Reklama 1

Rusija gali vėl uždrausti vyno importą iš Gruzijos

Gruzijos vynų kokybės kontrolės sugriežtinimą paskelbusi Rusija gali netrūkus uždrausti jų importą, rašo verslo leidinys „Kommersant“.

„Rusijos ir Gruzijos konfliktas gali neapsiriboti tiesioginių skrydžių draudimu. Po „Rospotrebnadzor“ pareiškimo dėl Gruzijos vynų kokybės kontrolės stiprinimo, pareigūnai pradėjo rinkti informaciją, kokią dalį jie užima parduotuvių lentynose“, – teigia leidinys, remdamasis prekybos centrų atstovais.

Jų tvirtinimu, tokią informaciją neformaliai renka Žemės ūkio ministerija ir Vartotojų teisių apsaugos tarnyba („Rospotrebnadzor“).

Sakartvelo vynas sudaro apie 17 proc. viso Rusijos importuojamo vyno, o Rusijai tenka kiek daugiau nei du trečdaliai viso Gruzijos vyno eksporto.

2006-aisiais Rusija paskelbė politinio atspalvio embargą gruziniškam vynui, importo uždraudimą oficialiai argumentuodama standartų neatitinkančia jo kokybe, kuris buvo atšauktas tik 2013 metų viduryje.

Rusijos ir Gruzijos politiniai santykiai vėl pašlijo dėl praeitą ketvirtadienį Tbilisį apėmusios protestų bangos, išprovokuotos vieno Rusijos Valstybės Dūmos deputato kreipimosi į Sakartvelo parlamentą iš pirmininko tribūnos.

Penktadienį Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas uždraudė Rusijos oro bendrovėms skraidyti į Gruziją, o Gruzijos avialinijoms – rengti skrydžius į Rusijos oro uostus. Šis draudimas įsigalios liepos 8-ąją.

Pirmadienį „Rospotrebnadzor“ paskelbė griežtinanti iš Gruzijos importuojamų vynų kokybės kontrolę, akivaizdžiai reaguodama į Tbilisyje pastarosiomis dienomis vykusius audringus protestus prieš Kremlių.

Maskva, birželio 26 d. („Interfax“-BNS).

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Powered by BaltiCode