Reklama 1

Afganistano sostinėje talibams susprogdinus galingą bombą sužeisti mažiausiai 65 žmonės

Afganistano sostinę pirmadienį ryte sudrebino galingas automobilyje buvusios bombos sprogimas, per kurį nukentėjo dešimtys žmonių, o dar kažkiek galėjo žūti, pranešė pareigūnai. 

Po sprogimo rytinio piko metu sostinės Puli Mahmudo Chano rajone, kur įsikūrę nemažai vyriausybės ir kariuomenės įstaigų, užpuolikai susirėmė su specialiosiomis pajėgomis. Atsakomybę už ataką prisiėmė Talibanas.

Po sprogimo, per kurį dviejų kilometrų spinduliu drebėjo pastatai, virš rajono pakibo didžiulis dūmų debesis. Naujienų agentūros AFP žurnalistas pranešė netrukus po sprogimo girdėjęs virtinę šūvių. 

„Pirmiausia sprogo automobilyje buvusi bomba, o tada keli užpuolikai užėmė vieną pastatą. Rajoną aptvėrė policijos specialiosios pajėgos, kurios duoda atkirtį užpuolikams“, – sakė Vidaus reikalų ministerijos atstovas spaudai Nasratas Rahimi (Nasratas Rahimis).

Sveikatos apsaugos ministerijos atstovas Wahidullah Mayaras (Vahidula Majaras) socialiniame tinkle „Twitter“ paskelbė, kad į ligoninę buvo atvežti 65 sužeisti žmonės, tarp jų devyni vaikai. Atstovas perspėjo, kad šis skaičius gali didėti.

Sprogimas įvyko dvi dienos po to, kai Talibanas ir JAV Kataro sostinėje Dohoje pradėjo septintą savo taikos derybų ratą, Vašingtonui siekiant proveržio prieš rugsėjį įvyksiančius Afganistano prezidento rinkimus. Kol kas nepatvirtinta, kad derybos po šio išpuolio tęsis.

Talibano atstovas Zabiullah Mujahidas (Zabiula Mudžahidas) paskelbė pareiškimą, kad kovotojai taikėsi į Gynybos ministerijos pastatą minimame rajone, kurį greitai blokavo afganų pajėgos. Tęsiantis susišaudymui, virš jo skraidė kariniai sraigtasparniai.

Pareigūnai atakos taikinio nepatvirtino. Rajone, kur driokstelėjo sprogimas, esama svarbių karinių ir vyriausybinių pastatų. Viename iš jų įsikūrusios Afganistano žvalgybos agentūra ir Gynybos ministerija, rajone taip pat yra Afganistano futbolo federacijos ir Afganistano kriketo tarybos būstinės.

„Sėdėjome biure, kai ant mūsų užgriuvo pasaulis“, – sakė Zaheras Usmanas, dirbantis Kultūros ministerijos padalinyje, kuris, pasak jo, yra vos už 150 m nuo sprogimo vietos.

Atrodo, kad sprogimas įvyko netoli pastato „Gulbahar Tower“, kuriame įsikūrusios parduotuvės ir butai, sakė Z. Usmanas. Šis pastatas yra šalia Gynybos ministerijos.

Futbolo federacijos atstovas spaudai Shamsas Amini (Šamsas Aminis) naujienų agentūrai AFP sakė, kad sprogimas įvyko šalia federacijos būstinės vartų.

„Dalis mūsų kolegų įstrigę viduje, mums pranešta, jog esama sužeistų žmonių. Kol kas nežinome, ar užpuolikai užėjo į vidų“, – sakė jis.   

Netoliese įsikūrusios televizijos „Shamshad“, kuri buvo atakuota 2017 metais, reportaže matyti stiklo šukės ir redakcijai padaryta žala, bet nurodoma, kad redakcija nebuvo šio išpuolio taikinys.

Kabulas, liepos 1 d. (AFP-BNS).

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Powered by BaltiCode