Reklama 1

Malaizijoje dėl toksiškų garų susirgo dešimtys žmonių, uždaryta šimtai mokyklų

 

Pietų Malaizijoje dėl toksiškų garų, tikriausiai pasklidusių iš vienos chemijos gamyklos, susirgo dešimtys žmonių, buvo uždaryta šimtai mokyklų, antradienį pranešė pareigūnai.

Tai jau antras per tris mėnesius rimtas incidentas, susijęs su nuodingomis dujomis, Pasir Gudango rajone pietinėje Džohoro valstijoje. Kovo mėnesį tūkstančiai žmonių šiame pramoniniame rajone susirgo nuo kenksmingų garų, kurie pasklido išpylus atliekas į upę.

Šį kartą gyventojai pasklidusius garus pastebėjo praėjusios savaitės pabaigoje. Daug žmonių, tarp jų – moksleivių, pradėjo vemti ir dusti.

Džohoro vyriausiasis ministras Sahruddinas Jamalas (Sahrudinas Džamalas) sakė, kad kol kas į ligonines gydyti nusiųsti 75 žmonės. 

Pareigūnai nurodė iki ketvirtadienio uždaryti visas 475 rajono švietimo įstaigas, įskaitant tris institutus, 111 valstybinių ir 14 privačių mokyklų, 347 vaikų darželius.

Naujausias incidentas, kaip manoma, nėra susijęs su pirmuoju.

Šalies premjeras Mahathiras Mohamadas pažadėjo imtis veiksmų prieš atsakingus asmenis.

„Atrodo, kad yra gamyklų, kurios nelabai rūpinasi saugumu, – sakė jis. – Turime nustatyti tuos, kas yra atsakingi už šią taršą, ir imtis griežtų veiksmų prieš juos.“

Kol kas neaišku, kas sukėlė naujausią incidentą. Pasak Sahruddino Jamalo, pareigūnai tikrina 30 rajone veikiančių chemijos gamyklų.

Po kovo mėnesio įvykio buvo areštuoti trys vyrai, kurie buvo apkaltinti atliekų išpylimu.

Kvala Lumpūras, birželio 25 d. (AFP-BNS).

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Powered by BaltiCode