ES uždegė žalią šviesą prekybos deryboms su Vašingtonu – šaltiniai

 

Europos Sąjungos (ES) šalys pirmadienį leido Briuseliui pradėti prekybos derybas su Vašingtonu, nepaisydamos Prancūzijos prieštaravimo, naujienų agentūrai AFP pranešė keletas šaltinių iš ES.

Dvidešimt aštuonios ES valstybės narės keletą mėnesių mėgino susitarti dėl įgaliojimų pradėti transatlantines derybas, vis pasigirstant įspėjimų, kad delsa gali lemti prekybos karo su JAV prezidentu Donaldu Trumpu (Donaldu Trampu) atsinaujinimą.

Šaltiniai iš ES pranešė, kad per ES ministrų susitikimą Liuksemburge Prancūzija balsavo prieš įgaliojimų atnaujinti derybas suteikimą, o Belgijos atstovas susilaikė.

Ribotas prekybos susitarimas yra pagrindinis liepos mėnesį pasiektų paliaubų elementas, kurios praėjusią savaitę vos nenutrūko, kad Jungtinės Valstijos pagrasino naujais 11 mlrd. JAV dolerių vertės muitais iš Europos gabenamoms prekėms.

Paryžius balsavo prieš įgaliojimų suteikimą, nerimaudamas dėl reakcijos šalies viduje, likus visai nedaug laiko iki Europos Parlamento rinkimų, kurie turėtų vykti gegužės 23–26 dienomis.

Prancūzijos prezidentas Emmanuelis Macronas (Emanuelis Makronas) primygtinai reikalavo, kad Jungtinės Valstijos pirmiausia prisijungtų prie Paryžiaus susitarimo dėl klimato kaitos, iš kurio D. Trumpas pasitraukė 2017 metais.

Visgi sprendimui dėl derybų buvo reikalinga kvalifikuota ES narių balsų dauguma, o tai reiškia, kad Prancūzijos „ne“ iš esmės turi tik simbolinę reikšmę.

Briuselis, balandžio 15 d. (AFP-BNS).

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Powered by BaltiCode