjūčio 8 d. buvo pradėta įgyvendinti vakcinacijos programa ir nuo tada buvo paskiepyta daugiau nei 22 tūkst. žmonių, įskaitant maždaug 11 tūkst. Beni gyventojų

Naujausias Ebolos protrūkis yra dešimtasis Kongo Demokratinėje Respublikoje, kur pirmasis jų buvo užfiksuotas 1976 metais.

Kinšasa, spalio 28 d. (AFP-BNS).

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Powered by BaltiCode