Mediena

 

Mediena – medžiaga, iš kurios gaminami įvairūs daiktai: nuo baldų iki smulkių namų apyvokos reikmenų. Yra daug medienos apdirbimo meistrų, kurie iš jos sukuria tikrus šedevrus. Žinoma, tam reikalinga ir speciali, kokybiška įranga. Iš medienos statomi net namai, nes tai yra ekologiška, saugi, patvari, ilgaamžė, ekonomiška medžiaga.

Jūs dažnai girdite žmones sakant, kad pinigai neauga ant medžių, tačiau kalbant apie medieną būtent taip ir yra. Šiuo atveju, pinigai auga ant medžių, konkrečiai jų šakose bei kamienuose.

Mediena yra skirstoma į kietmedžiusir minkštuosius i medžius, tačiau šie pavadinimai  toli gražu nenurodo jų kietumo ar minkštumo.

Kietmedžiai paprastai būna lapuočiai medžiai (tie, kurie kiekvieną rudenį numeta  lapus. Pavyzdžiai yra pelenai, bukai, beržai, raudonmedžiai, klevai, ąžuolai, graikiniai riešutai.

Minkštaisiais medžiais laikomi spygliuočiai (tie, kurie ištisus metus lieka su spygliais). Tai yra eglės, pušys, kėniai ir pan.

Kalbant apie medienos panaudojimą statyboms, reikia pasakyti, jog jos struktūra yra tokia, kokia ir atrodo. Iš tikrųjų yra šimtai skirtingų medžių rūšių, todėl apskritai apie tai, kas vadinama „mediena“, negalima itin tiksliai nusakyti. Balsos mediena skirsis nuo ąžuolo, nuo lazdyno, nuo graikinių riešutų. Pasakydami sąvoką mediena turime omenyje, kad skirtingos jos rūšys yra labiau susijusios viena su kita nei, tarkim, su metalais, keramika ir plastikais.

Fiziškai medis yra stiprus ir standus, tačiau, palyginti su tokia medžiaga kaip plienas, jislaikomas lengvu ir lanksčiu. Mediena turi dar vieną įdomią savybę. Metalai, plastikai ir keramika paprastai turi vienodą vidinę struktūrą ir tai paverčia juos izotropiškais: t.y. pasižymi tokiomis pačiomis savybėmis visomis kryptimis.

Mediena yra kitokia dėl savo metinio žiedo ir pluoštinės  struktūros.Paprastai plikomis rankomis galima sulenkti medžio šaką, tačiau jeigu jūs bandysite traukti arba stumti ją priešinga kryptimi tai bus beveik neįmanoma.

Įmonė Kriautė siūlo įsigytišias medienos rūšis: dailylentes, statybinę medieną bei teikia medienos džiovinimo paslaugas.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Powered by BaltiCode