Britanijoje artėjant balsavimui dėl „Brexit“ sutarties prasideda lemiamas politinis mūšis

 

Didžiojoje Britanijoje pirmadienį vėl užvirs politinės aistros dėl „Brexit“, kai po kalėdinių atostogų susirinkęs parlamentas imsis svarstyti ministrės pirmininkės Theresos May (Terezos Mei) parengto nepopuliaraus susitarimo dėl  pasitraukimo iš Europos Sąjungos sąlygų ir veikiausiai jį atmes.   

Įtampa sparčiai auga, nes lieka vis mažiau laiko iki kovo 29-osios, kai penkta pagal dydį pasaulio ekonomika turi atsiskirti nuo savo pagrindinės prekybos partnerės. 

Th. May ir kitų 27 Bendrijos valstybių lyderiai pernai lapkritį parengė susitarimo projektą, kuriuo siekiama užtikrinti kiek įmanoma sklandesnį ir mažiau žalingą išstojimo procesą. Susitarimui parengti prireikė beveik dvejų metų, tačiau Britanijoje jis mažai kam patinka.   

Th. May atlaikė savo partijos balsavimą dėl pasitikėjimo, tačiau premjerė buvo priversta atidėti gruodį numatytą balsavimą dėl „Brexit“ susitarimo, nes buvo akivaizdu, kad jis bus atmestas „didžiuliu balsų skirtumu“.  

Nepanašu, kad nuo tada padėtis būtų smarkiai pasikeitusi. 

Th. May grįžo tuščiomis rankomis iš pastarojo ES viršūnių susitikimo, kuriame vylėsi iškovoti tam tikrų nuolaidų, kad nuramintų nepatenkintus savo koalicijos partnerius iš Šiaurės Airijos, nuo kurių paramos parlamente yra priklausoma jos vyriausybė.  

Balsavimas įvyks

„Brexit“ palaikantys Th. May Konservatorių partijos parlamentarai tebemaištauja, o opozicijoje esančių leiboristų lyderiai kalba apie naujus rinkimus. 

Th. May sekmadienį sakė, kad balsavimas dėl „Brexit“ susitarimo įvyks kaip numatyta – apie sausio 15 dieną. Trečiadienį parlamentas turi pradėti oficialius debatus dėl susitarimo. 

Tačiau premjerė taip pat įspėjo, kad jei susitarimas bus atmestas, Britanija atsidurs „nežinomuose vandenyse, o kas bus tada, manau, niekas negali tiksliai pasakyti“.  

Londone netyla spėlionės apie tai, kaip konkrečiai Th. May ketina pasiekti, kad Britanijai netektų palikti ES nesudarius susitarimo.    

Kalbama, kad vyriausybė gali tiesiog daug kartų teikti parlamentui iš esmės tą patį sutarties projektą su minimaliais pakeitimais.   

„Jei reikės, bus ir 30 balsavimų“, – portalui „BuzzFeed News“ sakė šaltinis Dauningo gatvėje. 

Th. May neatmetė antro ar trečio balsavimo parlamente galimybės, kai buvo apie tai paklausta sekmadienį per interviu britų visuomeniniam transliuotojui BBC.  

Remiantis kitais pranešimais, premjerė ketina pirmadienį ir trečiadienį privačiai susitikti prie taurės gėrimo pasišnekėti su didžiausiais susitarimo priešininkais iš jos partijos. 

Be šių premjerės pastangų, vyriausybė pradeda naują kampaniją, skirtą paruošti britus visiems galimiems išstojimo iš ES nesudarius susitarimo padariniams. 

Pirmadienį per vieną iš bandymų 150 sunkvežimių greitkeliu pajudės į Anglijos pietinį Doverio uostą siekiant įvertinti, kaip pareigūnai tvarkosi su kamščiais. Per Doverio uostą gabenama didžioji dalis prekių, kurias Jungtinė Karalystė eksportuoja į Europa ir iš jos importuoja. Baiminamasi, kad nesusitarus dėl muitinės tvarkos, Doveris neišvengs didžiulių grūsčių. 

Visgi įtakingas konservatorių parlamentaras Jacobas Reesas-Moggas (Džeikobas Risas-Mogas) pareiškė, kad kalbos, esą jį ir kitus euroskeptiškų pažiūrų politikus galėtų įtikinti Th. May argumentai apie katastrofiškus pasitraukimo iš ES nesudarius susitarimo padarinius, tėra „savęs apgaudinėjimas“.    

Dauguma torių arba „mano, kad tokie būgštavimai yra perdėti, arba laiko tai kaina, kurią verta sumokėti už išsivadavimą iš Europos Sąjungos pančių“, rašė jis laikraštyje „Sunday Express“. 

Didesnis parlamento vaidmuo

Th. May sekmadienį pristatė oficialų veiksmų planą, kuriame, be kita ko, numatoma suteikti parlamentui daugiau įtakos per naują prekybos derybų su Briuseliu raundą, prasidėsiantį po „Brexit“.  

Šiose derybose dėl „būsimų santykių“  taip pat bus bandoma išspręsti keblų klausimą, kaip išlaikyti Airijos sieną atvirą išsaugant ES vientisumą. 

Susitarimo projekte numatytas laikinas sprendinys netenkina Šiaurės Airijos demokratinės junionistų partijos (DUP).  

„Svarstome kelis būdus, kaip galėtume ateityje labiau įtraukti parlamentą“, – sakė Th. May interviu BBC. 

Ji taip pat pažadėjo toliau siekti „papildomų Europos Sąjungos garantijų“ sienos klausimu prieš kitą savaitę numatytą balsavimą.  

DUP reikalauja Briuselio garantijų, kad Šiaurės Airijos prekyba su likusia Britanija vyks be jokių patikrinimų. 

Th. May kalėdinių atostogų laikotarpiu telefonu kalbėjosi su ES lyderiais dėl galimų nuolaidų. Briuselis leido aiškiai suprasti, kad daugiau jokių nuolaidų iki balsavimo nebus. 

Londonas, sausio 7 d. (AFP-BNS).

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Komentarai  

0 #39 Ella 2019-07-02 08:02
What's up colleagues, howw is the whole thing, and what you wish for to say concerning this piece of writing, in my view its really awesome for me.


Feel free to visit my web page :: lpe88 download android: https://918.network/downloads/84-lpe88
Cituoti
0 #38 GeorgeJub 2019-04-01 15:26
nuovi giochi di slot machine slot machine gioco gratis senza scaricare svuotare slot machine con iphone slot da bar snai slot machine slot machine gratis re mida slot machine pc games
slot machine jackpot vegas slot machine chicago night sibille slot machine giochi gratis nuovi 2016

http://hlaastmu.com
Cituoti
0 #37 GeorgeJub 2019-04-01 10:59
legge di stabilitГ  slot machine chi deve pagare app android per slot machine film su slot machine giochi gratis slot disegni di slot machine giochi nuovi gratis slot machine senza registrazione slot machine hulk
trucchi per vincere alle slot machine dei casinГІ slot machine h24 gioco slot machine gratis gioco slot machine gratis

http://hlaastmu.com
Cituoti
0 #36 GeorgeJub 2019-04-01 06:42
slot machine strategy las vegas come ottenere licenza per slot machine ordinanza slot machine firenze giochi di slot slot machine gratis gioco slot machine prod tasse sulle slot machine
emp slot machine jammer dragon's law slot machine bonus slot machine the king free slot

http://hlaastmu.com
Cituoti
0 #35 GeorgeJub 2019-04-01 02:25
slot machine haunted house online giochi slot machine online chilli slot machine slot machine gratis slot machine strategy las vegas slot machine ulisse online slot machine party ideas
slot machine sfinge download vegas slot machine tricks slot machine fruit cocktail gioco gratis

http://hlaastmu.com
Cituoti
0 #34 GeorgeJub 2019-03-31 22:24
noleggio slot machine milano slot machine gratis book of ra 2 slot machine borderlands 2 hlaastmu.com/#slot calcolo tasse slot machine slot machine cleopatra comprare slot machine da bar
ciclo slot machine persona 5 slot machine panels slot machine tattoo old school giochi gratis macchine

http://hlaastmu.com
Cituoti
0 #33 GeorgeJub 2019-03-31 18:17
slot machine slot machine noleggiatori slot machine bergamo classifica slot machine da bar giochi nuovi gratis da scaricare trucchi slot machine jungle king quanto si guadagna con slot machine franchising slot machine on line
slot machine 3 rulli 3 linee gratis slot machine cha cha cha jammer slot machine apk slot machine gratis nuove

http://hlaastmu.com
Cituoti
0 #32 GeorgeJub 2019-03-31 14:12
slot machine vuota come vincere alle slot machine da bar fruit slot machine toy giochi con le macchine compenso esercente slot machine generatore emp slot machine dati slot machine
bufala condono slot machine trucchi slot machine sphinx significato di slot machine gioco online gratis

http://hlaastmu.com
Cituoti
0 #31 GeorgeJub 2019-03-31 09:57
98 mld slot machine giochi slot machine da scaricare gratis tip slot machine giochi nuovi gratis da scaricare slot machine 88 fortunes www slot machine gratis secondo l'antropologa dow schull che cosa contribuisce a generare la dipendenza da slot machine
slot machine dei libri slot machine hopper slot machine a tre rulli giochi da scaricare gratis

http://hlaastmu.com
Cituoti
0 #30 GeorgeJub 2019-03-30 04:49
accessori slot machine slot machine usate vendita prezzi slot machine vtl giochi di macchinette aziende slot machine corriere della sera slot machine locale slot machine
slot machine gratis the big easy slot machine condono 98 miliardi slot machine mp3 slot machine da bar

http://hlaastmu.com
Cituoti

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Powered by BaltiCode