D. Trumpas uždraudė skraidyti visiems „Boeing 737 MAX“

 

JAV prezidentas Donaldas Trumpas (Donaldas Trampas) trečiadienį paskelbė, kad visi laineriai „Boeing 737 MAX“ turi būti nutupdyti, tvyrant dideliam tarptautiniam ir politiniam spaudimui uždrausti naudoti šiuos lėktuvus po jau antros pražūtingos katastrofos per mažiau kaip penkis mėnesius.

„Ketiname paskelbti nepaprastąjį įsaką dėl visų „737 MAX 8“ ir „737 MAX 9“ skrydžių uždraudimo“, – D. Trumpas sakė žurnalistams Baltuosiuose rūmuose.

Kiek vėliau jis pridūrė: „Visi šie lėktuvai yra nutupdyti – tai įsigalioja nedelsiant.“

Šis sprendimas buvo priimtas po sekmadienį netoli Adis Abebos įvykusios oro bendrovės „Ethiopian Airlines“ lainerio katastrofos, pareikalavusios 157 žmonių gyvybių.

Daug šalių jau yra uždraudusios „Boeing 737 Max 8“ skrydžius jų oro erdvėje, bet iki D. Trumpo pareiškimo JAV Federalinė aviacijos administracija (FAA) tvirtino neturinti jokių duomenų, rodančių, kad šie lėktuvai yra nesaugūs. Tačiau prezidentas minėjo „naują informaciją“, išaiškėjusią atliekant naujausio incidento tyrimą. Išsamiau jis šio klausimo nekomentavo.

D. Trumpas pridūrė, kad šiuo metu ore esantys lėktuvai pasieks numatytus oro uostus ir nebegalės pakilti. Pasak jo, visos oro bendrovės ir susiję pilotai buvo informuoti.

Pasak D. Trumpo, Amerikos žmonių saugumas yra „svarbiausias rūpestis“. Prezidentas pridūrė, kad FAA netrukus paskelbs pranešimą, kokių veiksmų bus imtasi.

Jis sakė, kad sprendimas nutupdyti orlaivius „neprivalėjo būti priimtas, bet pagalvojome, kad tai teisingas sprendimas“.

Vašingtonas, kovo 13 d. (AFP-AP-BNS).

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Powered by BaltiCode