Romas

24 Baltijos šalių europarlamentarai ragina ES institucijas nutraukti žemdirbių diskriminaciją

Šiandien oficialus kreipimasis dėl Baltijos šalių žemdirbių diskriminavimo išsiųstas naujajai Europos Komisijai, Europos Parlamento ir Europos Vadovų Tarybos vadovams.Dokumentą, kuriuo reikalaujama žemdirbiams sudaryti vienodas konkurencines sąlygas Europos Sąjungos rinkoje, pasirašė dvidešimt keturi Europos Parlamento nariai iš Lietuvos, Latvijos ir Estijos.

Žemdirbių protesto akcija

Šiandien, lapkričio 26 d., Mažeikių rajono ūkininkai prisijungė prie žemdirbių protesto akcijos. Būriai smalsuolių daugiau nei 20 min. lydėjo ilgą žemės ūkio technikos koloną, pravažiuojančią senamiesčio gatvėmis, pasipuošusią Lietuvos ir Žemaitijos vėliavomis. 

Ūkininkai į Mažeikius suvažiuos traktoriais

Lapkričio 26 d. nuo 11.00 val. rajono ūkininkai Mažeikių mieste organizuoja įspėjamąją protesto akciją – žemdirbiai į miestą suvažiuos traktoriais ir kita savaeige žemės ūkio technika. Ūkininkai nuo Naikių kaimo planuoja važiuoti Viekšnių, Laižuvos, Birutės, Kudirkos ir Laisvės gatvėmis iki miesto pakraščio.

Žemdirbiai raginami pranešti apie žemės plotus

Žemdirbiai, besirengiantys paversti žemės ūkio valdoje turimus netinkamus paramai žemės plotus tinkamais paramai ir ateinančiais žemės ūkio naudmenų ir kitų plotų deklaravimo metais juos deklaruoti, privalo iki 2019 m. gruodžio 1 d. juos sutvarkyti: išnaikinti piktžoles, atlikti medžių, kelmų, krūmų, akmenų valymo darbus, o darbų atliekas pašalinti iš žemės ploto, atlikti kitus būtinus tvarkymo darbus. 

Keliami inkilai naminėms pelėdoms

Šį rudenį, kaip ir kasmet, Kauno Tado Ivanausko zoologijos muziejaus ornitologai kelia naujus inkilus naminėms pelėdoms ir tvarko senuosius. Jie kviečia ir gamtos bičiulius padėti šiems paukščiams. O geriausia pagalba, pasak muziejaus Rinkinių mokslinio kuravimo skyriaus vedėjo Sauliaus Rumbučio, ir yra inkilai.

Rekomendacijos dėl vandens, maisto vartojimo, gyvulių laikymo ekstremalios situacijos metu

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT) ir Nacionalinis maisto ir veterinarijos rizikos vertinimo institutas, reaguodami į Alytaus mieste ir rajone susidariusią ekstremalią situaciją dėl padangų degimo produktų sukeliamo poveikio maisto saugai ir gyvūnų sveikatai, teikia rekomendacijas gaisro paveiktoje teritorijoje gyvenantiems gyventojams ir veikiančioms maisto tvarkymo įmonėms.

Teršiantiems aplinką – specialūs aplinkosaugos kursai

Konservatorius Mykolas Majauskas už aplinkos teršimą siūlo ne didinti baudas, o pažeidėjus nuo 2020 metų liepos siųsti į specialius aplinkosaugos kursus. 

„Poveikio priemonės, kokios dabar numatytas (baudos, įspėjimai) nedaro poveikio pažeidėjams. (...) Tiek savivaldos, tiek nacionaliniu lygiu tų pažeidimų labai reikšmingai daugėja“, – BNS teigė M. Majauskas. 

Miško veisimui – beveik 14 mln eurų

Nuo rugsėjo 2 d. bus renkamos paraiškos pagal Lietuvos kaimo plėtros 2014–2020 metų programos (KPP) priemonės „Investicijos į miško plotų plėtrą ir miškų gyvybingumo gerinimą“ veiklos sritį „Miško veisimas“.

Šiam paraiškų rinkimo laikotarpiui numatyta paskirstyti 13 568 057 Eur paramos lėšų. Išmokų dydžiai priklauso nuo veisiamo miško pobūdžio, didžiausia galima gauti suma – 3567 Eur už įveisto bekočio ar paprasto ąžuolo, paprastojo buko vieną hehtarą.

Miltų ženklinimo apklausos rezultatai

 

Net 91,7 proc. respondentų pritaria kvietinių miltų ženklinimui pagal rūšis – tai paaiškėjo Žemės ūkio ministerijos (ŽŪM) vykdytoje apklausoje dėl kvietinių miltų ženklinimo pagal rūšis (ekstra, aukščiausios, pirma ar antra rūšis), kurioje dalyvavo 193 respondentai.

Powered by BaltiCode